Bilgisayar açılırken klavye açılmıyor ve biosa giremiyorum, ne yapmalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba abiler ablalar. Aylardır çözemediğim bir sorun var. Windows 7 bilgisayarımı açarken windows sürdürme yükleyicisi sorunu çıkıyor. Ok tuşlarını kullanamıyorum çünkü klavye çalışmıyor. Anca bilgisayar açıldığında klavye aktif hale geliyordu ama şimdi ne bios ayarlarına girebiliyorum ne bilgisayarı açabiliyorum. Bios pilini çıkarttım taktım falan ama yinede bi işe yaramadı. Ps2 girişli klavye kullanıyorum sizce normal usb klabye kullansam sorun çözülür mü? Lütfen yardım edin...

Son düzenleyen moderatör:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Denemen gerek yalnız biliyorsun ki artık Windows 7 desteği bitti. (=

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Klavyende bir sorun olabilir mi?

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Klavyende bir sorun olabilir mi?
Yani abi bilemiyorum. Format atıcam bugün ama atarken klavye çalışır mı. Çalışmazsa usb girişli klavye alıcam. Çünkü bu ps2 girişli klavye ondan kaynaklanıyor olabilir belki

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Yani abi bilemiyorum. Format atıcam bugün ama atarken klavye çalışır mı. Çalışmazsa usb girişli klavye alıcam. Çünkü bu ps2 girişli klavye ondan kaynaklanıyor olabilir belki
Normalde ps2 girişli klavye usb den daha sağlıklıdır ama seninki bozulmuş olabilir, iki türlü klavye de alabilirsin format sırasında klavyeyi görür bilgisayar.

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Normalde ps2 girişli klavye usb den daha sağlıklıdır ama seninki bozulmuş olabilir, iki türlü klavye de alabilirsin format sırasında klavyeyi görür bilgisayar.
Tamam abi windows 8 atarsam kaldırmaz diye düşünüyorum ram 2 gb işlemci ekran kartı tam bilmiyom onlarda kötü zaten. Sence kaldıırır mı kaldırmaz dersen eğer win 7 atacam

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bios açılmıyor mu ? Bi video çekip atar mısın?
Abi hata veriyo video atamıyorum istersen instagram yada numaranı ver whatsaptan yolliyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios açılmıyor mu ? Bi video çekip atar mısın?
Abi boot menu diyor esc tuşuna basmam lazımmış pc açılırken sürekli esc tuşuna bastım ve bi yazı geldi sonra gitti. Gelen yazı şu : REALTEK PCI-E FAST ETHERNET BOOT AGENT
Press Shift-F10 to configure..... Bu yazı geliyor aniden gidiyor sonra windows sürdürme yükleyicisi yerine geliyor

Son düzenleme:

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Abi hata veriyo video atamıyorum istersen instagram yada numaranı ver whatsaptan yolliyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abi boot menu diyor esc tuşuna basmam lazımmış pc açılırken sürekli esc tuşuna bastım ve bi yazı geldi sonra gitti. Gelen yazı şu : REALTEK PCI-E FAST ETHERNET BOOT AGENT
Press Shift-F10 to configure..... Bu yazı geliyor aniden gidiyor sonra windows sürdürme yükleyicisi yerine geliyor
instagram giskur ekle ordan resim at bakalım.