Bıktım Artık Hergün Format

Bu konuyu okuyanlar

imposimato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar neredeyse günlük format atar hale geldim. PCyi bilgisayarcıya da götürdüm ancak çare bulamadım. Sorun şu: Bilgisayarda oyun oynarken herşey normalken birden donuyor ya da takılmalar başlıyor. Donma uzun sürerse reset atıyorum. Ancak bilgisayar açıldığında DİSK OKUMA HATASI Yeniden başlatmak için ALT CTRL ENTER diye bir uyarı alıyorum. Tabi yeniden başlasa da yine aynı aynı hata.
Ancak ne hikmetse ekran kartını söküp monitörü onboard ekran çıkışınba takınca sorun ortadan kakıyor. Bilgisayar canavar gibi çalışıyor. Ekran kartını tekrar takınca bi iki saat sonra yine çöküyor. Bilgisayarcı da sistemde sorun var format atalım dedi. ANcak çözülmedi.
Çözmek için:
1) İşlemci Ram ekran kartı, power ne var ne yok her tarafı temizledim.
2) Tekrar ben de format attım.
3) Belki ekran kartı bozuktur diye başka ekran kartı aldım.
4) Sıcaklıkları ölçtüm
Ancak hala çözülmedi. Şu anda ekran kartı takılı olmadan kullanıyorum
Sistem
İntel Core 2 Due 2.1
Asus 512 NX 6600 ekran kartı vardı
1GB saphire ati 4670 ekran kartı taktım
2gb 667 ram
420 W Power
Yardımlarınız bekliyorum arkadaşlar gerçekten çok müşgül durumdayım.:blushing:

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
imkanın varsa başka harddiskle ve ramlerle bi dene onlarlada alakası olabilir.

blauzahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
psu' yu 500w üzeri takıp aynı şeyleri tekrar deneyin... güç sorunu da yaşıyor olabilirsiniz...

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Ekran kartını taktığın PCI Exp slotu bozuk olabilir 1x Pciexp yuvası varsa birde ona takıp dene, eğer aynı sorun olursa anakart arızalı demektir.

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Disk Okuma hatası Varsa Bence Harddiskte Badsector Vardır Ramde problem olsaydı bellek read olunamadı hatası olurdu bence harddisk değiştir büyük ihtimal badsector var

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Disk Okuma hatası Varsa Bence Harddiskte Badsector Vardır Ramde problem olsaydı bellek read olunamadı hatası olurdu bence harddisk değiştir büyük ihtimal badsector var
Diskte sorun olsaydi ekran kartini cikartip onboard ekran karti ile calistirinca sorun halen devam ederdi. Sorun muhtemelen power supplyden dir. degistir dene

imposimato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler

Ecevit: BİOS update nasıl yapılıyor bilmiyorum.

Efe: Taşınabilir 1Tb harddisk var ama bununla nasıl deneme yapabilirm bilmiyorum. Bir de ekran kartını sökünce problem ortadan kalkıyor. HDD de problem olsa ekran kartını sökünce de problem devam etmez mi?

Blauzahan:pSU yu 500W ın üzerine çıkarmayı bilmiyorum arkadaşım. Bunu nasıl yapabilirim.

Demnesia: Ekran kartını takabileceğim sadece bir yer var. Bende ondan şüpheleniyorum açıkçası. 2 farklı ekran kartı da aynı sorunu veriyor. Acaba sadece bu slot değişir mi?

PC MAnyak: Badsector sorunu varsa tüm HDD e format atsam ya da hata denetlesem düzeltemez miyim.

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Kusura bakma bir yeri atlamışım onboard kartla düzgün çalışıyorsa psuu yetmiyor olabilir genellikle donmaların sebebidir

imposimato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
onboard kartla bi problem yok. Ancak oyun oynayamıyorum tabi.
Bu psuu nedir nasıl yükseltirim ki?

imposimato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartının slotu ile ilgili olabilir mi. Temizledim ama bozulmuş olabilir mi acaba.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
kendın çözümü bulmuşsun , ekran kartından kaynaklı . yapman gereken ise guncel driver kurman. sorun geçmiyorsa ekran kartında yada slotta sorun var. başka ir ekran ile slottan olup olmadıgını anlıyabilirsin.

emre91

Asistan
Reaksiyon puanı
1
işlemcinin etrafındaki kapasitörlere bak şişmiş veya üzeri paslı gibi mi?

imposimato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Clients elimde 2 ekran kartı var şu an. Saphireyi alalı daha 1 hafta olmadı daha yeni. Ancak iki kart da aynı sorunu veriyor. Slot bozuksa değişir mi yoksa anakart komple mi değişecek

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
iki ekran kartıda aynı problem veriyorsa slot da sorun var anakartında. slotun içerisirini diş fırcasıyla temizlersen belki oksitelnme yada temas ı kesecek bir şey varsa onu temizleyebilirsin.
baska yapacak bir şeyde yok anakrtını değişmek zorunda kalırsın muhtemelen garntısı vardır.

imposimato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
clients sadece ekra kartı slotu değişmez mi ya. 5 yıl oldu makinayı toplayalı sanırım garanti süresini biraz aştım :p

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
değişmez arkadaş. değişsede verecegın paraya değmez minimum. isteyeceklerı 30 40 tl anakartı 45 50 dolara bulabilirsin.

imposimato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum seni de yordum ama son iki soru :D
1) Bilgisayar tamircileri bu slotun bozuk olup olmadığını anlayabilir mi?
2) Önerebileceğin bu parçaları destekleyebilecek anakart var mı?

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşım ben lafı uzatmadan şunu yaptınmı bunu yaptınmı demeden direk söyleyim arızanı anakartının veri yolları arızalı tamir görmesi lazım geçen hafta aynı şekilde bi arızayı tamir ettim

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Dostum seni de yordum ama son iki soru :D
1) Bilgisayar tamircileri bu slotun bozuk olup olmadığını anlayabilir mi?
2) Önerebileceğin bu parçaları destekleyebilecek anakart var mı?

cok fazla kafa yormazlar bir üsteki arkadaş tamir ettigini söylüyor irtibata gec derim.

imposimato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yunus: Abi sırf assasin creed oynamak için 1gb ekran kartı aldım geçen hafta. ilk gün 3-4 saat oynadım bir sorun olmadı. İkinci gün takılmalar başladı. Bu gün hiç çalışmıyor. Smktüm ben de ekran kartını onboarda takılı şimdi.

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
arkadaşım ben lafı uzatmadan şunu yaptınmı bunu yaptınmı demeden direk söyleyim arızanı anakartının veri yolları arızalı tamir görmesi lazım geçen hafta aynı şekilde bi arızayı tamir ettim
Nasil tamir ettigini tarif eder misin merak ettim?

imposimato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
YA aslında tamire götürecem çoktan ama bura küçük bi yer bir tane tamirci var. Gittim adam bilgisayarı tamir edecem diye harddiskin tümünü format attı. 4 senelik birikim gitti. Halbuki CDEF hepsi var. Şimdi götürecem yine bu sefer hep yakacak diye korkuyom :p

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
Yunus: Abi sırf assasin creed oynamak için 1gb ekran kartı aldım geçen hafta. ilk gün 3-4 saat oynadım bir sorun olmadı. İkinci gün takılmalar başladı. Bu gün hiç çalışmıyor. Smktüm ben de ekran kartını onboarda takılı şimdi.

özelden bilgilerimi gönderdim kardeş benimle iltibata geçebilirsin

imposimato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yunus özel mesaj gönderemiyorum. Senin gönderdiğin de gelmedi henüz. İngilizce bişeyler yazıyo until 15pm falan..