Bilgisayardan ses gelmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkdaşlar hem bilgisayardan hemde kuşaklıktan ayno anda ses gelmeye başladı kullaklık takılıyken . Bende birşeyler kurcaladım fakat daha sonra bikgisayarı açıp kapattım ses gelmiyor. Realteği açtığımda ise bu makineyi desteklemiyor diyor. Sorun gider dediğimde ses aygıt sürücüleri bulubamadı diyor ne yapmalıyım? Msi GF63 var laptop... Dirver sitesinden göremedim hangisini yükleyeceğimide bilemedim. Sistem geri yüklesem düzelir mi?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Sistem geri yüklemeyi deneyebilirsin eğer sorun düzelmezse laptop sitesinden uygun olan driver indirip yükle..

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sistem geri yükleme işe yaramaz ise şu şekilde bir öneride bulunabilirim.
Aygıt Yöneticisinden Realtek ses sürücüsünü kaldırın.
Dizüstünün tam modeli nedir? MSI destek sayfalarından modeli aratın;
Misal:
Support For GF63 8RD | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global
Support For GF63 8RC | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global
Açılan sayfadan
Driver
Audio
Realtek Audio Driver sürücüsünü indirip yükleyiniz.

DipNot:
Eğer temiz kurulum yaparak Windows yüklemesi yapacak iseniz, Windows 10 kurulumunun akabinde tüm sürücüleri tek tek kurmanızı öneririm. Kolay gelsin.

Tekno Need

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
drive booster programı ile tüm donanımları güncelle en sağlıklısı

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Driver booster tarzı programlar yanlış eski driverları yüklüyor probleme yol açıyor bir çok kişi bu tür programlar yüzünden problem yaşıyor..

Tekno Need

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Driver booster tarzı programlar yanlış eski driverları yüklüyor probleme yol açıyor bir çok kişi bu tür programlar yüzünden problem yaşıyor..
3-4 Bilgisayarda Bu Programı Denedim Hiçbir Problem Olmadı Probleme Yol Açtığını Bilmiyordum

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
3-4 Bilgisayarda Bu Programı Denedim Hiçbir Problem Olmadı Probleme Yol Açtığını Bilmiyordum
Forumda çok kişi bu tarz programlar yüzünden sorun o yüzden önermiyoruz yanlış driverları yüklediği ve eski driverları yüklediği görüldü..

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
MSI kendi cihazları için daimi sürücü güncellemeleri sunuyor; bu, büyük bir nimet. :)