Bilgisayar 8GB Ram'i Görünce Sapıtıyor

Bu konuyu okuyanlar

Rchive

Profesör
Cezalı
  • BIOS'a girin. Exit kısmında load factory Defaults/Fabrika ayarlarına geri döndür gibi bir seçenek olması lazım. Bunu seçin ve ayarları kaydedip çıkın.
  • Sorun devam ederse bilgisayarı kapatın ve fişten çekin. BIOS pilini çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Bellekleri de çıkarın. Sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. İşlemciyi de çıkarın. Kırılmış veya yamulmuş pin var mı kontrol edin. Pinler sağlamsa hepsini yerine takarak sistemi tekrar çalıştırın.
  • Soğutucuyu aşırı sıkmayın. Soğutucu gevşetme Intel sistemlerde işe yarıyor ama siz de deneyebilirsiniz.
Son olarak:

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Profesör
Xmp kapatıp cl frekans voltaj gibi değerlere müdahale etmeden stock halde denedin mi yine alıyor musun hata ?

XMP zaten kapalı ama yine vermişti mavi ekranı. Şuan hala kapalı. Ayarlardan sadece CL değerlerini girip 1600 mhz seçeneğini seçip kaydettim. Çünkü XMP kapatınca CL9 ramler CL11 çalışıyordu. Şuan o düzeldi sadece. Ama şunu diyeyim hala mavi ekran almadım.

• BIOS'a girin. Exit kısmında load factory Defaults/Fabrika ayarlarına geri döndür gibi bir seçenek olması lazım. Bunu seçin ve ayarları kaydedip çıkın.
  • Sorun devam ederse bilgisayarı kapatın ve fişten çekin. BIOS pilini çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Bellekleri de çıkarın. Sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. İşlemciyi de çıkarın. Kırılmış veya yamulmuş pin var mı kontrol edin. Pinler sağlamsa hepsini yerine takarak sistemi tekrar çalıştırın.
  • Soğutucuyu aşırı sıkmayın. Soğutucu gevşetme Intel sistemlerde işe yarıyor ama siz de deneyebilirsiniz.
Ek olarak, RAM'leri söküp, parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. BIOS pili söküp 3 dakika kadar bekleyin ve takın. Daha sonra tekrar kontrol ediniz.

Son olarak:

Siz hani klavyenizi kırıyordunuz ne oldu?

aimnil

Profesör
ya 3 mü oldu 4 mü oldu anlatamıyorum sana. Defult ayarlarda cl 11 iken hiçbir seye müdahale etmeden denedin mi?

KimBuGamzeli

Profesör
Kıyamadım ona senin yüzünden kırmayı :)

Dostum işine bak hadi canımı sıkma benim yeter artık gece gece cidden uğraşamam senin gibi boş biriyle. Konuma yazma bir daha.

Yazılımsal bir problem varmış gibi görünüyor format atmayı deneyin.

Format attım Windows 10 kuruluydu Windows 8.1 kurdum. Yine aynı mavi ekran hatalarını aldım.

ya 3 mü oldu 4 mü oldu anlatamıyorum sana. Defult ayarlarda cl 11 iken hiçbir seye müdahale etmeden denedin mi?

Üslubu düzeltin yalnız. Denedim evet aynı sorunu yaptı yine.

Son düzenleyen moderatör:

grand_master

Doçent
Cezalı
Dostum işine bak hadi canımı sıkma benim yeter artık gece gece cidden uğraşamam senin gibi boş biriyle. Konuma yazma bir daha.

Farkındamısın bilmiyorum ama konuyu oku kimseye yanlış cümle kurmadım senin sorunun benimle aslında sorun bile yok şu yaptığın yazdığın yorum tamamen çocukça bir davranış. 10 yaşında ki velet senden daha ağır başlıdır emin ol.

Format attım Windows 10 kuruluydu Windows 8.1 kurdum. Yine aynı mavi ekran hatalarını aldım.

Üslubu düzeltin yalnız. Denedim evet aynı sorunu yaptı yine.
Rami değiştirmeyi dene

grand_master

Doçent
Cezalı
Arkadaş sizi sayıyla mı veriyorlar? Yazmayın arkadaş konularıma falan. Konu açmaya gelmiyor resmen forumda agresif agresif hareketler tripler falan.

Elimde başka ram yok. 6 saat memtest ile test ettim sorunsuz ramler. Hata falan almadım.
Virüs bulaşmış olabilir veya driverları güncellemeyi dene

aimnil

Profesör
Ben birşey demeden sen trip attın uslubunu düzelt diye :) dediğim şartta denediysen windows kur yeniden düzelir. Özel bir durum yoksa Windows 7 tavsiye ederim. Ramleri 9-9-9-24 e çekerken voltajı değiştirmeyi de unutma. 1.5V olması lazım yanlış hatırlamıyorsam ama yine ramlerin üzerinden voltaj değerini kontrol edip öyle yap.

KimBuGamzeli

Profesör
Ben birşey demeden sen trip attın uslubunu düzelt diye :) dediğim şartta denediysen windows kur yeniden düzelir. Özel bir durum yoksa Windows 7 tavsiye ederim. Ramleri 9-9-9-24 e çekerken voltajı değiştirmeyi de unutma. 1.5V olması lazım yanlış hatırlamıyorsam ama yine ramlerin üzerinden voltaj değerini kontrol edip öyle yap.

Bunun windows ile alakası yok kesinlikle. Pubg mobile açıyorum 2 dakika sonra ya mavi ekran veriyor yada dırttt sesiyle beraber donup kalıyor sistem. Dump dosyası oluşturmuş yine ama bakamıyorum ben. Voltaj 1.5v'da. 9-9-9-24 şuan da ayarlar. Ramlerin üzerinde ki sticker'da yazıyor ona bakarak yaptım zaten. Hala çözüm bulamadım.

SDN Son Haberler

Son mesajlar