Bilgisayar açılmıyor

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba

Bugün Bilgisayarımda oyun oynarken ani bir elektrik kesintisi yaşadım.Elektrik geri geldiğinde bilgisayarım açılmadı güç düğmesine basınca bilgisayar 2 saniyeliğine çalışıyor ama sonra hemen fanlar duruyor bilgisayar kapanıyor.Bunun sebebi ne olabilir Ana kartı yanmış olabilir mi?

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Merhaba

Bugün Bilgisayarımda oyun oynarken ani bir elektrik kesintisi yaşadım.Elektrik geri geldiğinde bilgisayarım açılmadı güç düğmesine basınca bilgisayar 2 saniyeliğine çalışıyor ama sonra hemen fanlar duruyor bilgisayar kapanıyor.Bunun sebebi ne olabilir ekran kartı yanmış olabilir mi?

Ekran karti deilde anakartin yanmis olabilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aşırı ısınmadan kaynaklı bir sorun olabilir.. Daha sonra açıldığını zannediyorum. Ama sana tavsiyem elektrikli süpürge ile içindeki tozları temizle... Laptop ise bu işlemciyi soğutma amaçlı kullanılan fanı temizle. Bol bol tozunu çektir...

Masa üstü ise elektrikten tamamen çıkart. Power tuşuna bas ki içindeki elektrik boşalsın... Sonrasında tekrar dene bakalım

adamking35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güç kaynağında sorun olabilir aynısı banada olmuştu onu bir gözden geçir olmadı format atmaya kalk

Hakan_E_Deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güç kaynağında sorun olabilir aynısı banada olmuştu onu bir gözden geçir olmadı format atmaya kalk

açılmayan pc ye format biraz imkansız olur bence....

elektrik bağlantısını kes güç düğmesine bir kaç kez bas içindeki enerji boşalsın tekrar elektrik bağlantısını sağla açmaya çalış aynısını yapıyorsa power supply veya motherboard gitmiştir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim güç kablosunun girdiği yer içine çöktü ve bigisayar hiç açılmıyor

altacbori

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güç kaynağını değiştirip dene.
Garantisi varsa yolla. Toplama ise güvenebileceğin bir teknik eleman bul veya parçaları ayrı ayrı yolla.
Olmadı göm, üzerine güzel çiçekler ek ve yenisini al.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba benim pc ile ilgili sorunum var pc power tuşuna basıyorum sadece ses geliyor bildiğimiz vuuuu diye bir ses pc nin normal sesi hoparlörün ışığı hafif yanıp sönüyor dvd nin ışığı yanıp sönüyor 20 dk sonra ses geliyor dvd den dong diye bir ses açtıktan 45dk sonra pc kendiliğinden açılıyor ilk açtığımda power ışığı diye birşey yok ekrana görüntü de gitmiyor sadece ses geliyor yardımcı olabilirmisiniz

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Merhaba benim pc ile ilgili sorunum var pc power tuşuna basıyorum sadece ses geliyor bildiğimiz vuuuu diye bir ses pc nin normal sesi hoparlörün ışığı hafif yanıp sönüyor dvd nin ışığı yanıp sönüyor 20 dk sonra ses geliyor dvd den dong diye bir ses açtıktan 45dk sonra pc kendiliğinden açılıyor ilk açtığımda power ışığı diye birşey yok ekrana görüntü de gitmiyor sadece ses geliyor yardımcı olabilirmisiniz

Bu ve yukardaki problemler güç kaynağına benziyor. Bir bilgisayarcıda güç kaynağını test edin. bir ara kablo ile güç çıkışına bakıyorlar. Ücret bile alacaklarını sanmam.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba benim bilgisayarımın power tuşuna bastığımda sadece fanlar çalışıyor ama açılmıyor sorun ana karttamı acaba yoksa başka bir sorunmu var pc de

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
merhaba benim bilgisayarımın power tuşuna bastığımda sadece fanlar çalışıyor ama açılmıyor sorun ana karttamı acaba yoksa başka bir sorunmu var pc de

RAM leri sökün tek tek birer birer takıp açmayı deneyin

melodileriyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana da çok oluyordu özellikle elektrik gidince, açılıp hemen kapanıyodu. Genelde üç beş saat sonra deneyince açılıyor bi de güç kablosunu çıkartıp takmayı deneyin.

Candy_Man

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
anakarttaki bios pilini çıkartın pil yokken pc yi çalışıtırın 5-6 saniye içinde kapatın tekrar. tekrar pili takın
sonra ramleri tek tek diğer yuvalara deneyerek çaliştirmaya çalişin.her denemede tek ram ayrı slot deneyin. Büyük ihtimal sorun çözülecektir.

esatceza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
senin sorun %90 ram lerde çıkar tak düzelir

- - - Mesaj Güncellendi - - -

beyler şunu söyleyim power butonuna bastın pc çalıştı ekran gelmedi ise ram lerde sıkıntı ramlerin slotlarını deiştirin yada farklı ram takın düzelicektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba ortalama 3-4 gün önce elektrikler gitti. Elektrik geldiğinde bilgisayarımı açtım, bilgisayarın bütün fanları çalışıyor ama ekrana hiç birşey gelmiyor. Ram ve power kablosunu defalarca söküp taktım ama değişen bir şey olmadı. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar, yukarıdaki soruyu sorduğumda internet cafedeydim. Eve gelip okuduğum yorumlarda tavsiye edilenleri uygulayınca sorun çözüldü. Nasıl yaptığımıda anlatayım. İlk önce pili söktüm 5-10 saniye sonra tekrar taktım değişen bir şey olmadı. Ekran kartını söktüm, tozlarını alıp taktım yine değişen bir şey olmadı. En son işlemciyi söküp tekrar taktım ve çalışmaya başladı...

Hepinize tekrardan teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı sorun var sorunu çözersen burada paylaşırmısın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm ben bilgisyarı açıyorum elektrik geliyor ama ekran kapkaranlık ne yapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba dün pc dondu ve bende güç düğmesine basılı tutarak pc yi kapattım. şimdi pc yi başlattığımda bios açılıyor ama windows açılmıyor bir türlü. bu neden kaynaklanıyordur acaba.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ram leri cıkarıp tekrar tak olmaz ekran kartı varsa onu cıkart tak baktım ikiside olmaz sadece ekran kartını cıkart onboard calıstır bide öyle dene bendede aynı sıkıntı vardı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisayarımı temizledim sonra herşeyi tas tamam taktım sonra fanlar dahil hiç bişey çalışmadı bende donen pervanenın içini açtım kabloyu taktıım sonra konrol kalemi ile kontrol ettim elektirik gidioyor ama guc dugmesine basın hiç bi tepki vermiyor be yapmam gerek psuddanmıdır szce

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bilgisayarın kasasını açtım ve tozlarını temizledim, geri takdığım da ise 1 saniye çalışıp fanlar tekrar durdu. ekran kartı , ram bios pili çıkartıp takmadıgım şey kalmadı herşeyi yaptım ama düzelmiyor neden olabilir .

DatDatSedat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayarın kasasını açtım ve tozlarını temizledim, geri takdığım da ise 1 saniye çalışıp fanlar tekrar durdu. ekran kartı , ram bios pili çıkartıp takmadıgım şey kalmadı herşeyi yaptım ama düzelmiyor neden olabilir .
Bence sansın varsa farklı bir psu dene fanların çalışması durması ufak voltaj gelmesinden olabilir psuda sorun yoksa anakartın sıkıntılı büyük ihtimal umarım sorununu çözersin kısa sürede

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Leptop Um servisten incelemeden geldi adaptöründe sıkıntı var fanda sıkıntı var diye yaptırmadım Pahalı diye yeni adaptör aldım şarj alıyor ama açılmıyor 2 saniye açılır gibi olur gidiyor sebebi nedir sizce

C

cok üzgünümm

SDN Okuru
:crying::crying::crying:arkadaslar benımde canım cok sıkkın yenı anakart ram ıslemcı powe suply aldım arkadasın dedıgı gıbı 0 bılgısayarı power tusuna bastıgımda ıslemcı fanı hafıf oynuyo duruyo bılgısayar acılmıyor butun parcalar 0 ılk gunden arza vermıs olabılırmı yoksa aldıgım parcalar arzalımı cok zordayım NE YAPMAM GEREK