Bilgisayar Açıldığında Açılacak Uygulamalar

Bu konuyu okuyanlar

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Arkadaşlar merhabalar, önceden Ayarlar > Ugyulamalar > Başlangıç kısmında bilgisayar açıldığında açılan programları görüyorken şimdi görmüyorum. Mesela Skype şu an pc açıldığında açılıyor onu kapatmak istiyorum (Daha önce kapatmıştım) ama pc açıldığında skype açılmasına rağmen orada görünmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. İnternetten araştırdığımda, hep normal başlangıç menüsü ayarlarını çıkarıyor karşıma google.. Yardımlarınızı bekliyorum dostlar. Eyvallah

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar merhabalar, önceden Ayarlar > Ugyulamalar > Başlangıç kısmında bilgisayar açıldığında açılan programları görüyorken şimdi görmüyorum. Mesela Skype şu an pc açıldığında açılıyor onu kapatmak istiyorum (Daha önce kapatmıştım) ama pc açıldığında skype açılmasına rağmen orada görünmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. İnternetten araştırdığımda, hep normal başlangıç menüsü ayarlarını çıkarıyor karşıma google.. Yardımlarınızı bekliyorum dostlar. Eyvallah
Windows 8 ve üzeri kullanıyorsanız görev yöneticisinden başlangıçta açılmasını istemedeğiniz programları ayarlayabilirsiniz. Bunun için Görev yöneticisi>Başlangıç yolunu izleyin.

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Evet doğru söylüyorsunuz ama ben onu söylemeyi unuttum. Oradan da kontrol ettim ki ben zaten ilk oradan bakmayı öğrenmiştim genelde kullandığım yer orasıydı zaten. Şu an gördüğünüz gibi yok diyor ama bunu 2,3 uygulama açılırken bile yapıyordu. Skype, Spotify ve X Mouse Buttons programları açılınca açılıyor ama gözükmüyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    224.3 KB · Görüntüleme: 113

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Windows 7de bu şekilde kapatmıştım ben farklı Windows sürümü kullanıyorsanız sizde öyle olabilir.
Evet 7 kullanırken dediğiniz yöntemi ben de kullanıyordum. Şu an Win 10 Pro kullanıyorum yani normalde Görev Yön. De çözmesi gerekiyordu bu sorunu

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Arkadaşlar aynı sorunum devam etmekte. Yok mu çözüm sunabilecek, yardımcı olabilecek bilen biri ??

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Ayrıca, Ayarlar > Gizlilik > Arka planda çalışan uygulamaları da gözden geçiriniz.

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Ayrıca, Ayarlar > Gizlilik > Arka planda çalışan uygulamaları da gözden geçiriniz.
Benim sorunum arka planda çalışan uygulama sorunu değil ama, sorun bilgisayar açıldığında açılışta başlayan programı kapatmayla ilgili. Bildiğim iki yer var biri ayarlar bölümünde başlangıç uygulamalarından açıp kapatmak diğeri de görev yöneticisinden, Ben her ikisinde de herhangi bir uygulama göremiyorum fakat açılıyor uygulama.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Benim sorunum arka planda çalışan uygulama sorunu değil ama, sorun bilgisayar açıldığında açılışta başlayan programı kapatmayla ilgili. Bildiğim iki yer var biri ayarlar bölümünde başlangıç uygulamalarından açıp kapatmak diğeri de görev yöneticisinden, Ben her ikisinde de herhangi bir uygulama göremiyorum fakat açılıyor uygulama.
Hangi uygulamayı kapatmak istiyorsanız ilgili uygulamanın ayarlarını uygulama üzerinden kontrol edin. Çünkü "Windows başlatıldığında başlat" vb bir seçenek sunuluyor olmalı. Normalde Görev Yöneticisinin başlangıç sekmesinde açılan programın listelenmesi de gerekiyor. Sanırım kayıt defterinde bazı değişiklikler olmuş ve program artık listelenmiyor olmalı. CCleaner portable sürüm veye Revo Uninstaller gibi bir üçüncüsü parti bir program ile de başlangıç programlarını kontrol edebilirsin.