Bilgisayar parçası kutuda bozulurmu

Bu konuyu okuyanlar

ardamert918

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar işlemci ,ram, anakart,kasa ve harddisk siparişi verdim bu ürünler kutusunda iken düşerse mesela bozulurmu eğer bozulursada garanti mi devreye girer yoksa biz bozduk diye elimizdemi kalır?

Birde çok ufak darbelerde bozulurmu yani öyle alıpta fırlatma değil yumuşak şekilde düşme.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Kargodan bozuk gelirse elinizde kalmaz ama teslim aldıktan sonra olursa sorun olabilir. Öyle hemen düşüp arızalanacağını sanmıyorum.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Kolay kolay birşey olmaz en bozulabilir olan ekran kartı ve hdd o da fanı falan kırılır yamulur diye. Hdd de mekanik olduğu için ama paketlemeye de bağlı tabi. çıplak işlemciyi kutuya koyarsan mesela düşünce pini ymaulur yüzde yüz. Kutusunda koyarsan birşey olmaz.

ardamert918

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kolay kolay birşey olmaz en bozulabilir olan ekran kartı ve hdd o da fanı falan kırılır yamulur diye. Hdd de mekanik olduğu için ama paketlemeye de bağlı tabi. çıplak işlemciyi kutuya koyarsan mesela düşünce pini ymaulur yüzde yüz. Kutusunda koyarsan birşey olmaz.
hepsiburada üzerinden aldım harddisk poşet içinde ama kaliteli bişey işlemci ryzen 3 1200 orjinal kutusunda yani bişey olmaz değilmi?

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
hepsiburada üzerinden aldım harddisk poşet içinde ama kaliteli bişey işlemci ryzen 3 1200 orjinal kutusunda yani bişey olmaz değilmi?
olmaz dostum en kötü ihtimalle kargocunun yanında aç imza attırmadan önce

ardamert918

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
olmaz dostum en kötü ihtimalle kargocunun yanında aç imza attırmadan önce
kargoyu bugün aldım kutularin üstünde darbe yok fakat hafif ezilme oda büyük bişey değil kartonlar hemen ezilir ya öyle işte.