Benzine yine zam geldi

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Benzine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 13 kuruşluk zam geldi. Zamla birlikte 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi İstanbul'da 4,95 liraya çıkacak.

Dolar kurunun rekor kırarak 2.10 TL'ye yaklaşmasıyla benzine de zam geldi. Geçtiğimiz günlerde 7 kuruşluk indirim gelen benzine bu kez 13 kuruşluk zam yapıldı. Böylece bu geceden itibaren 95 oktanlık kurşunsuz benzinin litre fiyatı 4,95 liraya yükseldi.

Benzine 16 Aralık'ta 7 kuruşluk indirim gelmiş benzinin fiyatı 4,82 liraya düşmüştü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada dolar kurunun 2 TL'den 2.10 TL'ye yükselmesinin enerjiye 4 milyar dolar ek maliyet getirdiğini söylemişti.

Hürriyet

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Ek maliyeti de biz kapatalım zaten işimiz ne?

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yazık, çok yazık hakkaten. Bizi mahveden bir ülkede yaşamak çok yazık...

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
bizim arabamız yok bizi ilgilendirmez (ironidir)

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
3 gün sonra 2 kuruş indirip, indirip yaptık diye yaygara yaparlar.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Şimdi sivri zekâlının biri "ohh, çok iyi olmuş, binen binmeyen belli olsun" der. Bu sığ zekâ akaryakıta gelen her zammın taşıma ile tüketiciye ulaşan yiyecek, içecek, giyecek vs.ye yansıdığını hiç anlamıyor ne yazık ki.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ama bize müstahak. Yurttaş kendini düzeltmedikçe bu ülke düzelmez.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bu Ülkede Benzin olmuş 5 lira.
Ama Hala Araç satışları rekor kırıyor.Mevcut araçlara yeterli ne yol nede park yeri var.
Bende bunu çözemiyorum.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Tüpe zam, gaza zam. Hani bize? :p :mrgreen:

hqdefault.jpg

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
bizim arabamız yok bizi ilgilendirmez
Olmayacak anlamına gelmez.

Bir depo 50 LT MOTORİN 238 TL ve İstanbul trafiğinde nasıl yakıt tüketildiğini biliyorsunuz. 1 depo motorin askeri ücretin neredeyse 3 te 1i Ondan sonra milli gelir bu kadar diyorlar sen kimi kandırıyorsun.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Düşünceye bak. Benimde arabam yok. Fakat hiç mi ulaştırma araçlarını kullanmıyorsun. Otobüs olsun minibüs olsun. ulaşım ücretlerine zam gelse rahatlarsın herhalde.
dostum aslında ironi yapmaya çalışmıştım fakat adminler sonuna eklediğim hülooğ kısmını silmişler :cursing:

ben bu mantıklatilere gönderme yapmaya çalışmıştım bu mesajımdakini silmeseler bari

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493

bende bu kafa yapısını anlamıyorum arkadaş.
otobüstür, taksidir hiç mi kullanmıyorsunuz ?
sadece aracınız var yok diye indirgemeyin olayı.
emin olun benzin fiyatları uygun olsa araba sahibi sayısı artabilir.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Benim bisikletin 1000 km'deki masrafı 20 lira...:D

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Su ile çalışan araba yapsalar, suya bile zam yapar bunlar.

tridinebandiyum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benzine gelen zamlar yüzünden isinlanmayi bi Türk bulacak bi kenara yazin :D

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Arabamız yok diyen ironi yapıyor bence.
Bu zamlara rağmen hâlâ araç satışları yüksek, hem araç hem yakıt fiyatları yüksek olmasına rağmen durum bu şekilde.

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ne benzinmiş be ya canım ülkemde iğneye bile zam gelse benzine zam yapıyorlar yazık gerçekten bir benzinin 5 tl olduğu bir ülkede yaşamak nasıl bir duygu hala çözemedim bence düz 5 tl ye sabitleyin olsun bitsin insanlarla resmen dalga geçiyorlar önceki gün 7 krş indirim arkasından 13 krş bindirim nasıl bir anlayış bu yazıklar olsun böyle adalete

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
adminler artık mesajım yayınlansın zan altında kalıyorum

yada mesajımı editleyin olmadı kaldırın
ben mesajımda ironi yaptım fakat ironi yaptığım kısım adminler tarafından silinmiş.bunu düzeltmek için mesajda yazdım buraya ama yayınlanmamış.
mesajı bir adminin değiştirdiğine dair bir ibare bile koyulmamış mesajıma...
kaldırın messajımı silin benzinin sadece arabası olanları etkilediğini düşünecek kadar cahil birisi değilim yanlızca ironi yapmıştım

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=190097]semih61[/MENTION] özür diliyorum... ironi yaptığını öm olarak dile getirmişsin... bu arada modaratör arkadaşlar ağzımıdan çıkan bazı kelimeleri silmeden önce uyarırsanız iyi olur... çünkü yanlış anlaşılmalar oluyor...

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
ne yani araba almayalım mı?

daha ne kadar sabredeceğiz..
20 yıldır arabamız vardı 3 yıl önce sattık.
Arabasızlığı iyi biliyoruz ve yokluğunu da epey gördük.
Ben araba alınmasın demiyorum fark ettiyseniz araba satışları yükseliyor dedim, sıfır araçlardan bahsediyorum.
Millet köle gibi krediye çalışıyor ve bitirir bitirmez araç iş görür halde olmasına rağmen yenisini almak için kredi alma peşine düşüyor.
Ben bu şekilde olan insanlara araba alma derim, yoksa arabaya gerçekten ihtiyacı olanlara niye alma diyeyim?
Alır ama yakıtına dayanabilirse alır, bizim aracın oturduğu yerde 300 lira masrafı vardı. Sürekli gezmeye felan gitmezdik hafta ya da 2 haftada 1 akraba ziyareti yapardık. Bu şekilde masrafı vardı.
Sattık o masraflar yanımıza kâr kaldı.
Şimdi ev kredisi ödüyoruz durumları düzeltince yine araba alacaz inşallah.
Neyse lafın özü araba almayın değil. Benim şaşırdığım nokta her zamma rağmen araç satışının patlaması.
Okuduğuma göre en donanımlı c sınıfı araç 45 bine rahatlıkla alınabiliyorken şimdi o paraya b sınıfında adam gibi araç olmuyor. O aralarda da araç satmak için bayiler adam kovalıyormuş, şimdi tuttuğunu öper cinsteler. Buna rağmen araç satışları yüksekse bizim millette bir sorun var demektir.
Bazı arabalı arkadaşlar da cari açık bahsi geçince araba almayın, alacaksanız 2.el alın. Cari açık artıyor gibi geveliyorlar.
Uzadı ama derdimi anlatabilmişimdir umarım.

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
20 yıldır arabamız vardı 3 yıl önce sattık.
Arabasızlığı iyi biliyoruz ve yokluğunu da epey gördük.
Ben araba alınmasın demiyorum fark ettiyseniz araba satışları yükseliyor dedim, sıfır araçlardan bahsediyorum.
Millet köle gibi krediye çalışıyor ve bitirir bitirmez araç iş görür halde olmasına rağmen yenisini almak için kredi alma peşine düşüyor.
Ben bu şekilde olan insanlara araba alma derim, yoksa arabaya gerçekten ihtiyacı olanlara niye alma diyeyim?
Alır ama yakıtına dayanabilirse alır, bizim aracın oturduğu yerde 300 lira masrafı vardı. Sürekli gezmeye felan gitmezdik hafta ya da 2 haftada 1 akraba ziyareti yapardık. Bu şekilde masrafı vardı.
Sattık o masraflar yanımıza kâr kaldı.
Şimdi ev kredisi ödüyoruz durumları düzeltince yine araba alacaz inşallah.
Neyse lafın özü araba almayın değil. Benim şaşırdığım nokta her zamma rağmen araç satışının patlaması.
Okuduğuma göre en donanımlı c sınıfı araç 45 bine rahatlıkla alınabiliyorken şimdi o paraya b sınıfında adam gibi araç olmuyor. O aralarda da araç satmak için bayiler adam kovalıyormuş, şimdi tuttuğunu öper cinsteler. Buna rağmen araç satışları yüksekse bizim millette bir sorun var demektir.
Bazı arabalı arkadaşlar da cari açık bahsi geçince araba almayın, alacaksanız 2.el alın. Cari açık artıyor gibi geveliyorlar.
Uzadı ama derdimi anlatabilmişimdir umarım.

Bazı insanlar kaliteyi uç noktalarda yaşamaya meraklılar , bütçelerini boş yere aşıpda ağlayan çok " KALİTE " uğruna.

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ankarada dolmuşa kaç yıldır 2 TL veriyoruz zam geliyo yine 2TL acaba başka yakıtmı buldu bu dolmuşcular :mrgreen:

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bazı insanlar kaliteyi uç noktalarda yaşamaya meraklılar , bütçelerini boş yere aşıpda ağlayan çok " KALİTE " uğruna.
Neyin lüksü bu bilmiyorum ama yediğinden içtiğinden kesip arabayla gezmeye meraklılar oldukça biz daha çok arabasız kalırız.
Onlar araç aldıkça alım var diye zammı bindire bindire fiyatları bi hal ederler, olan bize olur.
Daha geçen gün gördüm adamın altında golf 7 var audi a3 alayım mı diye başlık açmış, sanki golf 7 çıkalı 10 yıl olmuş, araç iş görmez hale gelmiş de yenisini arıyor.
Bazı akıllı insanlar var da değmez felan diyor, umarım dinlemiştir.
Yazık günah ya bari 5 yıl bin ondan sonra satma derdine düş.

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Neyin lüksü bu bilmiyorum ama yediğinden içtiğinden kesip arabayla gezmeye meraklılar oldukça biz daha çok arabasız kalırız.
Onlar araç aldıkça alım var diye zammı bindire bindire fiyatları bi hal ederler, olan bize olur.
Daha geçen gün gördüm adamın altında golf 7 var audi a3 alayım mı diye başlık açmış, sanki golf 7 çıkalı 10 yıl olmuş, araç iş görmez hale gelmiş de yenisini arıyor.
Bazı akıllı insanlar var da değmez felan diyor, umarım dinlemiştir.
Yazık günah ya bari 5 yıl bin ondan sonra satma derdine düş.

O cinsten insanların böyle bi başlık altında " yuh , oha , genemi " kelimeler kullanması ayıp olur ama. Neyse boşver...