Bazen hiçbirşeyin farkında değilmişim gibi davranıyorum.

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Bazen bişeylerin farkında olupta farkında değilmiş gibi davrandığınız hiç oldumu?
Bu durum karşındaki insanın seni aptal gibi görmesine sebep olabiliyor bazen. Ama sen aptal olmadığını ve herşeyin farkında olduğunu biliyorsun. Farkında olduğunu farkettirirsen büyük sorunlar çıkacağını da biliyorsun. İşte bu yüzden susuyor ve aptal yerine koyulmaya razı geliyorsun.
Bende oluyor böyle şeyler.
Sizde de oluyormu?

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Bazen bişeylerin farkında olupta farkında değilmiş gibi davrandığınız hiç oldumu?
Bu durum karşındaki insanın seni aptal gibi görmesine sebep olabiliyor bazen. Ama sen aptal olmadığını ve herşeyin farkında olduğunu biliyorsun. Farkında olduğunu farkettirirsen büyük sorunlar çıkacağını da biliyorsun. İşte bu yüzden susuyor ve aptal yerine koyulmaya razı geliyorsun.
Sizde de oluyormu?
Bazen. Bazı şeyleri bilmezden gelmeyi daha mantıklı bulduğu oluyor insanın.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
en güzeli boşvermişlik.Kendi hayatımı yaşıyorum yapmam gerekenleri yapıyo sorumluluklarımı biliyorum bunun dışında kim ne demiş ne yapmış ne sölemiş arkamdan ne konuşmuş beni aptal yerine koymuş hiç önemli değil zerre umrumda değil valla çokta huzurluyum böyle :)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
en güzeli boşvermişlik.Kendi hayatımı yaşıyorum yapmam gerekenleri yapıyo sorumluluklarımı biliyorum bunun dışında kim ne demiş ne yapmış ne sölemiş arkamdan ne konuşmuş beni aptal yerine koymuş hiç önemli değil zerre umrumda değil valla çokta huzurluyum böyle :)
Bunu bende uyguluyorum yeni yeni yıllar önce başlasam bugün çok farklı olabilirdi herşey

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Bende bu yıl böyle düşünmeye başladım. Aynen de cok huzurluyum.

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Hayatta bazı şeyleri gereğinden fazla düşünüyoruz.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Toplumsal olarak çok düşünen düşünceli insanlar olsaydık o zaman cok düşünmek güzel olurdu ama çok düşünüyorsun sen insanlara bakıyorsun dünya yansa umrunda değil o zaman zararı kendine veriyorsun böyle bir zamanda çok düşünmek değil pratik olmak daha iyi.

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Toplumsal olarak çok düşünen düşünceli insanlar olsaydık o zaman cok düşünmek güzel olurdu ama çok düşünüyorsun sen insanlara bakıyorsun dünya yansa umrunda değil o zaman zararı kendine veriyorsun böyle bir zamanda çok düşünmek değil pratik olmak daha iyi.
Sorun şuki düşünmeye zaman ayırmıyoruz. Telefonlarla bilgisayarlarla oyun oynayıp vakit gecirmekten düşünmeyi unutmuş hale geldik.

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Sorun şuki düşünmeye zaman ayırmıyoruz. Telefonlarla bilgisayarlarla oyun oynayıp vakit gecirmekten düşünmeyi unutmuş hale geldik.
Düşünmek ve umursamak arasında fark var bence. Az önce kast ettiğim şey umursamaktı. Ancak insanlar kesinlikle düşünmeli. Bunu da kitap okuyan bir toplum olmadan yapamayız.

Reaksiyon puanı
16,118
kedileri kendine örnek al en iyi onların tarzı...

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
egoistlik olcak ama çevremdeki herkes benim çok zeki olduğumu düşünürler . bu yüzden bunu yapınca yüzüme bakıyolar iyi bari diyip dökülüyorum .

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,439
Sizde de oluyormu?

Bende yaşıyorum arada çok anormal bir durum değil