Bilgisayar kapandi acilmiyor!!!

Eraydmrsy67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar biraz önce bir dosya indirdim ve sanırım içinde virüs vardı ve bilgisayar kendi kendine ekran parlakligini arttirip azaltiyordu ve aniden bilgisayar kapandı açma tuşuna basıyorum ama hiç bi sey olmuyor pili cikarip denedim olmadi lütfen yardim edin..

Bilgisayar casper nirvana csd
Yanik kokusu yok yani yanan bi parca yok.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,192
Merhabalar biraz önce bir dosya indirdim ve sanırım içinde virüs vardı ve bilgisayar kendi kendine ekran parlakligini arttirip azaltiyordu ve aniden bilgisayar kapandı açma tuşuna basıyorum ama hiç bi sey olmuyor pili cikarip denedim olmadi lütfen yardim edin..

Bilgisayar casper nirvana csd
Yanik kokusu yok yani yanan bi parca yok.
Yanan parça yanık kokusundan anlaşılmaz bu bir. Krek mırek dosyaları bir daha kullanmayalım bu iki. Açılmıyorsa bilen birine götür buradan bir lsy söylemek çok zor buda üç.

Eraydmrsy67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yanan parça yanık kokusundan anlaşılmaz bu bir. Krek mırek dosyaları bir daha kullanmayalım bu iki. Açılmıyorsa bilen birine götür buradan bir lsy söylemek çok zor buda üç.
Bilgisara virüs girdikten sonra kapandi ve arastirma yaptim bilgisayar kendini korumak icin kilitleyebiliyormus nasil acabilirim kilidi

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayni sorundan oncedende olmustu buradaki teknik servise verdim yapti 50 tl aldi :)

Son düzenleme:

Eraydmrsy67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Media diskten dosya indirdim kurduktan sonra oldu cözumu nedir baska laptop yok

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Servise gönder.

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Henüz bilgisayar yakan bir virüs duymadım. Açılmıyor derken hiç görüntü mü yok yüklü olan Sistem mi açılmıyor.

Şahsi kanaatim görüntü gelmiyorsa ekran arızası (muhtemelen arka aydınlatma)

Eraydmrsy67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Henüz bilgisayar yakan bir virüs duymadım. Açılmıyor derken hiç görüntü mü yok yüklü olan Sistem mi açılmıyor.

Şahsi kanaatim görüntü gelmiyorsa ekran arızası (muhtemelen arka aydınlatma)
Hicbirsey gelmiyor powere basınca fan 1 saniye dönüp duruyor

Garanti bitti

Mediadiskten indirmiştim dosyayi

Son düzenleme:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Arıza güç tuşunda da olabilir, bambaşka bir sebebi de olabilir. Tamire götür.

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Bu durumda söyleyeceğim güç katında olabilir. Tamirci güç çıkışını kontrol ederek size söyleyebilir. Eğer siz sökebiliyorsanız ekran ve diğer parçaların bağlantılarını kesip deneyin.

Bende bir bilgisayar ile uğraşıyorum.
c032475aa1f8d5008304c59949aa5690.jpg

Eraydmrsy67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu durumda söyleyeceğim güç katında olabilir. Tamirci güç çıkışını kontrol ederek size söyleyebilir. Eğer siz sökebiliyorsanız ekran ve diğer parçaların bağlantılarını kesip deneyin.

Bende bir bilgisayar ile uğraşıyorum.
c032475aa1f8d5008304c59949aa5690.jpg
Bilgisayarcı anakart çhipsetimi ne yanmış onun için servise gönderdik sordum fiyatını 150-200 var dedi sizce bu kadar varmıdır

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Çok kullanılan bir model ise ucuz oluyor. Bence fiyat makul. 1.5 sene önce Hp servisi HP 8740 w modeli için 750 TL istemişti.