Ben Bir ÇILGINLIK Yaptım…

Bu konuyu okuyanlar

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bundan yaklaşık bir ay önce TTNET müşteri temsilcisi beni aradı ve “sizi ‘16 MB kadar’ olan tarifemize geçirelim” dedi. Telefon görüşmemizde “başka bir ad adı altında” ücretin talep edilmeyeceği de özelikle belirtildi(4TL zam olacağı dışında.) Ayrıca "8mb kadar" olan tarifeden "16mb kadar" olan tarifeye geçişin (tarife değişikliği nedeniyle) fatura tutarında her hangi bir değişikliğe yol açmadığı açıkça belirtildi.( o meşhur “çift fatura” muhabbetini özelikle ve defalarca sordum.).Bende "16mbkadar" olan tarifeye geçtim. Ortalama olarak 1 aydan fazladır sürekli bağlantım koptuğu için arıza kaydı bırakıyorum. Halen sorunum çözülmüş değil. Gelen teknik ekip “size yanlış bilgi verilmiş hattınız 16 MB kadar olan tarifeyi desteklemiyor” dedi. Bir aydır internete doğru dürüst giremediğim gibi faturamın bu ay 70,75tl olduğunu gördüm.(sınırsız kullanıyorum normalde ödemem gereken faturam 55+4=59TL olması gerekiyor)

TTNET' soruyorum;

1-Madem hatım desteklemiyor neden beni arayıp 16 MB geçmemi önerdiniz?

2-Müşteri temsilciniz faturanıza 4tl dışında ücret yansımayacak dediği halde neden 70,75 tl ücret geldi.

3-Sorunun çözülmesi için daha kaç kez arıza kaydı bırakmam gerekiyor?

4-Müşterileriniz bu şekilde aldatarak para kazanmanız ne kadar etik?

Sonuç olarak ADSL hattımın iptal edilmesini talep ettim. TTNET’in İş ahlakı ve müşterine memnuniyetine duyduğu o derin sadakat(!) sayesinde 21 yy internetsiz yaşayacağım.

NOT:
Hattımı iptal etmeden önce şu çift fatura nasıl oluyor biraz izah eder misiniz? Sanırım biraz kalın kafalıyım TTNET’in o üstün matematik dehanızı(!) anlamakta zorlanıyorum. Örneğin ben ayın 1’ninden 15’ne kadar “8 BM Kadar” (aslında “Hizmet Literatürüne” TTNET’in kazandırdı şu “kadar” sözcüğünü de konuşmak isterdim:)) tarifeden hizmet aldım bu durumda; aylık 55 TL ödemem gerekiyorsa; günlük 1,83 kuruş, 15 günlük ise 27,50 ödemem gerekiyor. Derken TTNET’ten gelen esrarengiz bir telefonla bir çılgınlık yapıp “16 BM kadar” olan tarifeye geçiyorum. Bu durumda ayın 15-30 arası 59tl (hadi 60 olsun) üzerinden tarifelendirilecek. Buna göre günlük;2 TL;15 günlük;30tl ödemem gerekiyor. Sonuç olarak 27,50+30=57,50 tl ödemem gerekiyor. Ancak çok ilginç TTNET’tin şu “çift fatura” muhabbeti bilinen tüm matematik kuralarını alt üst etmiş durumda:70,75TL

Sonuç olarak birazdan “gönder” sekmesini tıklayacağım. Eğer internetim kopmadan bu mesaj size ulaşırsa bilinki kendimi bahtiyar hissedeceğim.:)

vestham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok geçmiş olsun ve Allah size sabır versin.Ben de bunlardan çok çekenlerdenim ve çekmeye de devam ediyorum.

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bende bunu anlamıyorum TT net i tercih etmeyin olsun bitsin... Adamları zorla tekelleştiriyorsunuz, tutturmuşsunuz zaten hepsi TT altyapısı kullanıyor diye... Kardeşim özel şirketler TT den hizmeti daha ucuza alıyor toplu halde, son kullanıcıya satıyor TT fiyatı mukabilinde... Herkes TT den ayrılsın bakalım özele kaysın millet, bakalım o belalı TT nasıl uslu uslu yola geliyor... Zorla adamları tekel ederseniz, onların da .... kalkar... Daha ne diyim...

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
ilginiz için teşekkürler arkadaşlar; Turkcell vınn'a geçmeyi düşünüyorum. Bu kazıktan sonra kimse beni tutamaz:)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Bende bunu anlamıyorum TT net i tercih etmeyin olsun bitsin... Adamları zorla tekelleştiriyorsunuz, tutturmuşsunuz zaten hepsi TT altyapısı kullanıyor diye... Kardeşim özel şirketler TT den hizmeti daha ucuza alıyor toplu halde, son kullanıcıya satıyor TT fiyatı mukabilinde... Herkes TT den ayrılsın bakalım özele kaysın millet, bakalım o belalı TT nasıl uslu uslu yola geliyor... Zorla adamları tekel ederseniz, onların da .... kalkar... Daha ne diyim...

İstanbulun göbeğinde TTNet'e mahkum olmak gibi bir durum var yoksa kimse meraklı değil onları tekel yapmaya bence

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20

İstanbulun göbeğinde TTNet'e mahkum olmak gibi bir durum var yoksa kimse meraklı değil onları tekel yapmaya bence

Altyapı TT nin olsa bile TT den büyük çaplı bir üye kopuşu her şeyi düzeltir... Kullanıcıların çoğu bilinçsiz hareket ediyor, net hizmetini sadece TT veriyormuş gibi davranıyorlar, internet bağlatmak söz konusu olduğunda laf TT ile başlıyor... Neden smile, doping, superonline vs. ilk olarak akla getirilmiyor... Neti TT den alırsanız TT hiçbir kaybı olmadan hizmet satmış oluyor fakat diğer şirketlerden alırsanız TT ye giden para akışı baltalanmış oluyor... TT den hizmet satın alan diğer firmalar işi daha ucuza kapatıyor tabi kullanıcılara yansıyan fiyat yine TT ile aynı oluyor ama TT nin kesesi bundan zarar görmüş oluyor... Dolaylı yoldan kullanıcıların TT ye vermiş olduğu zararın boyutu büyüdüğü takdirde firma geri adım atmak zorunda bırakılır, kullanıcılar bunu görmüyor... Laf sabit "altyapı TT nin zaten" diye bir cümle var ortada, bu cümle almış başını gidiyor... Hizmet kalitesi ise gittikçe daha beter hale geliyor... Fiyatlar artıyor, müşteri temsilcileri insanları azarlıyor vs vs... Fakat insanlar bu gibi ayrıntılara girmiyorlar, internet mi oo TT den al, abi TT den aldım neti "hadi hayırlı olsun"... 2 gün geçmez forumlara dadanır neti alan kişi TT ye söver durur, kardeşim aklın neredeydi ? Neti alırken dedin nasıl olsa altyapı onların aldın gittiii... Alınca ne gördün ? Diğer firmaların TT nin altyapısını kullandığını biliyordun fakat o firmaların kullancıları havuza yüklendiğinde TT nin ilk iş senin hızını düşüreceğini bilmiyordun... Yedin şimdi naneyi ne olacak peki ? Sözleşmeyi iptal ettirmen gerekecek ama bir sürü ıvır zıvırı var o işin... Ne yapalım ne yapalım derken 8 Mbit tarifeye imza atan adam 1 e 2 ye 3 mbit e talim etmeye devam eder... Sonra forumlar dolar taşar TT ye karşı açılan konularla... Çözüm forumlarda değil... Çözüm biz kullanıcıların daha aklı selim hareket etmesinde saklıdır... Selametle...