Belirsiz araliklar download hizinin sifira yakin bir degere düsmesi

Bu konuyu okuyanlar

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Kesinlikle katiliyorum. Bir daha TTNet'e gecmem cünkü beni 2 ay oyaladilar sorunu cözmek icin ve kendi hatalarini düzeltmediler. TTNET pismanliktir.
Neymiş efendim altyapıyı 2 katına kadar güçlendirmişler felan cidden dolandırılıyoruz bu TTNET'e para vererek

silvercall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Evet altyapi cöp niteliginde ve aldiklari parayi kesinlikle haketmiyorlar.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Düşünsenize, TTNET kullanıcıları zaten yaşıyor. 150KB/s indirme hızı :(

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Evet altyapi cöp niteliginde ve aldiklari parayi kesinlikle haketmiyorlar.
Neymiş efendim altyapıyı 2 katına kadar güçlendirmişler felan cidden dolandırılıyoruz bu TTNET'e para vererek
Çoğu alt yapı telekoma ait, telekoma muhtacız resmen ya, diğer sağlayıcıların her yerde alt yapısı yok. Kablonetin veya Turkcell'in alt yapısı olsa düşünmeden geçerdim. Çok şükür burda telekom alt yapısı hiper var fakat kesinti vs olmuyor senelerdir.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Çoğu alt yapı telekoma ait, telekoma muhtacız resmen ya, diğer sağlayıcıların her yerde alt yapısı yok. Kablonetin veya Turkcell'in alt yapısı olsa düşünmeden geçerdim. Çok şükür burda telekom alt yapısı hiper var fakat kesinti vs olmuyor senelerdir.
Konum atın oraya taşınacağım ?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Konum atın oraya taşınacağım ?
Aslında konum olarakta çok iyi bir yer değil, normal sıradan mahalle ama nedense internet desteğinden memnunum alt yapı 82 megabite kadar destekliyor fakat Türkiye geneli hariç kesinti yaşamadım, telekomda da aynı şekilde türknette de aynı.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Aslında konum olarakta çok iyi bir yer değil, normal sıradan mahalle ama nedense internet desteğinden memnunum alt yapı 82 megabite kadar destekliyor fakat Türkiye geneli hariç kesinti yaşamadım, telekomda da aynı şekilde türknette de aynı.
Download hızı speedtestten baktığımda 6mb gösteriyor ona bile inanmıyorum ?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Download hızı speedtestten baktığımda 6mb gösteriyor ona bile inanmıyorum ?
Telekom da download olarak memnun değildim, sanki bilerek kısıtlıyorlar gibi 16 megabit paketim vardı 8-10 arası alıyordum, haziran temmuz gibi türknete geçiş yaptım 35lik pakete 33-34 megabitin altına düştüğünü görmedim hiç.

dgkn_akklc76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Merhaba arkadaslar,

Türknet'ten almis oldugum internet hatti belirsiz araliklarla download hizini 0'a yakin bir degere düsürüyor.

Upload'da herhangi bir problem olmuyor.

Asagida en son bu durumda yaptigim hiz testinin sonuclarini paylasiyorum.

Baglanti hizim 50mbit.

Modemde bir sorun olacagini sanmiyorum cünkü bu olay basladiktan sonra modemde sorun olabilecegini düsünüp yeni aldim.

Malesef yeni modemde ayni sorun var.
Ilginc bir sekilde modemi kapatip acinca sorun yine belirsiz bir süre icin düzeliyor.

Ariza neden kaynaklanmis olabilir yardimci olabilecek arkadaslar var mi?

https://www.speedtest.net/result/i/4253840888
aynı sorun bende de var ben de senın gıbı yenı aldım
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayir indirmelerde olmuyor.
Belirsiz bir süreden sonra internet baglantisinda oluyor bu sorun.
Yani indirme kaynakli degil.
Mesela modeme reset atiyorum hersey düzeliyor ama 4 saat sonra yine download hizi sifira yakin bir degere geliyor ve ben modeme reset atinca yine belirsiz bir süre icin düzeliyor sonra tekrar
Beni anlatmışsın ya çözüm bulursan bana da söyler misin?

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
wi-fiyi adam etmek için ekipman topluyorum

Ekli dosyalar

• ii.PNG
    ii.PNG
    94.7 KB · Görüntüleme: 90

dgkn_akklc76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
malesef bende süperonline'a gecmeyi düsünüyorum eger sorun cözülmezse.
Ama sorun ne onu tam olarak anlayamadim.
sorun duzelmezse başka internet sağlayıcılarına nasıl geçeceksiniz aldığınız modemi vs iade edecek misiniz ?

Umut bey sizce Süperonline'a gecince sorun düzelir mi acaba?
Portlari muhtemelen Türknet'den daha iyidir sanirim.
Su anda zaten SNR Margin degeri 10.6 baya bir düsük.
Tahminen Süperonline'a gecince daha yüksek bir deger alacagimi düsünüyorum.
Bilginiz varsa yardimci olabilir misiniz?
Yazıyı okumaya devam ettikçe sürekli ortak yön çıkıoyr yazmadan duramıoyrum :D bu da aynı, benimde SNR değeri çok düşük

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
sorun duzelmezse başka internet sağlayıcılarına nasıl geçeceksiniz aldığınız modemi vs iade edecek misiniz ?

Yazıyı okumaya devam ettikçe sürekli ortak yön çıkıoyr yazmadan duramıoyrum :D bu da aynı, benimde SNR değeri çok düşük
olduğunuz bölgenin altyapısıda önemli tabii

silvercall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba,
sorunun cözümünü buldum
Sizinle ve ihtiyaci olan arkadaslarlar paylasmak istedim.
Türknet'den kaynaklanan bir problem degilmis.
Ben asus dsl n16 modem kullaniyorum ve bu modelin son iki firmware versiyonu hatali olarak calisiyor.
En son sürümde sanirim 858 olmasi lazim internet hizi belirsiz bir zaman sonra 1mbit altina düsüyor. Modeme 790 sürümü firmware yükledim ve su anda 2 gündür herhangi bir problemle karsilasmadim.
Son sürümde 1 gün bile dayanmiyordu internetin 1mbit in altina düsmesi o yüzden ise yaradigini söyleyebilirim.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bizde güncelledik modemleri. Ac51de de aynı srunlar vardı. Şuan en güncel sürümde ama hala daha yaşıyoruz. Herhalde altyapılarının kiraladığı internet, kullanıcılara yetmiyor gibi düşünüyorum. Hadi benim modem geçen senenin. Arkadaşım bu sene verilen modemi kullanıyor ondada aynı problem. Akşam oldumu internet cort.

İlk defa bu gece 30+ üstünde internet, ama youtube bile giremiyorum. düşük olsa bile girebiliyordum dün akşama kadar en azından :)
Ekrantısı.PNG

Son düzenleme:

silvercall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bizde güncelledik modemleri. Ac51de de aynı srunlar vardı. Şuan en güncel sürümde ama hala daha yaşıyoruz. Herhalde altyapılarının kiraladığı internet, kullanıcılara yetmiyor gibi düşünüyorum. Hadi benim modem geçen senenin. Arkadaşım bu sene verilen modemi kullanıyor ondada aynı problem. Akşam oldumu internet cort.

İlk defa bu gece 30+ üstünde internet, ama youtube bile giremiyorum. düşük olsa bile girebiliyordum dün akşama kadar en azından :)
Ekli dosyayı görüntüle 125308
Sorun modemde degil. Sorun modemin son bios versiyonlarinda. Yani en güncel sürümü kullaniyorsaniz bu hatayla karsilasmaniz mümkün. 2 Version daha düsük versiyonu yükleyip deneyin.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Sorun modemde degil. Sorun modemin son bios versiyonlarinda. Yani en güncel sürümü kullaniyorsaniz bu hatayla karsilasmaniz mümkün. 2 Version daha düsük versiyonu yükleyip deneyin.
Hocam kendi sitelerinden test yapınca 14mbite çıkıyor geriye düşmeden istikrarla yavaş yavaş.
Başka yerlerden yapınca 0,8 / 2mbit arasında. En sonda zaten değildi stabil versiyondaydı modem. Uzun süredir de güncellemedim.

Kendi forumlarında binlerce üye var aynı sorundan müzdarip. Ben son versiyona güncellemiş olsam bile...