Beni laptopumdan soğutan problem

Bu konuyu okuyanlar

MuhammedBerad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evvele merhabalar yeni üyeyim ilk postum. Sabırla beni dinleyip yardımcı olmanızı canı gönülden istiyorum. Halihazırda üniversitede 4. Senem ve okulu kazanmadan bir yıl evvel asus k55ub bilgisayarı almıştım, i5-6. Nesil 940 m ekran kartı bi pc, bilgisayarın evvela ekran çıtası kırıldı, hem de defalarca, tamir göre göre şuan kozmetik olarak berbat bi halde duruyor, parçasını bile bulamıyorum ki takayım, ancak asıl sorun bu da değil!!! Kıymetli dostlar bu bilgisayarı prizden çıkarınca ekran tamamen kararıyor ama kapanmıyor, güç ayarlarına baktım, pil ayarlarına baktım, güncellemelerine baktım, ama ne yaptıysam bunun çözümüne ulaşamadım, zaman çok pahalı yeni laptop alamıyorum, en azında bu laptopu adam edip kullanayım diyorum, ama evvela bu sorundan kurtulmak istiyorum. Üstelik ekranı vga kablosu ile harici monitöre aktarınca orda görmeye devam ediyorum, yani prizden çıkarınca vga ile harici ekrana aktarıyor ama kendi ekranını karartıyor.
Yardımcı olursanız minnettar olurum.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Evvele merhabalar yeni üyeyim ilk postum. Sabırla beni dinleyip yardımcı olmanızı canı gönülden istiyorum. Halihazırda üniversitede 4. Senem ve okulu kazanmadan bir yıl evvel asus k55ub bilgisayarı almıştım, i5-6. Nesil 940 m ekran kartı bi pc, bilgisayarın evvela ekran çıtası kırıldı, hem de defalarca, tamir göre göre şuan kozmetik olarak berbat bi halde duruyor, parçasını bile bulamıyorum ki takayım, ancak asıl sorun bu da değil!!! Kıymetli dostlar bu bilgisayarı prizden çıkarınca ekran tamamen kararıyor ama kapanmıyor, güç ayarlarına baktım, pil ayarlarına baktım, güncellemelerine baktım, ama ne yaptıysam bunun çözümüne ulaşamadım, zaman çok pahalı yeni laptop alamıyorum, en azında bu laptopu adam edip kullanayım diyorum, ama evvela bu sorundan kurtulmak istiyorum. Üstelik ekranı vga kablosu ile harici monitöre aktarınca orda görmeye devam ediyorum, yani prizden çıkarınca vga ile harici ekrana aktarıyor ama kendi ekranını karartıyor.
Yardımcı olursanız minnettar olurum.
Bataryanın gücü ekranı çalıştırmaya yetmiyordur

MuhammedBerad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bataryanın gücü ekranı çalıştırmaya

Monitor harici güçle çalışıyor çünkü fişe takıyarsun onu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni batarya alman sorunu çözmek için yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum ama emin değilim

Büyük ihtimalle bundandır
Uyku ayarlarından tüm uyku modlarını kapatın uykuya girmesin ama düzeleceğini zannetmem
Denedim ama uyku ayarları ile çözülmedi malesef

MuhammedBerad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Yeni batarya alman sorunu çözmek için yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum ama emin değilim
Bataryayı harici ekranda sağlam görünce dedim ondan değildir herhalde,
Umarım yakınlarda denemek için bulabileceğim bi batarya vardır yoksa bu riske karşın 4-5 yıllık bilgisayara bi 300 lira gömeceğim?

Umarım yakınlarda denemek için bulabileceğim bi batarya vardır yoksa bu riske karşın 4-5 yıllık bilgisayara bi 300 lira gömeceğim?

Umarım yakınlarda denemek için bulabileceğim bi batarya vardır yoksa bu riske karşın 4-5 yıllık bilgisayara bi 300 lira gömeceğim...

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Dediğimi de bir deneyin

Telefon ışığını ekrana tutup bakın

MuhammedBerad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dediğimi de bir deneyin

Telefon ışığını ekrana tutup bakın
Telefon ışığını ekrana tutup bakınca orda bir şeyler olduğunu görüyorum

Güç bela da olsa görüyorum var orda ekran, bu sorunun bataryada olduğunu mu gösteriyor

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Evet tahmin ettiğim gibi bataryanın gücü ekrana görüntü veriyor ama arka ışıklara gücü yetmediği için göremiyorsunuz

Güç bela da olsa görüyorum var orda ekran, bu sorunun bataryada olduğunu mu gösteriyor
Evet

Bu sorun genelde arka ışıklar bozuk olduğunda ortaya çıkar ama şarjda görüntü olduğuna göre bataryanın gücü yetmiyor,arka ışıklar saglam sizde

MuhammedBerad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet tahmin ettiğim gibi bataryanın gücü ekrana görüntü veriyor ama arka ışıklara gücü yetmediği için göremiyorsunuz

Evet
Çok çok sağolun, ilk fırsatta çıkıp batarya arayacağım, umarım sorun bundandır ve çözülür, en azından okulu bu laptop ile bitirmenin sağlayacak bi hamle olur, çok teşekkürler

Evet

Bu sorun genelde arka ışıklar bozuk olduğunda ortaya çıkar ama şarjda görüntü olduğuna göre bataryanın gücü yetmiyor,arka ışıklar saglam sizde
Umarım sorun ondandır da Bataryayı değiştirince hallolur, çok çok sağolun ilginiz için teşekkür ederim

Son düzenleme: