Bilgisayar yüksek grafikli oyunlarda cızırtı ile kilitleniyor

gmoto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bilgisayarım
AMD Phenom II X6 1055T
2x2 gb 1333 mhz ram ikisi farklı marka ayrı ayrı alınmış ramler
amd 7850 1 gb
750 watt corsair psu
1 tb sata 3 hdd
250 gb sata 3 hdd

arkadaşlar bilgisayar yüksek grafikli oyunlarda örn: far cry 4 1 saat oyun oynadıktan sonra genelde bazen yarım saat.. donuyor ve cızzzz diye ses geliyor bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor

memtest86 test yaptım
nkmyMR.jpg
[/URL][/IMG]

TEST 7 SÜREKLİ HATA VERDİ BU FOTO TESTİN ORTASINDA ÇEKİLMİŞ FOTO TESTİ DEVAM ETTİRİNCE YİNE HATA DEVAM ETTİ
TEST 9 DA HATA VERİYOR

yardımınıza ihtiyacmım var bu sistemde oyun oynayamıyorum

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ramden yana sıkıntın olsa bilgisayar ya reset atar yada mavi ekran verir genel olarak böyle. Cızz dediğin ses büyük ihtimal ekran kartı bobininden gelmekte. Ekran kartını çıkarıp biraz oyunu onboardda oyna aynı sorunu yaşayacak mısın yaşamayacak mısın bu önemli. Ama içim rahat etsin diye başka ramler ile deneyebilirsin veya ramlerini oyun oynayacağın zaman tek tek deneyebilirsin. Harddiskinde de hata olma durumunu göz önünde bulundur donup kalmalar harddisk hatasından dolayıda olabiliyor. Bobinin tam nerden öttüğünü tespit edersen işimiz kolaylaşır

gmoto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam hocam uzay montaj oyun oynayacam donma olduğu zaman video çekecem böyle bir sistemde 1366x760 çözünürlükte oyun oynamaması adamı kahrediyor

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Merhaba arkadaşlar bilgisayarım
AMD Phenom II X6 1055T
2x2 gb 1333 mhz ram ikisi farklı marka ayrı ayrı alınmış ramler
amd 7850 1 gb
750 watt corsair psu
1 tb sata 3 hdd
250 gb sata 3 hdd

arkadaşlar bilgisayar yüksek grafikli oyunlarda örn: far cry 4 1 saat oyun oynadıktan sonra genelde bazen yarım saat.. donuyor ve cızzzz diye ses geliyor bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor

memtest86 test yaptım
nkmyMR.jpg
[/URL][/IMG]

TEST 7 SÜREKLİ HATA VERDİ BU FOTO TESTİN ORTASINDA ÇEKİLMİŞ FOTO TESTİ DEVAM ETTİRİNCE YİNE HATA DEVAM ETTİ
TEST 9 DA HATA VERİYOR

yardımınıza ihtiyacmım var bu sistemde oyun oynayamıyorum
Bu sorun %90 ihtimalle donanımsal ama yazılım noktasında driverlerin güncel mi ?