Bilgisayarda yüklü olan birçok yazılım silindi

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
arkadaşlar bilgisayarımda yüklü neredeyse bütün yazılımlar silindi! sadece klasörleri var. şuan kav6 ile tarama yapıyorum hâlâ birşey çıkmadı.. vista kullanıyorum, en son UAC ı kapatmıştım ama sonra açmayı unutmuşum. int.kafeden indirme fln yaptım eve geldim pcyi kullandım biraz. baktım başlat menüsündeki programlar yokolmuş. sonra program filesden programlara baktım ama exeleri dahil programların çoğu dosyası uçmuştu. birtek anti virüs sağlam kaldı. yazılımların silinmesi önemli değil ama sorunun neden kaynaklandığını ve diğer harddiskin bu olaydan nasiplenip nasiplenmeyeceğini bilmek istiyorum. ayrıca pcyi kapattığımda sistem açılacak mı ondan da emin değilim, harddiskte zarar verme ihtimali var mı onu da bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Klasörleri Duruyor Ama EXE leri mi Yok Olmuş ?

Buna Dalalet Olan ise Bilgisayarına [Parite/B] Virüsü Girmiştir Bütün Exelerini Bozmuştur

KAV 6 da Hepsini Virüslü Diyerek Temizlemeden Silmiştir

Olay Tamamen bu.!

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
geçmiş olsun. format at istersen bi şey kalmamış pcde zaten...

phazedllon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Parite/B mi bilmiyorum ama birara en uyuz olduğum virüstü jeefo
eğer öyleyse aman dikkat et.

temptemp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyide kas virüs girmeden önce niye engellememiş girişi

virüs girdikten sonra silmiş herşeyi

Yani antivirüsü sonradan mı kurdun yada bi süre pasif miydi ?

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Klasörleri Duruyor Ama EXE leri mi Yok Olmuş ?

Buna Dalalet Olan ise Bilgisayarına [Parite/B] Virüsü Girmiştir Bütün Exelerini Bozmuştur

KAV 6 da Hepsini Virüslü Diyerek Temizlemeden Silmiştir

Olay Tamamen bu.!

yaptığı iş bildiğimiz program kaldırma. programların klasörlerini bırakmış, bazı exelerin simgeleri programın varolduğunu gösteriyor ama çift tıklanınca ne olduğu anlaşılıyor. kasperskynin olaylar kısmına baktım sildiği dosyalar görünmüyor. gece tarama bitti birşey bulamadı, pcyi yeniden başlattım açılırken yeniden başladı. başlangıc kurtarma gibi bişi geldi pc tekrr başladığında birkaç program çalışıyordu ama çoğu şey gitmiş. diğer hddye birşey olmamış. kasperskyın bazı dosyaları hasar görmüş güncelleme istiyor, ama ethernet driveri bile silindiği için güncelleme yapılmıyor. ie8in çerez dosyalarını bile silmiş..

iyide kas virüs girmeden önce niye engellememiş girişi

virüs girdikten sonra silmiş herşeyi

Yani antivirüsü sonradan mı kurdun yada bi süre pasif miydi ?

anti virüs pasif değildi, sonradan kurulmadı.

Z

zcokurk

SDN Okuru
abi bir yardım yaaa. Bilgisayarı sabah açtım bir baktım bazı programlar silinmiş. Tabi bu olay daha önceden de olmuştu. Fakat o zaman internete filan giriyorum

ama artık internete de giremiyorum

Taşınmış yada silinmiş veya ismi değişmiş hatırlıyorum. hem bun internet expolorer google chorme da yaşanıyor.

kusura bakmayın yanlış yazıyorum. başka bir klasorede gıremiyorum. ne olur bir yardım akşama kadar bi cevap verin...

Son düzenleyen moderatör:

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
O yazıyı bilerektenmi yazıyorsun? yoksa virüs'denmi?

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
abi bi yardım ya .bilgisayarı sabah açtım bi baktım bazı programlar silinmiş. tabi bu olay daha öncedende olmuştu. fakat o zaman internete filan.giriyordum
ama artık internete'de giremiyorum
taşınmış yada silinmiş veya ismi değişmiş hatırlıyorum.hem bunu internet explorer google chrome de yapıyor. kusura bakmayın yanlış yazıyorum.başka bir klasör'ede giremiyorum. ne olur bı yardım akşama kadar cevap verin...
düzelt'dim

Z

zcokurk

SDN Okuru
yol hayır bılerek
telefondan yazıyorum ve klavye kucuk.ondan ama bu konu ıle ılgılı bır cevap alabılırmıyım.cok acıl cozulsun lazım.bılgısayar marka exper.bı cevap

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar notebook um win10 ve bilgisayarda gizli dosyalar var ama görünüyor (silik). Bunların virüs olduğunu düşünüyorum. Sizce virüs mü ve nasıl üstesinden gelirim?