Bekleme Modunda Mavi ekran

w0nD3rFuL

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar Asus UX21E marka bilgisayarım var geçen format attıktan sonra bütün driverleri falan yükledim bilgisayarda eksik birşey kalmadı fakat bilgisayar bekleme moduna aldıktan sonra tekrar açınca mavi ekran hatası verip kapanmaya başladı ne zaman denesem sürekli aynı hata yani bilgisayar bekleme modundan mavi ekran verip kapanmadan çıkmıyor sizce sorun ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz ?

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bu tür hatalar genellikle yüklenilen sürücülerden birinde versiyondan kaynaklı uyumsuzluk v.s. olduğunda meydana gelir. Öncelikle Kullandığın USB aygıtlardan başlayarak dene sonrasında chipset sürücüleri, ses kartı, ekran kartı şeklinde dene.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
mavi ekran resmini buraya at yada orda verilen kodu yaz 0x000 ile başlayan kod

w0nD3rFuL

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ce0f92f18f6584537ce23bb6aeac3f3d.jpg

Tamda ekrandaki gibi bir mavi ekran hatası alıyorum tekrarlamakta fayda var sleep mode yani bekleme moduna alınca geri bilgisayarı açtığım zaman hoşgeldiniz yazısı bir süre duruyor ve bu ekranla karşılaşıyorum

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
iki farklı neden olabiliyor
1. öncelikle hdd kablolarını değiştir data ve güc kablosunu değiştir

2. kücük ihtimal ama ram sorunu olabiliyor. birden fazla varsa birini cıkartıp diğerintakıkı kalsın sorun devam ederse diğeriyle değiştir

w0nD3rFuL

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iki farklı neden olabiliyor
1. öncelikle hdd kablolarını değiştir data ve güc kablosunu değiştir

2. kücük ihtimal ama ram sorunu olabiliyor. birden fazla varsa birini cıkartıp diğerintakıkı kalsın sorun devam ederse diğeriyle değiştir
Bilgisayar laptop hatta bakabilirsin asus zenbook ux21e diye geçiyordu ben bırak hdd yi böyle ince bilgisayarı açsam dağılır diye korkuyorum [emoji3]

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
bu yöntemler desktop içindi labtop için neler yapılır bakalım

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
bu hata için cok fazla makale yok şu yolu dene. öncelikle sistemdeki bu hata yakın zamanda yaptıysa. sistemi geri yükle

windows güncellemelerini yaptır.

virüs taraması yaptır

driverlarını güncelle öncelşikle. asus sitesine gidip labtopa ait güncel driverları indir

en son yapman hereken başka bir hdd takıp denemek belki hdd de arıza vardır

bu anlattıklarım zor geliyorsa bunu uygula

sorun haala devam ediyorsa windowsun farklı versiyonlarını kur. win7 pro /home premium / win8

w0nD3rFuL

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bu hata için cok fazla makale yok şu yolu dene. öncelikle sistemdeki bu hata yakın zamanda yaptıysa. sistemi geri yükle

windows güncellemelerini yaptır.

virüs taraması yaptır

driverlarını güncelle öncelşikle. asus sitesine gidip labtopa ait güncel driverları indir

en son yapman hereken başka bir hdd takıp denemek belki hdd de arıza vardır

bu anlattıklarım zor geliyorsa bunu uygula

sorun haala devam ediyorsa windowsun farklı versiyonlarını kur. win7 pro /home premium / win8
Tamam destek için teşekkür ederim