Bıktım artık bu windowsdan

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Bu ne kardeşim ya
Taşıyacağı sadece 3 mb lık bi video şu hale bak :cursing:
En az 5 dk bööle kaldı
İşlemci tavan yaptı

zl2b7t.png

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
1-Klite Codec Pack güncel olmalıdır.
2-Windows 7 güncel olmalıdır.
3-Kayıt defterinde kırık vs. olmamalıdır.
4-BU SORUN TARİHTE KALDI

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Demekki tarih sürekli tekerrür ediyor
Söylediklerinin hepsi bende mevcut
Klite Codec Pack güncel
Windows 7 hergün güncel
Kayıt defteri dahil tüm onarımları her bilgisayar açılışında otomatik olarak yapan Advanced System Care adında ücretli programım var

Ama yinede oluyor

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Çözüm TeraCopy dir.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
ASC (Advanced System Care) hariç ne kullanırsan kullan, en basit yazılımı bile kullansan ondan iyidir.
CCleaner Registry aracını, Glary Utilities ve TuneUp' ı tavsiye ederim.

susemo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman sizleri linuxa geçmeye davet ediyorum. Herhangi bir linux dağıtımı işinizi görür. Ben bütün işlerimi halledebiliyorum hatta hiçbir problem yaşamadan. Bilgisayar kullanmanın tadına vardım diye bilirim. Çünkü önceden o beni kullanıyordu.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
rambo sen windows'a o da sana gıcık anlaşılan :D:D

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
O zaman sizleri linuxa geçmeye davet ediyorum. Herhangi bir linux dağıtımı işinizi görür. Ben bütün işlerimi halledebiliyorum hatta hiçbir problem yaşamadan. Bilgisayar kullanmanın tadına vardım diye bilirim. Çünkü önceden o beni kullanıyordu.

Dostum tavsiyen için teşekkürler ancak sen yanlış kişiye yanlış öneriyi yapıyorsun :mrgreen:

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
ha ha ha :D hocam sen windowsa hor gözle bakarsan öyle olur tabi :D cezanı kesiyor hemen :D linuxda bana gıcık bir türlü kodlarla program kurmama izin vermiyor :D ya da en sonunda illallah ettiriyor :)

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
ben 5 dk'da kaç gb taşıyordum biliyor musun? :mrgreen: nasıl kullanırsan öyle çalışır :D

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
valla ne biliim acemiside diilim aslında ama bi türlü windows la yıldızım barışmıyor
ne zaman kullansam hep pişman oluyorum

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
İstersen >na bir gözat; bahsettiğin sorun gerçekten tarihte kaldı.
İsteyerek bile çökertilemeyen bir sistemden bahsediyoruz, ne yaparsan yap, aç-kapa küllerinden yeniden yeşeriyor.
Bu Windows7 yi övmek değildir, gerçeğin ta kendisidir. Çünkü Windows XP ve Vista için aynı şeyi söylemeyiz.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
arkadasim iyi ki bu konuyu actin ayni sorun bendede mevcut.. 5 dakika sürmese bile kopyalarken taşırken hatta silerken hep ayni mevzu HESAPLIYOR ya neyi hesapliyosun sil gitsin. Böle yapınca bilgisayari camdan atmak geliyo içimden..:cursing: Denemedigim kalmadi arkadaslarin sölediklerinin hepsi bende mevcut; isletim sistemi güncel,klite codek güncel,kullandıgım bütün programlar yazılımlar güncel, ccleanerle her gün makinayi taratiyorum ama nafile..sadece video degil cogu dosyada bu sacmalık mevcut. Genel olarak windows 7'den memnunum ama sırf bu yavas islemler yüzünden XP'ye dönmeyi bile düsünüyorum.. nedir bunun caresi???

scorpion20

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben gayet mütevazi bir sistemle windows 7 kullanıyorum gayet memnunum diyebilirim.Böyle birşey 7 de hiç yaşamadım.

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
K-Lite'daki bir kodekten dolayı yapıyor bunu.Şimdi adını hatırlayamadım, ama bu sorun sürdükten bir süre sonra bende penceresi de gelmişti.Devre dışı bıraktıktan sonra sorun çözülüyor.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Sen alıştır bilgisayarı tembelliğe , taşıttırma hiç büyük dosya böyle olur işte.Bilmiyor ki yazık nasıl taşıyacağını 5 mb bile çok geliyor ona :D
Valla dostum çak bir format sonra al bi image , keyfine bak derim.Hayatına temiz bir sayfa aç.. İyi forumlar..:flowers:

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
rambo bırak findowsu gel bu yana :D
aynı sorunları zaman zaman bende yaşıyorum windows ve ubuntu benide sevmiiyor:D

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Sen alıştır bilgisayarı tembelliğe , taşıttırma hiç büyük dosya böyle olur işte.Bilmiyor ki yazık nasıl taşıyacağını 5 mb bile çok geliyor ona :D
Valla dostum çak bir format sonra al bi image , keyfine bak derim.Hayatına temiz bir sayfa aç.. İyi forumlar..:flowers:

Değil mi? Arada bikaç gb taşıt bak sonra nasıl formuna geliyor. :D

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Harddiskin de bir problem olabilirmi???

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu ekran alıntısı 20.05.2009'da kaydedildi.
benim eski emektarda
5600 rtm hdd'den toshiba 16gb usb belleğe atarken gördüklerime inanamadım başta.
isletim sistemi windows 7 rc1
yuh.png

Reaksiyon puanı
2,146
Çözüm TeraCopy dir.
Ben de bunu yazmak için girmiştim :)

Aynen ben de :)

Teracopy ile kopyalama yaparken bi dosya kopyalanmazsa işleminiz yarıda kalmaz, diğerlerinden devam eder. Hangi dosyaların kopyalandığını hangilerinin kopyalanmadığını görürsünüz. Durdurup devam etme şansınız vardır. Hata olsa bile tekrar en baştan kopyalama yapmaz bakarsınız hangileri kopyalanmış oradan devam edersiniz.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
fastcopy yüklü zaten...sacede kopyalamada yapsa tamam teracopy kullanalımda silerken, sadece klasör icerigine bakarken de yapıyo arada.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ya rambo bırak şu windows'u. Geç linux'a hayatını yaşa :D

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Zaten Linux kullanıyorum bilyorsunuz
Windows u bazı ufak ama önemli bi kaç ayrıntı için tutuyorum ancak bu gidişle daha fazla kalamayacak
Siz benim ne kadar Linux yanlısı Windows karşıtı olduğumu bilirsiniz aslında

DarkDance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Anlaşılıyor zaten ama genede bu gibi sorunlar kullanım ile alakalı sistemde sorun olduğu kesin o kurduğun program bu sıra çok popüler oldu ama bende o tip programları sisteminden uzak tutarsan işlemlerin daha hızlı olur.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Rambo birazda senden kaynaklanıyor. :) Windows bakımları yapıldığında iyidir. Linux değil ki bu :D

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
çamur atmaktan hala ne anlıyonuz bilmiyom çözümü çok basit şeylerin ne kadar abartılması cidden çocukca bir hareket.çözüm aramak yok ama millete yok windows böyle kötü yok şöyle kötü vs.dediğim gibi aramak falan yok direk b.k at.neyse al sana çözüm iyi oku !
Önce klite codec kaldır ! tune up 2011 kur bakım yap ! bsplayer kur codecleri zaten kendısı yukler ! sonra boyle uyduruktan sorunlar yazmazsın.
dikkat ettiysen anti virus falanda yok...