Yardım bilgisayar başında sizi uyaran bir program yapımı

Bu konuyu okuyanlar

_-ÖMER_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"Bilgisayardaki kullanıcıya 1 saatte bir hareket etmesi için uyarı veren ve ona bu hareketleri gösteren (video olarak olabilir)" bir program yapmak istiyorum nasıl yapabilirim bununla ilgili bir video var mı veya hangi programı kullanmalıyım yardımcı olabilir misiniz? Python ile yapmak istiyorum çok fazla bilgim yok hala öğrenme aşamasındayım internette hazır kod bulamadım bu konuda yardımcı olur musunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

github da vs. ne diye aratırsam bulabilirim (python) için şuanda pythonda yazdım gibi bir şeyler ama sadece programı başlatıyorum ve masaüstüne bildirim gelip youtubede masa başındakiler için egzersizler videosunu açıyo ben ve bunu anlık yapıyo ben 1saatte bir yapmasını istiyorum acaba bunu nasıl yapabilirim çok bilgimde yok bunu bile 3 günde anca yaptım acaba buna benzer bir kod mevcutmu veya bununla ilgili bir video varmı türkçe arattım bulamadım ingilizcedede tam kelime olarak aratamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

_-ÖMER_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kimse cevap yazmadı ama neyse :
import webbrowser
from plyer import notification
from apscheduler.schedulers.blocking import BlockingScheduler

sched = BlockingScheduler()

@sched.scheduled_job('interval', hours=1)
def uyarı():
title = 'Bilgisayarda çok uzun süre kaldın artık hareket etmelisin!'
message= 'Sağlığın için bu çok önemli!'

notification.notify(title=title, message=message, app_icon=None, timeout=10, toast=False)

url = ""
webbrowser.open(url)

sched.start()