Ben Hiç Sınıf Başkanı Olmadım

hüzün_

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Şimdi nereden çıktı bu diyenler olabilir.Şöyle çocukluğuma ineyim dedim.Ve ilkokul dönemi geldı aklıma.İlkokulda çok istemiştim sınıf başkanı olabilmek.Ama ne yazık ki 5 yıl boyunca o seçilen kişi ben olamadım.En son tam ümıtlerim tükendi demiştim ki...5.sınıfta ikinci dönemde sınıf başkanı değışecekti.Bende aday oldum.İşin kötü yanı rakip olan aday bazı yönleriyle benden öndeydi.Hâlâ aklıma geldikçe sinir oluyorum.İki kişiydik aday olarak.Diger aday aramıza 5.sınıfta katılan biriydi.Almanya'dan gelmisti.Havasından yanına yanaşamazdık.Bi kaç arkadaş belirlemişti.Gıcık gıcık hareketler falan.Tembelin de tekiydi.Çok mu zıt mı kapmışım nedir hiç iyi yönünü görmezdim.Bir de Almanya'dan getirdigi kalemler,silgiler kalemtıraşlar bi hava atardı sormayın.İşte farklı gereçler kimsede yok falan.Herneyse çok anlattım.O yeni olduğu için beni seçerler diye düşünmüştüm.Bir de sınıfta 20 kız 20 erkek vardı .Benim de düşüncem kızların hepsi bana oy verse bi kişi de erkeklerden olsa kazanırım gıbı düşündüm:).Oylama nasıl yapıldı tam hatırlamıyorum ama bir oyla kaybetmiştim.Çok üzülmüştüm o zaman.Pis yalakalar nasıl da sattılar beni yeni tanıdıkları birine diye.İşte durum böyle.Bi türlü başkan olamadım :(İçimde kaldı işte..

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Bence önemli olan aday olup denemen, bu senin öz güveninin yerinde olduğunu gösteriyor, bir de şu açıdan bak, aday bile olmaktan çekinenler var ;)

Mirack1907

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Ben hep oldum ( ilkokul - ortaokul - lise ) hiç bir yararını göremedim. Aksine hep olumsuzluk.

hüzün_

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Bende aslında çekindm hep.En son karar verdim o da olmadı:)

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Arkadaşlar beni hocaya zorla aday göstermişlerdi lisede istemeden 9-10 oy almıştım.:D Ama hiç başkan maşkan bu sorumluluğu çekemezdim kendi sorunlarım yetmiyormuş gibi bir de milletlemi uğraşacağım :D

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ben olmuştum bu yüzdende bazı arkadaşlar bana uyuz olurdu ispiyonluyorum konuşanları diye :D

by efsane

Emektar
Emektar
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,135
Ben aday olupta 5 oy aldığımı bilirim, şimdi kaç bin kişiden sorumluyuz, nereden nereye hey gidi günler heey :p :D

Mai Nai

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
157
İlk okuldan üniye tüm okuduğum okullardan nefret ettim ve etmeye devam edeceğim!

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
üzülme ben oldum hiç güzel bir şey değil zaten çok geçmeden istifamı basmıştım ama istifa da edemiyordun lanet şeyden... hem üzülme buranın başkanı olmuşsun...

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
nerede seçim vaadleri haaa! böyle adaylık olmaz...:D

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
sınıf başkanlığı ? Daha aday olur muyum ? :D

hüzün_

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
503
İlk okuldan üniye tüm okuduğum okullardan nefret ettim veetmeye devam edeceğim!
Çok kötü bi deneyim.Zaten ömrünün yarısı okul:S
üzülme ben oldum hiç güzel bir şey değil zaten çok geçmeden istifamı basmıştım ama istifa da edemiyordun lanet şeyden... hem üzülme buranın başkanı olmuşsun...
ne bileyim içimde kaldı işte.Burada yönetici olmak bambaşka bir şey zaten
nerede seçim vaadleri haaa! böyle adaylık olmaz...:D
Gecti gıttı,gerek yok artık

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Ders çalışan grubundan olduğumuz için bu işlere çok uzak kaldım.
Uzak kaldık ama bu defa sınıfın işe yaramayanları bize başkanlık yapıyorlardı :)

by efsane

Emektar
Emektar
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,135
Ders çalışan grubundan olduğumuz için bu işlere çok uzak kaldım.
Uzak kaldık ama bu defa sınıfın işe yaramayanları bize başkanlık yapıyorlardı :)

Konuya farklı bir bakış açısı kazandırdınız hocam, şimdi yapanlar üzülecek yapmayanlar değil :D

hüzün_

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Tembel takımı mı başkan:D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
8. sınıftayken sınıf başkanı beni öğretmene şikayet etti diye duvardan duvara vurmuştum (haksızdı çok abartarak anlattı öğretmene hakketti yani :D). o zamanlar sınıf başkanı olmak benim için öğretmenin muhbiri olmaktı dolayısıyla hiç sevmezdim sınıf başkanlarını.

hele bir de annesi okuldaki bilmemne komisyonunda görevliyse o başkanın tam bir nefret kaynağı demektir. tiz zamanda arkadaş grubundan itilir yalnızlığa bırakılırdı

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Ben de hiç başkan filan olmadım tavsiye de etmem.

Birşey oldumu zırt başkanı çağırın. Para vs. toplanacak zırt başkanı çağırın. Yok haftasonu başkanlar toplantısı var. Hepsi katılsın. Derslerim le mi uğrşayım milletlemi ya :D

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Zeki ve çalışkan her zaman önde gider

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ben hep oldum ( ilkokul - ortaokul - lise ) hiç bir yararını göremedim. Aksine hep olumsuzluk.

aynen sana katılıyorum..

--- Mesaj Güncellendi ---

ben sınıf başkanı lise zamanlarımda hep beni secerldi aynı zamanda bana REİS derlerdi nerden nereye :D hep öle seslenirlerdi REİS gel falan filan dedik Lisede bitti :D

_HaMza_

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Neden hüzün_lü olduğun şimdi anlaşıldı sanırım :D

Caqatayy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bi avuç insanın veya bi dünya insanın lideri olmak,daha kimse kendini yönetemiyorken.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Benim bir felsefem vardı. "Sınıf başkanı falan olmam, olursam Cumhurbaşkanı olurum" derdim :p

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Seçim yoluyla değil de darbe ile başkan olmuştum ben :D Sonra sınıf öğretmeni değişti. Matematikten en yüksek notu alan yeni başkan olacak diyince, ilk sınavdan sonra bitti başkanlık :D

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Çok tehlikeli bir ilkokul-ortaokul-lise hayatım vardı.Ben her zaman okul hayatımda düzenlemekten çok dağıtmayı seçtim.Başkan olmak istediğimde arkadaşlarım sağolsun hemen seçerlerdi beni.Ancak iş öğretmen gelmeden sınıfı susturmaya gelince işte orda ipler kopuyordu.Her ders öncesi bi kaç kişiyi döverek susturduğum için yavaş yavaş sınıfta isyan çıkmaya başladı.Benim tarafımda olanları bile dövünce onlarda beni bıraktı haliyle ve en sonunda öğretmene şikayet ettiler.Bende "öğretmenim herşey sizin içindi" dedim.Ama yinede aldı beni başkanlıktan.Her sene başkan olurdum ama hep birilerini dövdüğüm için alınırdım hemen başkanlıktan.Ondan sonra öğrenci olarak hayatıma devam ederkende yeni seçilen başkanlar beni susturmak istediğinde onlarıda döverdim.Böyle sürüp gitti bu olay.Başkan olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu.