Bilgisayardan anlayanlar acil gelsin

bogazicibilisim

Boğaziçi Net Bilişim Teknolojileri
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar laptop bugün açmayı denedim power tuşuna bastım asus yazısı çıktı daha sonra 10 15 saniye siyah ekran bekledi tekrar asus yazisi geldi bilgisayar hiç açılmıyor acil yardım güvenli mod dahi gelmiyor

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
hard diski sök pili sök ramleride sök 1-2 dakika bekle . ondan sonra tekrar tak..açılmazsa yapacak bişey yok..bende bir defa böyle oldu . bu şekilde kendine geldi benim laptop..

dovmee

Super Сasual Dating - Genuine Damsels
Reaksiyon puanı
2
işlemci ısı sorunu oldugunu dusunuyorum

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
valla kardeş benim bilgimde bu kadar ... mod arkadaşlar yarımcı olur ancak sana belkide servise yada tamire gönderbilirsin. ama mod veya bilgisi olan arkadaşlar saana yardımcı olabilirler.

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
işlemci ısı sorunu oldugunu dusunuyorum

Islemci oyle 10-15 saniyede isinarak boyle bir sorun cikartmaz. Muhtemel ariza harddiskte bad sector olabilecegi. Notebook acilirken setup ayarlarina gir (bu ayarara girebilmen markadan markaya degisiklik gosterebilmektedir. delete, f2, f10 gibi) burada birkac dk bekle herhangibir sorun yok ise notebook acilirken harddisk tarafini dikkatlice dinle eger belli belli araliklarda tekrarlayan bir tikirti sesi duyuyorsan hard disk sorunu muhtemeldir.

bogazicibilisim

Reaksiyon puanı
0
Tikirti yok sadece bios penceresi açılıyor

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Bilgisayarı en son kapatırken nasıl kapattın? bişey kurdun damı? zorla mı? normal mi?

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
laptopta soğutma olmadan uzun süre oyun oynadıysan anakart yanmış olabilir. belirtilerde zaten o yönde, garantisi varsa eğer yolla gitsin adam ederler garantisi yoksa tanıdık bilgisayarcı bul çünkü tanımadıklar giydiriyo :D

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
şarjı bitmiş olmasın, prize takılı mı? şarj edip etmediğini de kontrol et...

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Pilsiz açmayı deneyin :)

LoSt61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
laptopta soğutma olmadan uzun süre oyun oynadıysan anakart yanmış olabilir. belirtilerde zaten o yönde, garantisi varsa eğer yolla gitsin adam ederler garantisi yoksa tanıdık bilgisayarcı bul çünkü tanımadıklar giydiriyo :D

bilgisayardan anlamadığın belli :) anakart yansa hiç açılmaz bilgisayar.. ekran geliyor diyor arkadaş...

Bilgisayarı bozulan arkadaş sıkıntı etmesin belli ki donanımsal bir problem yok sorun yazılımsal format veya geri yüklemeyle düzelir.

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bilgisayardan anlamadığın belli :) anakart yansa hiç açılmaz bilgisayar.. ekran geliyor diyor arkadaş...

Bilgisayarı bozulan arkadaş sıkıntı etmesin belli ki donanımsal bir problem yok sorun yazılımsal format veya geri yüklemeyle düzelir.
Arkadaslar laptop bugün açmayı denedim power tuşuna bastım asus yazısı çıktı daha sonra 10 15 saniye siyah ekran bekledi tekrar asus yazisi geldi bilgisayar hiç açılmıyor acil yardım güvenli mod dahi gelmiyor.
demiş arkadaş.
asus yazısına kadar biosun kontrolünde sonrasında zaten 10-15 saniye siyah ekranda kalıyomuş tekrar asus yazısına dönüyor diyo bilmem bişey ifade ettimi.

@erenkaragul hocam bilgisayarın tamir gördükten sonra açıklama yaparmısın sorun neymiş bilelim.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Arkadaslar laptop bugün açmayı denedim power tuşuna bastım asus yazısı çıktı daha sonra 10 15 saniye siyah ekran bekledi tekrar asus yazisi geldi bilgisayar hiç açılmıyor acil yardım güvenli mod dahi gelmiyor.
demiş arkadaş.
asus yazısına kadar biosun kontrolünde sonrasında zaten 10-15 saniye siyah ekranda kalıyomuş tekrar asus yazısına dönüyor diyo bilmem bişey ifade ettimi.

@erenkaragul hocam bilgisayarın tamir gördükten sonra açıklama yaparmısın sorun neymiş bilelim.

Bende linux silme olayından sonra aynı şekilde lenovo logosu geliyordu ve reset atıyordu sürekli. Ne güvenli mod ne de başka bir ayar kısmına girebiliyordum. Windows 7-8 format dvd leri ve çalışmıyordur diye flashbellekten yüklemeyide denedim fakat boot olmuyordu.
En sonunda xp cdsi ile format atmayı denedim ve bilgisayar sonunda tepki verdi. Şu an bilgisayarımdan yazıyorum ve anakart bozulmamış sanırım. :)

Demek istediğim kesin yargılara varma.

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ee bende anakart yanmış olabilir demişim zaten mesaj üstte düzeltmede yok fikir yani bana niye taktınızki pil diyen var elektrikden çalıştır diyenler var onlarda öneri işte ihtimal benimkide ihtimal :D kesin bi yargı bildirmemişim zaten :mrgreen:

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Facia gibi cevaplar var.

Bilmiyorsan cevap yazma, yazana para vermiyorlar.

Bir çok kişi bilgisayar kullanmasını bilmediğinden problemi bile yanlış anlattır bu yüzden internet üzerinden çözmek imkansız hale geliyor.

Söylediklerini düşünerekten şunu dene.
Laptopun pilini çıkar, şarj kablosunu çıkar ve açma tuşuna 5-10sn basılı beklet.
2-3dk sonra pilini tak ve "şarj kablosunu takmadan" bilgisayarı açmayı dene.

Olmazsa aynı işlemi tekrarla bu sefer pili takma sadece şarj kablosunu tak ve o şekilde açmayı dene.

Yine olmadı, HDD veya anakartta problem var en yakın servis veya tamirciye uğra.

Ancak adım gibi eminim eksik aktardığın bişeyler var.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Facia gibi cevaplar var.

Bir çok kişi bilgisayar kullanmasını bilmediğinden problemi bile yanlış anlattır bu yüzden internet üzerinden çözmek imkansız hale geliyor.

Laptopun pilini çıkar, şarj kablosunu çıkar ve açma tuşuna 5-10sn basılı beklet.

Olmazsa aynı işlemi tekrarla bu sefer pili takma sadece şarj kablosunu tak ve o şekilde açmayı dene.

Yine olmadı, HDD veya anakartta problem var en yakın servis veya tamirciye uğra.

Hocam büyük ihtimal hdd de problem var ben de asus kullanıyorum ssd'ye geçene kadar böyle şeylerle uğraştım. Açıkken laptopun yerini değiştirdiğinizde böyle problemler olur. Startup Repair yapınca geçiyordu bende ama senin nasıl olur bilemiyorum şuan eksik aktardığın şeyler olabilir. Belki bir açılma videosunu çekip koyarsan daha kolay çözebiliriz sorunu. @erenkaragul

bogazicibilisim

Reaksiyon puanı
0
bir bilgi daha aktarayım 3 ay önce windows 8 deneme sürüm kurmuştum 90 günlük ve dün sona erdi bende ondan önce windows 7 ye geçmiştim belge vardı yedeklemek için windows 7 de orjinal sürüm degil hatası gelmiş neyse sonra dogrulaya tıkladım belgeleri yedekledim mutfaga geçtim geldim ekran simsiyah ama pc acık halde kendine gelmedi pc reset attım atış o atış dahada açılmadı sorunu tekrar belirtiyim power tuşuna basıyorum normal asus reklamı geliyor 5 saniye falan siyah ekran oluyor sonra tekrar asus geliyor yani f8 komutu açılmıyor ama f1 bios ayarları açılıyor. tamire götürücem sorun neyse buradada belirticem yardımcı olan herkese teşekkürler

ayrıca : bataryayı çıkarıp açmayı bataryalı sarjlı açmayı falan denedim sorun devam ediyor.

@Mert Ahmet @sebastiantr @karavali @mstfanar @LoSt61 @Utku92 @storm61 @Karargaht

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bir bilgi daha aktarayım 3 ay önce windows 8 deneme sürüm kurmuştum 90 günlük ve dün sona erdi bende ondan önce windows 7 ye geçmiştim belge vardı yedeklemek için windows 7 de orjinal sürüm degil hatası gelmiş neyse sonra dogrulaya tıkladım belgeleri yedekledim mutfaga geçtim geldim ekran simsiyah ama pc acık halde kendine gelmedi pc reset attım atış o atış dahada açılmadı sorunu tekrar belirtiyim power tuşuna basıyorum normal asus reklamı geliyor 5 saniye falan siyah ekran oluyor sonra tekrar asus geliyor yani f8 komutu açılmıyor ama f1 bios ayarları açılıyor. tamire götürücem sorun neyse buradada belirticem yardımcı olan herkese teşekkürler

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
-bilgisayarının tek derdi format gibi gözüküyo ama kesin bi yargı değil yanlış anlaşılmasın:rolleyes:
--bende kesin yargı yok ama sizde okuma yada okuduğunu anlama gibi sıkıntılar var galiba:p
--@sebastiantr son cümlen haricindekileri zaten senden önce belirtmişler sadece son cümlene katılıyodum haklı çıktın:)

frozen_king

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Facia gibi cevaplar var.

birde bazen içinde CD kaldıysa okumaya ugraşıyor açılmıyor :D

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Formatta atamıyorsan hdd gitmiştir. git yeni bir hdd tak.çıkardığın hdd yide taşınabilir hdd kutuları yardımıyla içindeki bilgilerini alabilirsin. Başka bi sıkıntısı yok sanırım. Bilgisayar bu ne yapacağı belli olmaz. imkanım olsa ilk hatada hepsini balkondan aşşağı atmak isterdim. Çok bekledim o ekran karşısında hemde çok. İntikam doluyum :D :D

LoSt61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sorun harddiskte değil, harddiskte sorun olsa ilk başta hdd no found hatası verir.

Kesin olarak bir çözüm için yakından görmek gerekir ama şunu da söyliyim eğer 2 farklı sistemde 2 farklı driver kullanıyorsa sorun ekran kartında da olabilir. Benim başıma masaüstü bilgisayarlarda çok geldi bu olay.. çözümünü anlatıyım belki senin bilgisayarında aynı şekilde olmuştur.

Bilgisayarı açıyorum Anakart marka ve modeli geliyor ekrana sonra simsiyah görüntü geliyor ekranda hiçbirşey yok ama bilgisayar hala çalışıyor...
Bir süre bekle bilgisayar monitöre görüntü göndermese bile sistemi açıyordur. Sistemin normal bir şekilde açılacağı kadar bekle hatta biraz daha fazla.. sonra 'Windows + P' tuşuna başıp 'Sağ Ok' Tuşu ve 'Enter' bas bekle olmadıysa 1 kez daha 'windows + p +sağ ok + enter' bas ... ekran kartı sürücüsünden kaynaklanan bir sorun bu ben böyle yapınca düzelmişti... Eğer açılırsa bir daha bu hatayla karşılaşmamak için Bilgisayar > yönet >aygıt yöneticisi > görüntü bağdaştırıcılarından 2 tane driver gözüküyorsa 1.sini devre dışı bırak.

Bilgisayarın reset atma sorununu da bios pilini çıkararak çözebilirsin ama laptop olduğu için sıkıntı yaratabilir.

Umarım işine yarar. Kolay gelsin.

Bayram Safa Çetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar...
Benim bilgisayarım PC.Markası da Grundig.Normalde bilgisayarım açılırken ilk önce ekranımın markası olan Grundig yazısı çıkıyor ve sağ alt tarafta 3 saniye civarında yükle yapıp ardından Windows açılmaya başlıyordu.Ama şimdi ki sorun olduğundan beridir bilgisayarım açılırken çıkan Grundig yazısı geliyo ama sağ alt taraftaki yükleme yarıda sabit kalıyor.2 saat bekledim ama açılmadı.Bazende Grundig yazısı hiç gelmeden direk seçenekler geliyor.
SEÇENEKLER...
2'sini de denedim ama sonuç hep aynı.AÇILMIYOR.
1.'sinde "Windows dosyaları yükleniyor"diyor ve sonra ekran karanlık oluyor ve hep karanlık kalıyor.
2.'sinde ise Windows açılır gibi oluyor ama gene ekran kararıyor.
Bence ekranımda bir sorun yok.Bence bilgisayrımın içindeki programlardan birisi PC'nin açılmasını engelliyor...
Boot menüsünden açmayı denedim İngilizce olduğu için beceremedim (Çeviri kullandığım halde)...
Bana yardım ederseniz çok sevinirim.
Ben Youtuber'ım.2 hatfadan beridir video yükleyemiyorum.Bana yardım ederiseniz çok sevinirim.Bir de kanalıma abone olmak isteyenler varsa...Kanalımın adı: by Computer Engineer.

Ekli dosyalar

• 20160808_220536.jpg
    20160808_220536.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 326
  • 20160808_220542.jpg
    20160808_220542.jpg
    859.3 KB · Görüntüleme: 448
  • 20160808_220551.jpg
    20160808_220551.jpg
    903.5 KB · Görüntüleme: 432
  • 20160808_220542.jpg
    20160808_220542.jpg