Soru Bilgisayar güvenli mod hariç kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

kk26318

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar bilgisayarım güvenli mod dışında aşırı şekilde kasıyor format attım harddisk değiştirdim kablosunu değiştirdim ama hiç biri fayda etmedi. Güvenli modda hiç bir sıkıntı yok kasmıyor, normal açtığımda işlem yapılmayacak şekilde kasıyor sorun neyden olabilir veya napabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.
Bu soruna genelde Driver (Sürücü) eksikliği neden olur ancak format atabiliyorsanız driver,da kuryorsunuzdur muhtemelen, işletim sistemini değiştirdiniz mi?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
virüs olabilir. sisteminizi taratın. arkaplanda açılan uygulamalar da bilgisayarınızı yorar.

şu tarz konulara sisteminizi de yazın. windows 7 mi, 10 mu 11 mi, işlemci nedir, ekran kartı nedir.. bilsek iyi olur. mesela win 10u harddiske kurmayın. ssd de olmalı.

ek olarak bilgisayarı normal açıp görev yöneticisini açıp performans sekmesini paylaşır mısınız?

virüs taratın. kaspersky öneririm. malwarebytes ile de taratın.

kk26318

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba.
Bu soruna genelde Driver (Sürücü) eksikliği neden olur ancak format atabiliyorsanız driver,da kuryorsunuzdur muhtemelen, işletim sistemini değiştirdiniz mi?
Hayır driver kuramadım hiç bir işlem yapamıyorum çünkü aşırı derecede kasıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

virüs olabilir. sisteminizi taratın. arkaplanda açılan uygulamalar da bilgisayarınızı yorar.

şu tarz konulara sisteminizi de yazın. windows 7 mi, 10 mu 11 mi, işlemci nedir, ekran kartı nedir.. bilsek iyi olur. mesela win 10u harddiske kurmayın. ssd de olmalı.

ek olarak bilgisayarı normal açıp görev yöneticisini açıp performans sekmesini paylaşır mısınız?

virüs taratın. kaspersky öneririm. malwarebytes ile de taratın.
Virüs olma ihtimali yok yeni format attım bilgisayarıma hiç bir şey yüklemedim attığım format bile 1 gün sürdü.

İşletim sistemim Windows 7
Intel Xeon E5405 işlemci
Ekran kartım yanmış durumda onunla ilgili olacağını sanmıyorum ekran kartı olmadan 1 2 hafta kullandım çünkü.

Görev Yöneticisini de bırakıyorum buraya.

Son düzenleme:

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Hayır driver kuramadım hiç bir işlem yapamıyorum çünkü aşırı derecede kasıyor.

Virüs olma ihtimali yok yeni format attım bilgisayarıma hiç bir şey yüklemedim attığım format bile 1 gün sürdü.

İşletim sistemim Windows 7
Intel Xeon E5405 işlemci
Ekran kartım yanmış durumda onunla ilgili olacağını sanmıyorum ekran kartı olmadan 1 2 hafta kullandım çünkü.

Görev Yöneticisini de bırakıyorum buraya.
Ekran kartınız nasıl yandı?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
İmaj temiz mi Microsoft sitesinden mi indirildi. Olmazsa format atıp driverlar kurup deneyin.

kk26318

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bios güncel mi birde disk sağlığına bakın.
Diskte bir problem yok
Bu anakartın bios güncellemesini hiç bir yerde bulamadım ek olarak sorun bios pilini çıkarıp taktıktan sonra meydana geldi onunla mı alakalı emin değilim bios pilini değiştirdim aynı sorun devam ediyor

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Diskte bir problem yok
Bu anakartın bios güncellemesini hiç bir yerde bulamadım ek olarak sorun bios pilini çıkarıp taktıktan sonra meydana geldi onunla mı alakalı emin değilim bios pilini değiştirdim aynı sorun devam ediyor
Tarihi güncelleyin bios da mutlaka güncelleyin.

kk26318

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Anakart modeli nedir ?
Anakart: Pegatron IPX41-D3
İşlemci: Intel Xeon E5405
Ram: 4 GB
Ekran kartım bozuk fanlar dönüyor ama çalışmıyor onunla ilgili olduğunu zannetmiyorum 1 2 hafta kullanmıştım ekran kartı olmadan
İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Anakart: Pegatron IPX41-D3
İşlemci: Intel Xeon E5405
Ram: 4 GB
Ekran kartım bozuk fanlar dönüyor ama çalışmıyor onunla ilgili olduğunu zannetmiyorum 1 2 hafta kullanmıştım ekran kartı olmadan
İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate
Şu siteye üye olup linkteki biosu dene.

Son mesajlar