Bilgisayar açıldığında her seferinde 2 adet isimsiz klasör oluşuyor. Sebebi ve çözümü nedir?

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Merhaba arkadaşlar, bugün ilginç bir olay oldu. Windows 10 2004 kurulu bir laptoba Office 2016 yükledim, ardından kaldırdım. Sorun çıkmadı. Sonrasında PC’yi uyku moduna aldım, ancak kapanmadı, daha sonra PC’yi açtıktan 5-15 sn sonra masaüstünde 2 tane isimsiz klasörler oluştu. Siliyorum bir süre sonra yine geliyor. Ve ısrarla 2 tane oluyor ve aynı konumda oluyor. Dosya açılmıyor. İsmi {null}. Virüs taramasından sonuç alamadım. Virüs bulmadı. Ama halen daha çözemedim. Desteğinizi bekliyorum, iyi akşamlar dilerim.
@EFI Shell
@Allah’ın Kulu
@Emir Aydın
@Muhammed Utku Cabir

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Office 2016 yüklerken verdiğin izinlere baktın mı?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bu işlemi yaptıktan sonra CCleaner ile temizlik yapın ardından bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyin. Ayrıca hizmetlere girip Office ile ilgili bir hizmet görürseniz(Hizmet adı genellikle Microsoft Office ve Office olarak başlar) onları da devre dışı bırakmayı deneyin.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bu işlemi yaptıktan sonra CCleaner ile temizlik yapın ardından bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyin. Ayrıca hizmetlere girip Office ile ilgili bir hizmet görürseniz(Hizmet adı genellikle Microsoft Office ve Office olarak başlar) onları da devre dışı bırakmayı deneyin.
Bunları maalesef denedim, yine de aynı. Virüs olmadığından eminim, ama ne halen daha anlamış değilim.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Bunları maalesef denedim, yine de aynı. Virüs olmadığından eminim, ama ne halen daha anlamış değilim.
Yuklediğin office 2016 pc den komple kaldır sorun devam ederse virüs var demektir yok devam etmezse tekrar kur ve yüklerken izinlere bak..

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Yuklediğin office 2016 pc den komple kaldır sorun devam ederse virüs var demektir yok devam etmezse tekrar kur ve yüklerken izinlere bak..
Office 2016’yı komple kaldırdım. Dosyalarını sildim. Dediğim gibi ne olduysa tuştan kapattıktan sonra oldu pc’yi. Öncesinde yoktu böyle bir sorun.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bilgisayarın içindekiler çok önemli, ayrıca şu anda içindekileri alabileceğim bir depolama aygıtı da yok maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Virüs var o zaman
İki kez komple tarattım PC’yi. Hızda vs. performansında sorun yok. Sadece böylr birşey oluştu.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Regedit'e girip şu yola girin, burası masaüstü için ayrılmış kayıt defteridir.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\

Burada verisi "Değer atanmamış" olan kayıtları silin, bu şekilde çözülmesi gerekiyor.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Klasör kısayol olarak mı? Geliyor yoksa direk mi?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Klasör kısayol olarak mı? Geliyor yoksa direk mi?
Direkt, bu arada yabancı bir forumda bu çözümü elde ettim, şimdi deneyeceğim.
10 dakika sonra;
Arkadaşlar çözdüm, regedit üzerinde iki klasör silmeniz gerek. Sorun çözülüyor. Biraz sonra hangi klasörler olduğunu yazacağım.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
10 dakika sonra;
Arkadaşlar çözdüm, regedit üzerinde iki klasör silmeniz gerek. Sorun çözülüyor. Biraz sonra hangi klasörler olduğunu yazacağım.
Çözmenize sevindim

Ssalınır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
10 dakika sonra;
O klasörleri de söyleyeydin iyiydi.

candas13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Office 16 yükleyip kurmaktan kaynaklı bir hata muhtemelen. Bende de aynı problem vardı. Arkadaşın problemini çözdükten sonra isimlerini vermeyi unuttuğu dosyaların isimlerini açıklamasıyla birlikte nasıl sileceğinizi anlatacağım.

Aşağıdaki adımları takip ederek problemini çözebilirsiniz.

1. Win + R ve ya sol altta windows arama kısmına çalıştır yazın. Açılan pencereye regedit yazın enter a basın.
  2. Daha sonra aşağıdaki dosya yolunu takip ederek ilgili dosyayı bulun.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

NameSpace yazan dosyayı genişletin.

1. Şu isimdeki dosyaları bulup silin. Sorununuz çözülecektir.
0875DCB6-C686-4243-9432-ADCCF0B9F2D7
138508BC-1E03-49EA-9C8F-EA9E1D05D65D

Son mesajlar