Baykar'dan uzaktan eğitime destek için 5 bin bilgisayar tablet

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Zamanında devlet tablet dağıttı. Eğitim amaçlı kullanılmadı/kullanılamadı. Uygulama ve altyapı yetersizliği vardı.
Devletin tekrar böyle bir şey yapmasına gerek ve ihtiyaç yok. Ne zaman ki tablet kullanılabilecek altyapı sağlanır, o zaman dağıtabilirler.
Şu an ihtiyaç var farkında mısın? Uzaktan eğitim ya hani...

evrenindünyası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
güzel bir bağış olmuş ama devamının gelmesi gerek uzaktan eğitim devam ettiği sürece tablet ihtiyacı çok fazla

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Şu an ihtiyaç var farkında mısın? Uzaktan eğitim ya hani...
Ekonomi iyiyken bile tüm öğrencilere dağıtılmadı tabletler. Dolar olmuş 7.50₺. Devletin tablet dağıtmasını mı bekliyorsunuz?
Ona bakarsanız pandemi öncesinde bile devletin bilgisayar ve internet de dağıtması lazımdı(!) Öğretmenin verdiği araştırma ödevleri için bilgisayar ve internet de lazım(!) Hatta yazıcı da dağıtılması lazım çıktı almak için(!)
Tüm vatandaşlara cep telefonu da dağıtmalı devlet(!) O da ihtiyaç. Hatta belli bir sınıra kadar bedava elektrik ve su da dağıtmalı devlet(!)

Millet işsiz kalmış, devlet 1.000₺'yi zor verdi. Siz tablet diyorsunuz.

USTA DELETE

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Dizüstü bilgisayar fiyatları ektedir şaka gibi bu arada sıralama önce en ucuz:
Screenshot_2020-09-21-23-57-14-38.jpg
Screenshot_2020-09-21-23-59-44-79.jpg
Screenshot_2020-09-21-23-58-42-64.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide bütün tabletler aynı değildir çünkü Baykar'a bağışladı farklı şirketler. Kampanya için de Baykar'a tebrikler??

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Tüm katkı sunanlara şükranlarımı sunarım , böyle zamanlarda elini taşın altına koyarak yük alanlardan Allah razı olsun.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
İçimde ukte kaldı o tabletler isyan ediyorduk hep bize niye vermiyorlar diye ??
Ben lise 2 de iken alt dönemimize tabletlerden vermişlerdi , sonra lise değiştirdim. Mezun olduğum liseden almadığım tableti istemişlerdi geri. almadım vs deyince parasını istemeye çalıştılar. Dilekçe vermek zorunda kaldım. Geri yanıtta gelmedi , kaldı gitti öyle :D

USTA DELETE

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Yani demek istediğim ucuz laptopların freedosu yok monster excalibur gibi laptoplar freedos olarak satılıyor win keyini 5 TL'ye n11 den de alırız.

judger90

Asistan
Reaksiyon puanı
61
En dandik tableti de verseler dersleri takip etmek için yeterli sürekli farklı kullanımları düşünüyorsunuz zaten oyun vs oynanamayan bir tablet verseler daha çok amaca hizmet eder

USTA DELETE

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Screenshot_2020-09-22-11-31-02-25.jpg

Varmış güzel laptoplar bilgi için sağol.

En dandik tableti de verseler dersleri takip etmek için yeterli sürekli farklı kullanımları düşünüyorsunuz zaten oyun vs oynanamayan bir tablet verseler daha çok amaca hizmet eder
Haklısın devletin verdiği tabletlerinde sistemi kırıp normal bir tablet gibi sattılar bazıları da sistemi kırıp oyun oynadı. Yani böyle şeyler yapıldı hatta bu olaylar haberlere çıktı satış yapanlara para cezası verildi.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Ekonomi iyiyken bile tüm öğrencilere dağıtılmadı tabletler. Dolar olmuş 7.50₺. Devletin tablet dağıtmasını mı bekliyorsunuz?
Ona bakarsanız pandemi öncesinde bile devletin bilgisayar ve internet de dağıtması lazımdı(!) Öğretmenin verdiği araştırma ödevleri için bilgisayar ve internet de lazım(!) Hatta yazıcı da dağıtılması lazım çıktı almak için(!)
Tüm vatandaşlara cep telefonu da dağıtmalı devlet(!) O da ihtiyaç. Hatta belli bir sınıra kadar bedava elektrik ve su da dağıtmalı devlet(!)

Millet işsiz kalmış, devlet 1.000₺'yi zor verdi. Siz tablet diyorsunuz.
Ekonomi bakanı ekonomimiz büyüyor diyor o kadar öğrencilerine uzaktan eğitim imkanı sağlayamıyor mu bu ekonomi?

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Yorumları okuyorum da şaka gibi. Binlerce aile evlatlarına uzaktan eğitim için bile imkan sağlayamaz iken yapılan yardımlar makara konusu oluyor. Çok merak ediyorum bu yardımı beğenmeyen arkadaşlar ne gibi ihtiyaç sahibi insanlara yardımda bulunuyorlar? Yoksa sadece ekran karşısında klavye başında duyar mı kasıyor?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Hiçkşöseye dağıtılmasın demiyorum. Gerçekten ihtiyacı olana dağıtmalı devlet. Ama bunun öl
Ekonomi bakanı ekonomimiz büyüyor diyor o kadar öğrencilerine uzaktan eğitim imkanı sağlayamıyor mu bu ekonomi?
Daha 15 yıl öncesine kadar ders kitaplarını para ile alıyordu millet. Ona sesiniz çıkmıyor ama.

Bakan ekonomi kötü mü diyecek? Ne diyecek? Kötü olduğunu herkes biliyor.

Devlet internet ve bilgisayar erişim olmayanlar için de gerekli tedbirleri almaya çalışıyor zaten. Tablet dağıtmak tek çözüm değil yani:

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Hiçkşöseye dağıtılmasın demiyorum. Gerçekten ihtiyacı olana dağıtmalı devlet. Ama bunun öl

Daha 15 yıl öncesine kadar ders kitaplarını para ile alıyordu millet. Ona sesiniz çıkmıyor ama.

Bakan ekonomi kötü mü diyecek? Ne diyecek? Kötü olduğunu herkes biliyor.

Devlet internet ve bilgisayar erişim olmayanlar için de gerekli tedbirleri almaya çalışıyor zaten. Tablet dağıtmak tek çözüm değil yani:
Evet 6 yaşındayken bu konuyu protesto etmediğim için çok suçlu hissediyorum kendimi...

USTA DELETE

Asistan
Reaksiyon puanı
114

Bakan ekonomi kötü mü diyecek? Ne diyecek?

Aynen bak okullarda kurulu bilgisayarlar var Eba'ya erişemeyen öğrenciler için daha etrafta saçma sapan laflar var orda mı virüs kalacak vesaire bunların hepsi okullarda güzelce ayarlandı zaten evinde internet yoksa aç eba destek internet sitesi bak hangi okul git sonra oraya bu kadar illa 5 bin TL'ye laptop alınacak diye bir şey yok dolar artmış olabilir 2 yıl önce 1.800 TL'ye aldığım laptop şimdi 3.500 TL olabilir ama bir şeyi yazmadan önce araştırmak lazım.

Sonuçta verilen tabletler işinizi görür merak etmeyin dünyanın en kötü tabletini vermezler.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Büyük ihtimalle Casper veya Vestel marka tablet bilgisayar dağıtırlar.
Şu tarzda bir şey;
Bence uzaktan eğitim için yeterli bir araç.

USTA DELETE

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Akıl vermeden önce geçmişi bir incelemenizi tavsiye ederim.
Sonra burada Almanya gibi güçlü bir ekonomimiz var gibi bazı şeyler yapılmasını beklemeyin.
Devlet yeni toparlanmaya başladı daha kötü durumlar vardı önceden hastaneye bile gidilemiyordu gidenler zaten hastane koridorunda ölüyordu millet yiyecek ekmek bulamıyordu yani şuan her imkan var virüsü bile en geç kapan ülkelerden biriyiz virüs sürecinde iyi yönetiliyordu ama bazı akıl yoksunu maskeyi yere atan takmayanlar yüzünden bu haldeyiz...

Büyük ihtimalle Casper veya Vestel marka tablet bilgisayar dağıtırlar.
Şu tarzda bir şey;
Olsun yinede işinize yarar açar ebayı girersin canlı derse.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
En dandik tablet? Yanlız EBA veya Zoom çok pis işlemci sömürüyor ve EBA Android'in 4.x sürümlerine yüklenmiyor. 5.x'i bilmiyorum ama 6.x'e yükleniyor. Ve hala piyasada 3.x tablet satışı var.

USTA DELETE

Asistan
Reaksiyon puanı
114
En dandik tablet? Yanlız EBA veya Zoom çok pis işlemci sömürüyor ve EBA Android'in 4.x sürümlerine yüklenmiyor. 5.x'i bilmiyorum ama 6.x'e yükleniyor. Ve hala piyasada 3.x tablet satışı var.
Merak etmeyin adamlar bunları illaki düşünür.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Akıl vermeden önce geçmişi bir incelemenizi tavsiye ederim.
Sonra burada Almanya gibi güçlü bir ekonomimiz var gibi bazı şeyler yapılmasını beklemeyin.
15 yıl önce de aynı iktidar vardı, 15 yılda düzeltilemez derecede mi kötüydü ülke?

USTA DELETE

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Şuan piyasada bulunan ucuz tabletlerden elimde Alcatel 1t 7 var Android 8 go güzelde açıyor Eba yı.