MSI B150 Gaming M3 Biosta Mouse Klavye Çalışmıyor. USB sorunu

Bu konuyu okuyanlar

dkiyilar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

MSI B150 Gaming M3 anakartı ile bir sistem topladım. Biosu güncelledim, Windowsu kurdum, Windows updatelerini yaptım, anakartın ekran kartının driverlarnını sorunsuz yükledim. Steam, chrome filan her şeyi kurdum bilgisayarda hiçbir sorun yok. En son avast antivirüs programımı yükledim. Yükledikten sonra bilgisayar yeniden başladı ve açıldığında klavye ve mouse çalışmıyordu. 3 ayrı mouse ile denedim fakat hiçbiri çalışmadı. Bilgisayarı defalarce açıp kapadım reset attım bilgisayar sorunsuz açılıyor fakat bir türlü mouse ve klavye çalışmıyordu. USBlere ne takarsam takayım bilgisayar görmüyordu. Klavyede çalışmadığı için biosa giremiyordum. Bende SSD'yi çıkarttım ve laptopumda formatladım. Şuanda bilgisayar açıldığında direk biosa giriyor fakat hala mouse ve klavye çalışmıyor. İşin garip tarafı USB'ye telefonumu bağladığımda telefonumu şarj ediyor. Mouse ve klavye çalışmadığı için hiçbir şekilde bilgisayara müdahale edemiyorum. Bilgisayardaki pili çıkarıp taktım Bios resetlensin diye ama hala mouse ve klavye çalışmadı. Ne yapabilirim böyle bir sorun ile karşılaşan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bu sorun başıma sıkça geliyor ve tek çözümü biosu pilden sıfırlamak veya ps2 klavye takıp defaulta çevirmek. Olmazsa bir önceki bios sürümüne dön ve tekrar bir sonraki sürüme yükselt illa çözersin. MSI'ın basit çözülecek bir bugu bu sadece MSI'ın yeni bioslarında oluyor. Kolay gelsin.

dkiyilar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorun başıma sıkça geliyor ve tek çözümü biosu pilden sıfırlamak veya ps2 klavye takıp defaulta çevirmek. Olmazsa bir önceki bios sürümüne dön ve tekrar bir sonraki sürüme yükselt illa çözersin. MSI'ın basit çözülecek bir bugu bu sadece MSI'ın yeni bioslarında oluyor. Kolay gelsin.

Merhaba, Biosu sıfırlamak için pili çıkartıp biraz bekleyip taktim fakat işe yaramadı. Başka bir yöntemi var mı?

dkiyilar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ps/2 klavyen yok mu ? Ps2 klavye ile çözersin problemi.

Cevap için teşekkür ederim. İş yerinde buldum ps2 mouse ve klavye. Akşam evde deneyeceğim. Biosa reset attığım zaman düzelecek diyorsunuz değil mi? Başka yapmam gereken birşey var mı?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Cevap için teşekkür ederim. İş yerinde buldum ps2 mouse ve klavye. Akşam evde deneyeceğim. Biosa reset attığım zaman düzelecek diyorsunuz değil mi? Başka yapmam gereken birşey var mı?
Düzelmezse başka yöntemler var onları yazarım

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Bendede aynı sorunun tersi oldu, bios'ta çalışan Klavye Windows'ta çalışmadı tüm sürücüleri sildim klavye mouse pad felan. Chkdsk yaptım reset attım düzeldi. (Ps/2 klavye)

dkiyilar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düzelmezse başka yöntemler var onları yazarım

Merhaba, ps2 Klavye çalışıyor. Biosta restore default dedim ve sıfırladım. Fakat hala hiçbir usb algılamıyor. Başka çözümleriniz nelerdir?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Merhaba, ps2 Klavye çalışıyor. Biosta restore default dedim ve sıfırladım. Fakat hala hiçbir usb algılamıyor. Başka çözümleriniz nelerdir?
Herhangi bir flash bellek taktığınızda boot menüde gözüküyor mu o bellek ? Taktığınız flash belleğin ışığı yanıyor mu ?

ebru3333

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bendede vardı ama bios güncelleyince düzelmişti.