Soru Berat Albayrak istifa etmeli mi?

Alper S

Profesör
Bildiğim kadarıyla sayın Berat Albayrak daha önce gelişmiş şirketlerde çalışmış, yurt dışında yüksek bir okuldan çıkmış bir insan. Yani sayın Berat Albayrak'ın bir suçunun olduğunu sanmıyorum ona şu an yaptıklarını yaptıranlarda suç var diyorum. Artık nasıl anlarsanız.

rover_xp

Asistan
5 yaşındaki bir çocuk ekonomi bakanı olsa daha iyi yönetirdi ya Allah aşkına "1 PAPUA YENİ GİNE KİNASI 2.20 tl olabilirmi" yani dolarıda geçtim ya PAPUA YENİ GİNE DEN BAHSEDİYOM adamların en az %90 ı kabileler halinde yaşıyor ve paraları tl den değerli hemde 2 kat daha değerli ama neymiş efendim türkiyenin egonomizi çoh iyiymiş

bud

Profesör
Yasaklı
Ekonomi bakanı kim olursa olsun değişmesi gereken şey hükümetin genel bakışı. 20 yıldır devleti yönetirken ekonomi üretime dayandırılmadı. Yabancı sermaye ülkeyi terk edip iç ve dış siyasetimiz karışıp güvensizlik oluşunca bugünkü noktaya geldik. Temeli değiştirip uzun vadeli planlar yapmadıkça düzelmeyiz.

5 yaşındaki bir çocuk ekonomi bakanı olsa daha iyi yönetirdi ya Allah aşkına "1 PAPUA YENİ GİNE KİNASI 2.20 tl olabilirmi" yani dolarıda geçtim ya PAPUA YENİ GİNE DEN BAHSEDİYOM adamların en az %90 ı kabileler halinde yaşıyor ve paraları tl den değerli hemde 2 kat daha değerli ama neymiş efendim türkiyenin egonomizi çoh iyiymiş
Bazı Az bulunan şeyler değerli plur papua yeni gine kinası da ondan öyle

-Uncar_Blood-

Profesör
Ekonomi bakanı kim olursa olsun değişmesi gereken şey hükümetin genel bakışı. 20 yıldır devleti yönetirken ekonomi üretime dayandırılmadı. Yabancı sermaye ülkeyi terk edip iç ve dış siyasetimiz karışıp güvensizlik oluşunca bugünkü noktaya geldik. Temeli değiştirip uzun vadeli planlar yapmadıkça düzelmeyiz.
aslında ülkenin bu durumda olmasının temel nedeni biz nasıl olsa diğer ülkelerden öndeyiz kafası osmanlı döneminde batı gelişmelerini takip etmeyip çok geride kaldık ... sırf böyle olduğu ve birazcık diğer ülkelerle anlaşmak için 1.dünya savaşına girdik onun öncesinde fransız ihtilali oldu daha da kötü duruma geldik özellikle en önemli yerlerden biri olan selanikte.... 1.dünya savaşını kaybettik ağır antlaşmlara maruz kaldık baya bir toprak kaybettik işte bunun temel sebebi zaten batı gelişmelerini takip etmemek belkide takip etseydik durumumuz çok daha iyi ve hala süper güç olarak da kalabilirdik

Berat Albayrak'ın 2 yıl önce açıkladığı “Yeni Ekonomi Programı”nda, 2020 yılında hedef %9,8 enflasyonken, bugün enflasyon %12,6. Programın açıklandığı gün dolar 5,9 TL'yken, bugün 7,84.
Aaaa Didem niye böyle yapıyorsun? Ekonomimiz süper😂😂😂 3 yıl sonra herkes bizi konuşacak.😁😁😁 Bu masalcı Damat Aynı Cumhurbaşkanı gibi insanların aklıyla alay etmeye bayılıyor.

bud

Profesör
Yasaklı
aslında ülkenin bu durumda olmasının temel nedeni biz nasıl olsa diğer ülkelerden öndeyiz kafası osmanlı döneminde batı gelişmelerini takip etmeyip çok geride kaldık ... sırf böyle olduğu ve birazcık diğer ülkelerle anlaşmak için 1.dünya savaşına girdik onun öncesinde fransız ihtilali oldu daha da kötü duruma geldik özellikle en önemli yerlerden biri olan selanikte.... 1.dünya savaşını kaybettik ağır anlaşmlara maruz kaldık baya bir toprak kaybettik işte bunun temel sebebi zaten batı gelişmelerini takip etmemek belkide takip etseydik durumumuz çok daha iyi ve hala süper güç olarak da kalabilirdik

Geçmiş geçmişte kaldı o savaşlarda en ağır sonuçlara mahkum kalan ülkeler mesela Almanya bugün sanayi devi ve güçlü bir ekonomiye sahip. Biz 1950'den bugüne kadar major anlamda önemli şeyler yapmadık. Turizm, hizmet sektörü yabancı yatırımcı bir yere kadar ve çabucak etkilenecek sektörler bugün üretim/ihracat eksikliğinin sonuçlarını yaşıyoruz. Dolarla dışa borçluyuz ve bir şeyler satıp yeterince dolar elde edemiyoruz ülkeye dolar girmiyor bu yüzden dolar yükseliyor.

Kırrık67

Asistan
geçen burada bi foto vadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyalar

• trump.png
    trump.png
    691 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:

OzkanK.

Profesör
Muhalefet olaylara Erdoğan'ı madem deviremiyoruz çevresindekileri yıkalım kafasında baktığı için istifa etmez veya görevden alınmaz. Siyasi olaya döndü çünkü orada ki sistem. Muhalefet Surda gedik açma sevdasında. Yarın İstifa etse veya görevden alınsa meydanlarda bakın nasıl istifa ettirdik nasıl görevden aldırdık şeklinde lansa edecekleri için gitmesi gerekiyorsa bile gitmez bu tutumlar yüzünden...

Muhalefet aynı taktiği Diyanet işleri başkanı üstündede uyguluyor İçişleri bakanı üstündede uyguluyor. Hatta Milli Savunma Bakanı üstündede uyguluyor. Canları sıkıldıkça istifa etsin böyle bakan olmaz çapsız vasıfsiz bilgisiz tarzı söylemleri oluyor. ( Zamanında Maliye bakanı Babacan ve İç işleri bakanı ve başbakanlık yapmış Ahmet Davutoğluna dedikleri gibi. Şimdi çok bilgili üst düzey siyasetçi oldu adamlar. Veya Eski Cumhurbaşkanına neler neler dediler şimdi çatı aday yapmak istiyorlar. )

Son düzenleme: