Bekarlığın patlama yaptığı ülke

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174

Japonya'da bekar kadın ve erkeklerin sayısı rekor düzeye ulaştı.

Hükümet tarafından yaptırılan bir kamuoyu araştırması, 18-34 yaşları arası erkeklerin yüzde 61'inin, kadınların ise yüzde 50'sinin evlenmeyi planlamadığını ortaya çıkardı.

Gençlerden bazıları ekonomik nedenlerden dolayı evlenmek istemediklerini belirtirken, bazıları da 25 yaşından sonra iyi bir eş bulmanın imkansız olduğunu düşünüyor.

Kadınların büyük bir kısmı ise bekar yaşamın çok daha iyi olduğuna inanıyor.

Araştırma, 35-39 yaşındaki bekar erkeklerle kadınların yüzde 25'inin de hayatlarında hiç cinsel ilişkiyle girmediklerini gösterdi.
Dünyanın en düşük doğum oranına sahip ülkelerden biri olan Japonya'da nüfus, 1950'lerden bu yana sürekli azalıyor.
Hükümet, gençlerin evlilikle ilgili tutumlarını belirlemek için beş yılda bir ayrıntılı bir kamuoyu araştırması yaptırıyor.

AA
Haber7

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bekarlık sultanlıktır demişler..:)

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Nedense sevemiyorum şu amerikan özentisi (özenti konusunda felaketler) ipotekli (amerikaya teslim olduktan sonra yaptıkları anlaşmalar ne kadar sahte gurur sahibi olduklarını gösteriyor) japonyanın caponlarını! Ama güney korelilerin yeri bambaşka bende.

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Japonlarda gerçekten böyle şeyler vardı.Çoğu evlenmeyi düşünmüyor sorun ise sağlık sigortası ve doğacak çocuk için harcanacak paralar.Tabii orda buradaki gibi ucuz değil.Onların çoğu şeyi bizden pahalı.Yani çocuk yapmak için çok paraya ihtiyaçları var.Evet onlarda batı özentiliği var ama onların yerine kendimi koyunca çokta normal geliyor.Çünkü adamların ülkesinde herkes çekik ve bildiğin ada ülkesi dış dünyaya açık değiller o yüzden yabancılara tanrı gözüyle bakıyorlar.Tabii herkese değil genelde avrupai tarzda şeylere nedeni ise televizyonda onları gördükleri için.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Nedense sevemiyorum şu amerikan özentisi (özenti konusunda felaketler) ipotekli (amerikaya teslim olduktan sonra yaptıkları anlaşmalar ne kadar sahte gurur sahibi olduklarını gösteriyor) japonyanın caponlarını! Ama güney korelilerin yeri bambaşka bende.

yapma allah aşkına. g.kore amerikanın bir ili yav. kuzeyden havai fişek atsalar amerikan uçak gemileri yola çıkıyor.

japonların dünü, amerikan uşağı olmadıklarının yeterli bir kanıtıdır heralde.

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
adamların evlenmeye vakti yok galiba :)

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Daha geçen haberlerde çıktı G.Kore parlementosu karışmıştı.Baştakiler Amerika yanlısı diye.Zaten Kuzey Kore Çin,Güney Kore Amerika.Gelecekteki savaşlarının similasyonunu yapıyorlar.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Japon kızlarına hastayım. :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bi kaç yıla Türkiye de aynı hale düşer..

Soru:Neden evlenmiyosrunuz???

Cevap:Kendim zaten asgari sınırın altında yaşıyorum Eşime doğacak çocuklarıma nasıl gelecek hazırlayayım ???

Kod:
Yine 4 kişilik bir ailenin asgari şartlarda geçinebilmesi için harcaması  gereken tutar yani yoksulluk sınırı Şubat ayında 2.622,49 TL olarak  gerçekleşirken, yoksullaşma Mart ayında 11,93 TL’lik bir yükselme  kaydetti ve  2.634,41 TL olarak gerçekleşti

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
yapma allah aşkına. g.kore amerikanın bir ili yav. kuzeyden havai fişek atsalar amerikan uçak gemileri yola çıkıyor.

japonların dünü, amerikan uşağı olmadıklarının yeterli bir kanıtıdır heralde.
Hepimiz öyle değil miyiz? :D:dil: Dünü derken .... Japonların tarihini biraz okumanı öneririm.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
2 tane atom bombası yetmez mi? bence dünyada japonlardan başka bunu somut olarak kanıtlayabilecek başka ülke yok

mkaytaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aile yapısı ortadan kalkmış bir ülke istediği kadar çalışsın gideceği nokta bellidir.

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence anlamışlar evlenmenin hayatın en büyük yanlışı olduğunu :D ( Tecrube Konuşuyor )

rheumon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
2010 yılı dünyanın en pahalı şehirleri listesinin başında Tokyo vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ayrıca ilk 10'da 4 Japonya şehri vardı. Özellikle gıda konusunda ciddi sıkıntıları var, adamlar meyveleri neredeyse dilim dilim satın alıyor. Pirinç Pirinç Pirinç nereye kadar. Bizim evde üç gün üst üste pilav çıksa isyan başlatırım:) Birde çiğ balık, neydi adı onun:)
Bence bu istatistikler evlilik oranını büyük ölçüde etkiliyordur.

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
2010 yılı dünyanın en pahalı şehirleri listesinin başında Tokyo vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ayrıca ilk 10'da 4 Japonya şehri vardı. Özellikle gıda konusunda ciddi sıkıntıları var, adamlar meyveleri neredeyse dilim dilim satın alıyor. Pirinç Pirinç Pirinç nereye kadar. Bizim evde üç gün üst üste pilav çıksa isyan başlatırım:) Birde çiğ balık, neydi adı onun:)
Bence bu istatistikler evlilik oranını büyük ölçüde etkiliyordur.

Sushi adı =)

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Evlenmek lazım, ama şartlar kötüyse de tekrar düşünmek gerekir.

1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Japon kızlarına hastayım. :)

aynen, ben japon kızıyla evlenmeyi bile düşündüm ama gelenek görenek din değişik olduğı için çok zor.ama bayılıyorum japon kızlarına çok tatlı bir yüzleri var.

konyak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu devirde evlenmek kolay iş değil:) japonlar geleceği görmüş gibiler:p

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Japonlarla evlilik zor.Ben bir ara ciddi ciddi bir kızla çıkmayı düşünmüştüm ama biraz garip insanlar.Dillerinde hayır diye bir şey yok sanırım.Saygısızlık falan olmasın diye her şeye evet derler.Her şeye aşırı tepki verirler çok güzel falan.Ama aslında o kadar beğendiği anlamına gelmiyor sadece edebten dolayı mı diyeyim nasıl anlatayım bilemedim ama işte karşıdakini kırmamak için.Türk kültürü ile Japon kültürü birbirine baya bir zıt.Bu iki ırk arasında yapılan evliliklerin yüzde 80'i boşanma ile sonuçlanıyormuş.Ayrıca biz Türk milleti diğer milletler hakkında çok büyük önyargılarımız var.Asyalılar sadece pirinç yemiyorlar.Japon mutfağı çok geniş bir yelpazeye sahiptir keza Koreninki de öyle.Tavuk yemekler,et yemekleri,makarna gibi şeyler onlar noddle diyor.Değişik sosları falan var.Hele o japonların kullardığı soya sosuna bitiyorum.Yemekleri çok güzel yapıyor.Biz nasıl kuru pilav yiyorsak.Onlar da öyle bazı yemeklerinin yanında pilav yiyorlardı.Sushileri,wasabileri sonra bir tane daha bir şey vardı mantı gibi ama daha bir değişiği. Çok önyargılıyız çoook.Hep biz düzgünüz onlar kesin şöyle gözüyle bakıyoruz.Rus kız görünce direk o. damgasını vuruyoruz.Yok değildir ama koskoca Rusya'yı o. yapıyoruz.Onlar bizi geri kalmış,terrorist ülke falan diye düşünse nasıl sinirleniriz.Ama biz diğer milletler hakkında istediğimiz söylüyoruz.Yok Taylandlılar şöyle,geri kalmış falan fulan.Adamlar Türklerden daha saygılı onu söyleyebilirim size.Şu ana kadar gördüğüm Taylandlılardan hiç biri birini kırmamıştır.Davranışları çok kibardır.Bir gay gibi değiller ama seni üzmezler.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Evlenmemelerinin Bir Nedenide Ev Fiyatlarının Çok Çok Yüksek Olması.

mmtself

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu habere bayıldım
vize de yok nasılsa. gidip birini alıp gelsem diyorum

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
japon kızlar genellikle traşsız çıkıyor filmlere, soğuma sebebim

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bence en önemli etken inançsızlıkları inanlarda yanlış şeylere inanıyor zaten :D

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Japonya'ya gitmek o kadar kolay degil aslinda. gidenlere sorun bakam girdiklerinde napiyorlarmis. ozel odaya cekip soruyorlar . kimsin nesin gidis biletini de goreyim .... niye boyle bir sey yapiyorlar diye sorarsaniz orada da meshur olduk oraya giden kacak kaliyormus. bir zamanlarin vizesiz gidilen tek gelismis ulkesi oldugu icin. ee suistimal ede ede boyle oluyor. birde oraya girince sana mumara veriyorlar . seni takip etmek icin. tc gibim bir sey. japonlar irkcidir. nasil ya derseniz. Turkiye'den bakinca oyle gozukmuyor olabilir ama orada yasayanlara sorun bir sorun olunca nasil seni sucluyorlar sonra sirf yabancisin diye ise almiyorlarmis , yabanci isen hor goruluyormussun. haa adamlar hakli sen beyefendi olacaksin saygili dogru duzgun hayatina devam edeceksin birileri gelip senin hayatini bozacak. japonya da en cok kacak vatanda bulunduran ulke turkiye idi galiba ve en cok suc isleyen ulke. inanc konusuna gelince biz cok inancliyiz carpip cirpiyoruz onlar inancsiz olmus olsunlar nolacak insan olmayi basarmislar. zaten din insan olana gerek. yaa Turkleri asagiliyorsin falan demeyin bunlar gercek degil mi ? akrabalarimizi orda burda kayirmiyor muyuz. memurumuz oyumuz buyumuz is yerinde oyun acip oynayarak vatandasi bekletmiyor mu? daha neler neler . en son ornek biz bir magaza bedava bir sey dagitinca nasil saldiriyoruz. varsin inancsiz olsunlar da bizim gibi ici bos disi inancli olmasinlar.