Behzat Ç. Repliği Yüzünden Savcılıkta İfade Verdi!

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Behzat Ç. karakterini canlandıran Erdal Beşikçioğlu'nun Ankara Adliyesi'nde "şüpheli" sıfatıyla ifadesine başvuruldu.

Erdal Beşikçioğlu, bir güvenlik görevlisinin şikâyeti üzerine dizideki “Bütün malları da güvenlik yapıyorlar” repliğinden dolayı ifade verdi.

Star Televizyonu’nda yayınlanan “Behzat Ç.” dizisininin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, 9 Ocak’ta yayınlanan bölümündeki bir sözü nedeniyle ifade verdi. Bu bölümde Behzat Ç., özel güvenlik görevlisinin yanağına hafif bir tokat atarak, “Bütün malları da güvenlik yapıyorlar” dedi.

Kars’tan şikâyet geldi

Bu sözler üzerine Kars’ta bir güvenlik görevlisi, kendilerine hakaret ettiği iddiasıyla Beşikçioğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Soruşturma başlatan Kars Cumhuriyet Başsavcılığı, dizinin çekildiği Ankara’da Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı göndererek, sanatçının talimatla ifadesinin alınmasını istedi.

Senaryoda yazanı söyledim

Ankara Adliyesi’nde önceki gün Basın Suçları Savcısı Nadi Türkaslan’a “şüpheli” sıfatıyla ifade veren Beşikçioğlu şöyle dedi: “Senaristler ne yazdıysa onu söyledim. O sözü de bütün güvenlik görevlilerine değil, o sahnedeki güvenlik görevlisine söyledim. Bütün güvenlikçileri hedef almadım.”

Kaynak

Reaksiyon puanı
2,146
Bütün güvenlik görevlileri değil ama senarist yerine oyuncuyu şikayet eden bi güvenlik görevlisi bu sıfatı iyi taşıyor bence.

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Ben bu diziye bi türlü alışamadım. Sırf küfür; lan lun, dan dun, pat küt.

Recep İvedikten sonra gençliğin Türkçesini karartacak bir yapım daha bence.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Derdi neymiş o adamın tazminat davası falanmı açmış kişiliğe hakaretten. :D Tazminat davalarıda moda oldu he. :D