Benzine yine zam geldi

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
ankarada dolmuşa kaç yıldır 2 TL veriyoruz zam geliyo yine 2TL acaba başka yakıtmı buldu bu dolmuşcular :mrgreen:
Adamların aracı kmde 50 kuruş yaksa ve binen kişi 2 km sonra inse ve bu ücretleri 20 30 kişi birden verse...:)
Onların kârı gayet iyidir bence, kazanamıyoruz derlerse de "eskisi gibi"dir:)

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar boşa sinirleniyorsunuz, ben benzin ve mazot'un litresini kafamda 5 tl olarak sabitledim, zam olmuş indirim olmuş pek bakmıyorum haberler :D
aslında devlet de düz hesap 5 tl yapsa 2 yıl herkesin kafası rahat olur.

doklom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ankarada dolmuşa kaç yıldır 2 TL veriyoruz zam geliyo yine 2TL acaba başka yakıtmı buldu bu dolmuşcular :mrgreen:
onlar kaçak mazot alıyor otobüs firmaları nakliye tırları kamyonları münübüsler bizim burda otogarda alıyo kaçak mazotu litresi 2. 3. tl arası neye tutturursalar
kaçak sigara içki her bakkalda var bizim burda gerisni sen düşün

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Bindiğin otobüsler de doğal gazla çalışıyor sıkma canını.
dostum ironi yapıştım admin değiştirmiş mesajımı.
çok şükür benzin zamının tek arabası olanları değil tüm ekonomiyi etkiliyeceğini öğrenecek kadar iktisat dersinde birşeyler öğrendim.yanlış anlaşılma var

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Adam gibi toplu ulaşım varda, her yere metro gidiyor da herkes niye araba alıyor diyorsunuz... Mecburiyetten alıyoruz. (Ankara için konuşuyorum)

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Yaygara indirimde değil zamda yapılıyor. Şu an olduğu gibi.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bu benzin indirim - zam haberlerini sabit başlık yapalım bence. Her hafta nasıl olsa değişiyor fiyatı.

Sabit bir başlık altında sadece zamlı ya da indirimli fiyatını yazalım :p

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Herkesi bisiklet kullanmaya davet ediyorum başka türlü kurtulamıcaz :)

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Herkesi bisiklet kullanmaya davet ediyorum başka türlü kurtulamıcaz :)

Bisiklet yolları var da biz mi sürmüyoruz.Gel bu trafikte sür.her 5 dakika da bir arabanın altında kalırsın.yollar zaten hiç konuşmuyorum bile.bazı çok zeki arkadaşlar bizim burda var diyebilir.ben genel olarak ülkenin durumunu söylüyorum.sizin çevreniz Türkiye değil.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bu Ülkede Benzin olmuş 5 lira.
Ama Hala Araç satışları rekor kırıyor.Mevcut araçlara yeterli ne yol nede park yeri var.
Bende bunu çözemiyorum.

o yollardaki araclarin hic biri satin alin alinmis araclar degil zaten. bir ulke bu kadar bol kredi verirse elbete gider herkes araba alir bmw de alir audi de alir . cebinde iphone uda olur.
sonra geliyor bazi insanlar yok efendim ekonomi gelisiyormus . ben bunu bir yerimle gulerim. O mallar insanlarin degilki ekonomi olsun. Markete gittiginde bir insan ekmegi kredi kartiyla aliyorsa o ulke bitmistir arkadas.

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Konuyu siyasileştirmeyelim; Şöyle bakalım:

Sabit ücret verip mesela ben: scooter'a 20 liralık benzin verirdim 2007 de depo tam dolardı(6.5 litre zorlarsan 7 ye kadar alıyor.) bitesi sürerdim ortalama 2 hafta yeterdi işe gelgit için.

2010 da yine 20 lira alırdım ama 1 hafta yeterdi...

2 sene kullanmadım. Geçenlerde canım sıkıldı temizledim çalıştırdım gittim 20 liraya 97 oktan benzini 4 litre aldım.

Oranlayın şimdi. Bizim halkımız hep sabit alır, çevremde kimi görsem arabasına gaz alırken 50 lira, dizel alırken 100 lira benzin alırken 100 lira katıyor...

Kardeşim yunanistanda tl ye indekslersek 2.5 tl oldu diye halk parlamentoyu istifaya çağırdı gövde gösterisi yaptı. Şimdi baştakiler mi suçlu? yoksa onları seçen bizler mi?

Tekrar düşünün cevap çok basit...

Arabam yok diyenler, otobüse binince geçen hafta 20 liraydı kardeşim bu hafta neden 24 lira oldu bu yol parası demeyi iyi biliyor?

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
28 yaşında yim hala motorlu taşıt kullanmak nasip olmadı alanlar nasıl alıyor anlamis değilim

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
o yollardaki araclarin hic biri satin alin alinmis araclar degil zaten. bir ulke bu kadar bol kredi verirse elbete gider herkes araba alir bmw de alir audi de alir . cebinde iphone uda olur.
sonra geliyor bazi insanlar yok efendim ekonomi gelisiyormus . ben bunu bir yerimle gulerim. O mallar insanlarin degilki ekonomi olsun. Markete gittiginde bir insan ekmegi kredi kartiyla aliyorsa o ulke bitmistir arkadas.

Gidip de bmw audi iphone alip maaşlarını taksitlere yatirirlarsa ekmegide krediyle alir dimi. Ozaman napicaz aklimizi kullanicaz saçmalamaya gerek yok dimi.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Gidip de bmw audi iphone alip maaşlarını taksitlere yatirirlarsa ekmegide krediyle alir dimi. Ozaman napicaz aklimizi kullanicaz saçmalamaya gerek yok dimi.

eger sen bu yazidan bunu cikariyorsan yasama lutfen en yakin yerden kendini at.