Bilgilerinizi satmayan bir Arama Motoru - DuckDuckGo

Bu konuyu okuyanlar

EditerTR

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Merhaba arkadaşlar, size bir arama sitesi önerim var;

DuckDuckGo, sizin bilgilerinizi satmayan bir Arama Motoru websitesi.
Hiçbir şekilde sizin kişisel bilginizi saklamıyorlar, sloglanlarında yazıyor.

Tabii, Google'de yaygın olmayan bir şeyi aratırsanız çıkabilir, ama DuckDuckGo'da çıkmayabilir. Genel olarak Tor Browserde kullanılıyor DuckDuckGo (Site WikiPedia'yı destekliyor, Googleye çok benziyor kullanmakta sorun yaşamazsınız.

Siyah Teması var onu kullanırsanız daha iyi gözükür.

Tıkla ve DuckDuckGo'ya git!

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Her denilene inanmamak gerek, hikaye... Yalandan kim zarar etmiş mantığı...

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Arama yapınca sağ alt köşede şu çıkıyor, bunun anlamı nedir?

1601199826615.png

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
evet gerçekten log kayıt tutmuyor sunucu ücretlerinibağışlar yardımı ile karşılıyor

Ekli dosyayı görüntüle 117855
bu kendi algoritması ile arama sonucu vermiyor verileri yandex üzerinden size gösteriyor daha önce de google üzerinden veriyordu yanlış hatırlamıyorsam yani siz gidip yandex üzerinden arma yapınca tüm veri trafiği kayıt ediyor bu size aracıı oluyor alan menun veren menun gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her denilene inanmamak gerek, hikaye... Yalandan kim zarar etmiş mantığı...
açık kaynak bir proje kodları incelenmiştir şimdiye kadar

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bir ara denedim ama aradıklarımım çoğunu bulamadım.

Google bu konuda çok iyi. Arama indexleri çok geniş olmakla birlikte filtreleme seçenekleri ve arama operatörleri vs. daha iyi.

Arama motoruna girip "Facebook" yazıp aratmak için kullanacaksanız Duckduckgo da işinize yarar. ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
"Açık kaynak" diye kutsallaştırmayın ya her şeyi... Hiç bir farkı yok, hepsi parasına, çıkarına bakar. Zaten abd merkezli bir firma...

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Bir ara denedim ama aradıklarımım çoğunu bulamadım.

Google bu konuda çok iyi. Arama indexleri çok geniş olmakla birlikte filtreleme seçenekleri ve arama operatörleri vs. daha iyi.

Arama motoruna girip "Facebook" yazıp aratmak için kullanacaksanız Duckduckgo da işinize yarar. ?
ki çok küçültmüşsünüz gözünüzde bence bu kada ön yargılı olmayın aradığınız herşeyin önünüze çıkmasında sebep konuşulan aranmak istenen aranan herşeyin kaıt altına alnıması sizi bir dizi algoritme içerisnde sıraya koyması bu adam neyi istiyo olabilir ne dikkatini çeker bu kadar çalınan bilgi (güzel tabirle) size çok iyi bir arama motor imiş gibi geliyor google ama kişsel verilerin gizliliği kimin umrunda özel hayat boşversene demem o ki

DuckDuckGo is my search engine of choice. #ComeToTheDuckSide - we have privacy.

"Açık kaynak" diye kutsallaştırmayın ya her şeyi... Hiç bir farkı yok, hepsi parasına, çıkarına bakar. Zaten abd merkezli bir firma...
kimsenin birşeyi kutsalaştırdığı yok ama sizin ön yargınız yanaldır nerden biliyorsun bu işleri sen mi düzenliyorsun hayır bence ön yargınızı kırın ve deneyin kar ediyorlar mı kimse kar etmeden iş yapmak ama kar marjı duşük bağışlarla ayakta kalıyorlar örneğin firefox google ile anlaşması var 3 sene boyunca ön yüklü gelen arama sağlayıcısı google ama değiştirmek senin elinde gizliği seçmek sana kalmış

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
ki çok küçültmüşsünüz gözünüzde bence bu kada ön yargılı olmayın aradığınız herşeyin önünüze çıkmasında sebep konuşulan aranmak istenen aranan herşeyin kaıt altına alnıması sizi bir dizi algoritme içerisnde sıraya koyması bu adam neyi istiyo olabilir ne dikkatini çeker bu kadar çalınan bilgi (güzel tabirle) size çok iyi bir arama motor imiş gibi geliyor google ama kişsel verilerin gizliliği kimin umrunda özel hayat boşversene demem o ki

DuckDuckGo is my search engine of choice. #ComeToTheDuckSide - we have privacy.
Kişiselleştirilmiş aramadan bahsetmiyorum. Mesela bir haber arıyorum. Bildiğim birkaç bilgi var. Bu bilgileri Google yazıyorum. Mesela son 1 haftayı filtreliyorum. Google aradığımı buluyor. Duckduckgo bulamıyor. Hatta Google dışındakiler (Yandex, Bing vs.) bulamıyor diyebilirim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
kimsenin birşeyi kutsalaştırdığı yok ama sizin ön yargınız yanaldır nerden biliyorsun bu işleri sen mi düzenliyorsun
Peki sen neye dayanarak bu kadar çok güveniyorsun, kodlarını sen mi yazdın, hakikaten sen mi uzmansın böyle aşırı bir iş için gözü kapalı öneriyorsun, onların reklamlarını olduğu gibi savunuyorsun?

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Kişiselleştirilmiş aramadan bahsetmiyorum. Mesela bir haber arıyorum. Bildiğim birkaç bilgi var. Bu bilgileri Google yazıyorum. Mesela son 1 haftayı filtreliyorum. Google aradığımı buluyor. Duckduckgo bulamıyor. Hatta Google dışındakiler (Yandex, Bing vs.) bulamıyor diyebilirim.
bu konuda hayır diyemeyeceğim arkadai finanasal güç tabiki birçoğundan daha gelişmiş bir alt yapı sunar ama dediğim gibi açık kullanmanızı öneririm

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Açık - kapalı farketmez, şirketin niyetine bağlı... İsterse açık kaynak yapar kodunu ama gizliden gizliye yine takip eder. Takip etmeyen bir arama motoru işin doğasına aykırıdır.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Peki sen neye dayanarak bu kadar çok güveniyorsun, kodlarını sen mi yazdın, hakikaten sen mi uzmansın böyle aşırı bir iş için gözü kapalı öneriyorsun, onların reklamlarını olduğu gibi savunuyorsun?
açık kaynağa güvenmemin sebebi paylaşılmadan önce bütün kaynak kodlar inceleniyor bu işe yıllarını harcamış kişiler var yazılımcılar var hani güven veriyor yoksa dediğini gbi bir yazılımcı değilim

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
bu konuda hayır diyemeyeceğim arkadai finanasal güç tabiki birçoğundan daha gelişmiş bir alt yapı sunar ama dediğim gibi açık kullanmanızı öneririm
Arama motorunda keşke bu dediğinizi yapabilsem. Ama maalesef olmuyor.
Bir ara sırf Google bağımlılığından kurtulmak için Yandex de kullandım. Ama Google gibi iyi sonuçlar bulamıyor. Sonra yine Google döndüm mecburi olarak.

Google piyasayı ele geçirmiş durumda.

Ama internet tarayıcısı Google Chrome'a alternatif olarak yıllardır Mozilla Firefox kullanıyorum.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Açık - kapalı farketmez, şirketin niyetine bağlı... İsterse açık kaynak yapar kodunu ama gizliden gizliye yine takip eder. Takip etmeyen bir arama motoru işin doğasına aykırıdır.
sizde bunu iç güdünüze dayanarak söylüyorsunuz ,istisnalar gerçektir , tek bildiğiniz oğru değildir

Arama motorunda keşke bu dediğinizi yapabilsem. Ama maalesef olmuyor.
Bir ara sırf Google bağımlılığından kurtulmak için Yandex de kullandım. Ama Google gibi iyi sonuçlar bulamıyor. Sonra yine Google döndüm mecburi olarak.

Ama internet tarayıcısı Google Chrome'a alternatif olarak yıllardır Mozilla Firefox kullanıyorum.
yani işiniz gereği mecburiyeten ise ne gelir elden umarım açık kyank projelerde çok gelişir

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sizde bunu iç güdünüze dayanarak söylüyorsunuz ,istisnalar gerçektir , tek bildiğiniz oğru değildir

yani işiniz gereği mecburiyeten ise ne gelir elden umarım açık kyank projelerde çok gelişir
Yapay zeka kullanan her yazılım log tutmak zorundadır ayrıca sizi inandıracak değilim, bana isnat ettiğin tüm şeyler dediğin gibi önyargıdır zaten... Ben sadece güvenilmez olup da milletin bu kadar çok güvendiği ve bilmedikleri, tanımadıkları şirketlere taraftarlık yapmalarına kızıyorum.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Yapay zeka kullanan her yazılım log tutmak zorundadır ayrıca sizi inandıracak değilim, bana isnat ettiğin tüm şeyler dediğin gibi önyargıdır zaten... Ben sadece güvenilmez olup da milletin bu kadar çok güvendiği ve bilmedikleri, tanımadıkları şirketlere taraftarlık yapmalarına kızıyorum.
beni inandırmanız gerek diye bir cümle kurmadım sizi inandırmaya çalışmaklada uğraşmıyorum dediğim gibi önerimi yapıyorum güveniyorum kullanan kullanır kullanmayan umarım birğün kullanır
rketlere taraftarlık yapmalarına kızıyorum.
kızma kısmı size kalmış bana dokunan kısmı yok

EditerTR

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Bu arama motoru Deep Web'de fazla kullanılıyor. Normal Webde illegal bir şeyler aramaya çalışırsanız log tutmaz, fakat çok az sonuç çıkar.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Arama motoru bilgilerimi satsa ne olur satmasa ne olur çok takmıyorum.

EditerTR

Asistan
Reaksiyon puanı
70

Ekli dosyayı görüntüle 117855
Yandexin, geri bildirim sistemini kullanıyorlar.

Güvenlik için 2milyon dolardan fazla bir bağış yapıldı.
Google'de ABD merkezli bir firma :D?, neyin kafasını yaşıyorsunuz

Arama motoru bilgilerimi satsa ne olur satmasa ne olur çok takmıyorum.
Reklamlar çıkar, sizin aradıklarınızla ilgili. İllegal aramalar yaparsanız log tutmadığı için sorun olmaz. Hangisi için kullanıcağınızı siz seçin. Google gibi iyi arama sonuçları vermiyor.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Reklamlar çıkar, sizin aradıklarınızla ilgili. İllegal aramalar yaparsanız log tutmadığı için sorun olmaz. Hangisi için kullanıcağınızı siz seçin. Google gibi iyi arama sonuçları vermiyor.

Google kişiselleştirilmiş reklam ayarlarım kapalı ve zaten reklam engelleyici kullanıyorum. İnternette bizi izlemesinler, gizli kalalım kompleksini saçma buluyorum ben.

EditerTR

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Google kişiselleştirilmiş reklam ayarlarım kapalı ve zaten reklam engelleyici kullanıyorum. İnternette bizi izlemesinler, gizli kalalım kompleksini saçma buluyorum ben.
Tabii, herkesin fikri farklıdır. Kimisi ister özel hayatınızı görsünler, kimisi ister görmesinler.

DeepLearning

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Merhaba arkadaşlar, size bir arama sitesi önerim var;

DuckDuckGo, sizin bilgilerinizi satmayan bir Arama Motoru websitesi.
Hiçbir şekilde sizin kişisel bilginizi saklamıyorlar, sloglanlarında yazıyor.

Tabii, Google'de yaygın olmayan bir şeyi aratırsanız çıkabilir, ama DuckDuckGo'da çıkmayabilir. Genel olarak Tor Browserde kullanılıyor DuckDuckGo (Site WikiPedia'yı destekliyor, Googleye çok benziyor kullanmakta sorun yaşamazsınız.

Siyah Teması var onu kullanırsanız daha iyi gözükür.

Tıkla ve DuckDuckGo'ya git!
Tor Browser=KriptoManyağı

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
valla ben duckduckgo kullanmaya başladım varsayılan yaptım, iyi gidiyor şimdilik.

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Google varken kullanan oldugunu sanmıyorum.

Ceno01cn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tor Browser=KriptoManyağı
Merhaba ne yani şimdi Google kişisel bilgilerinizi kayd ediyor saklıyor mu biz neye güveneceğiz şimdi Google yani bir sorun olmadı şimdiye kadar koskoca Google yani dim

valla ben duckduckgo kullanmaya başladım varsayılan yaptım, iyi gidiyor şimdilik.
Peki bir şey daha soracağım telofonum Samsung Galaxy s10 markası yani bnden bilgilerimi daha güvende tutmam için Microsoft hesabı açmak istendi ve yaptım da sizce nasıl ne yapacağım Microsoft hesabıyla neler yaparım ve diğer verilerim burda saklanacakmi?yoksa kilit kurmak için mi dosyalara bilgi verirseniz sevinirim ??

Son düzenleme:

DeepLearning

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Merhaba ne yani şimdi Google kişisel bilgilerinizi kayd ediyor saklıyor mu biz neye güveneceğiz şimdi Google yani bir sorun olmadı şimdiye kadar koskoca Google yani dim

Peki bir şey daha soracağım telofonum Samsung Galaxy s10 markası yani bnden bilgilerimi daha güvende tutmam için Microsoft hesabı açmak istendi ve yaptım da sizce nasıl ne yapacağım Microsoft hesabıyla neler yaparım ve diğer verilerim burda saklanacakmi?yoksa kilit kurmak için mi dosyalara bilgi verirseniz sevinirim ??yedekleme izinlerini kullanmıyorsan kapat.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
duckduckgo adamdır

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
En iyisi google varken tabiki kullanmam. Ha olur ki birgün geliştirirler o zaman geçebilirim.