Bilgisayar da beyaz çizgi sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Abdullah bulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayarım açılırken böyle çizgiler çıkıyor sebebini bilen daha önce başına gelen varsa yardımcı olabilir mi

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Açıldığında gidiyor mu, sürekli görünüyorsa monitörde ölü piksel olabilir.

Abdullah bulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bazı sorunlarla karşılaştık dedi her seferinde

Açıldığında gidiyor mu, sürekli görünüyorsa monitörde ölü piksel olabilir.
Açtım şuan windows 10 simgesi var ama her yer beyaz ve gri yan çizgilerle dolu
Nasıl olduğunu da açıklayayım:
Max payne 3 oynuyordum ve birden yeniden başlatılmaya başlandı
Başlarken yaklaşık 5-6 santim uzunluğunda yan yatmış çizgiler vardı ama düzgün çizgiler idi yamuk yumuk falan değil yani

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Öyle bir anda ölü piksel olması mümkün olmaz herhalde, kabloları kontrol ettiniz mi hocam. En kötü ihtimal ekran kartı sorunudur.

Abdullah bulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öyle bir anda ölü piksel olması mümkün olmaz herhalde, kabloları kontrol ettiniz mi hocam. En kötü ihtimal ekran kartı sorunudur.
Kabloları kontrol etmek derken tam anlamadım ama şuan hdmi ı takıp çıkardım ve aynı şey tekrar oldu ve ekran kartı sorunundan kastın yanması falan mı kapandıktan sonra açıp baktım ama yanık kokusu falan da gelmedi

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Kabloları kontrol etmek derken tam anlamadım ama şuan hdmi ı takıp çıkardım ve aynı şey tekrar oldu ve ekran kartı sorunundan kastın yanması falan mı kapandıktan sonra açıp baktım ama yanık kokusu falan da gelmedi
Yanma değil de daha ince bir sorun olabilir, bir ara benim emektar pc böyle olmuştu aynı sizinki gibi, kasayı açıp güzelce temizleyince düzelmişti. Eğer düzelmezse, kullanmaya devam etmeyin uzman birisine gösterin. Belki kullandıkça problem büyür.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada RAM, HDD gibi parçaların iletken yerlerini silgiyle nazikçe silerseniz küçük oksitlenmeleri de temizlemiş olursunuz (fazla bastırmayın)

Abdullah bulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yanma değil de daha ince bir sorun olabilir, bir ara benim emektar pc böyle olmuştu aynı sizinki gibi, kasayı açıp güzelce temizleyince düzelmişti. Eğer düzelmezse, kullanmaya devam etmeyin uzman birisine gösterin. Belki kullandıkça problem büyür.
Şuan kullanılabilabilinecek gibi değil zaten yine de teşekkür ederim bi temizlerim umarım düzelir

Abdullah bulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kolay gelsin, geçmiş olsun inşallah düzelir.
Hocam iyi günler ben ekran kartını çıkarıp bi içini temizledim de geri taktığımda ekran gelmiyordu sizce
Bilgisayarım açılırken böyle çizgiler çıkıyor sebebini bilen daha önce başına gelen varsa yardımcı olabilir mi
Abiler ekran kartım rahmetlik olmuş bulunmakta emekleriniz için sağolun