Battlefield 4 Çin'de Yasaklandı!

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Çin adına haklı bir karar, Gerçekte olamayacak şeyler oyun üzerinden insanlara ve özellikle gençlere enjekte edilmesini haklı olarak istememişler.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Büyük umutlarla aldığım ama pişman olduğum bir oyun umarım daha kötü günleride yaşarsın Electronic Farts ve DICE ne varsa Ubisoft ve Activison da var

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=362807]blackdown[/MENTION] bide CRYTEK te var unutmadan :)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Kesinlikle katılmıyorum Çin'e çok saçma bir düşünce, o halde Rusya da itiraz etsin ırak iran daha önce oyunlara konu olan her yer itiraz etsin. Adı üstünde oyun, adı üstünde senaryo. Driver 3 de miydi İstanbulda bir sahne vardı dedik mi bizde polisler toros kullanmıyor artık bu oyun yalan falan diye? Anlamadım yani bahanesini...

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Çin saçmalamış resmen.
Sanki yasaklayınca engelleyebileceksin.İnternet varken neyi yasaklıyorsun :)
Hemde yasaklayanlara bak korsancılığın taklitciliğin kralını yapan ülke.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Kesinlikle katılmıyorum Çin'e çok saçma bir düşünce, o halde Rusya da itiraz etsin ırak iran daha önce oyunlara konu olan her yer itiraz etsin. Adı üstünde oyun, adı üstünde senaryo. Driver 3 de miydi İstanbulda bir sahne vardı dedik mi bizde polisler toros kullanmıyor artık bu oyun yalan falan diye? Anlamadım yani bahanesini...

Diğerlerinin itiraz etmemesi haksız olduğunu göstermez.
Günümüzde filmler,oyunlar propaganda aracı olarak kullanılıyor.
Battlefield savaş oyunu,devletleri karşısına alıyor.
Driver ile kıyaslamak abes,Dirver'da çetelerle,soyguncularla savaşıyorsun.

Çin Devleti, Dünya nüfusunun %20'sini temsil ediyor.Dünya'nın 5'te 1'i, 1 milyar 351 milyon kişiyi.
Hiç kimse devletinin ve milletinin aşağılanmasını istemez.
Güçsüz bir kukla devlet gibi gösterilmesini ister mi ?

Oyunda Çin Devlet yönetimine savaş açmış bir generali engellemeye çalışıyorsunuz.
Amerikalı bir grup Çin Devlet'inin yapamadığını yapacak.

Koskoca Türkiye'nin yapamadığını gelip 3-5 kişilik bir Amerikalı grubun yaptığını gösteren,empoze eden bir oyun olsa sizin de itiraz etmeniz gerekir.

Oyun da,film de olsa milyonlarca insanın ortak değerinin küçük düşürülmesi kabul edilemez.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bu Çin' de sansür işini iyice abartmaya başladı. Ona buna yasak. Valla halimize şükrediyorum :)

Gerçi torrent varken yasakla yasakla nereye kadar.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
bu oyunu senaryosunu yazanların ezikliği.

gerçekte vietnam da bile hüsrana uğrayanlar.ancak oyunda çin ve rusyayı yenebilirler.:)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Diğerlerinin itiraz etmemesi haksız olduğunu göstermez.
Günümüzde filmler,oyunlar propaganda aracı olarak kullanılıyor.
Battlefield savaş oyunu,devletleri karşısına alıyor.
Driver ile kıyaslamak abes,Dirver'da çetelerle,soyguncularla savaşıyorsun.

Çin Devleti, Dünya nüfusunun %20'sini temsil ediyor.Dünya'nın 5'te 1'i, 1 milyar 351 milyon kişiyi.
Hiç kimse devletinin ve milletinin aşağılanmasını istemez.
Güçsüz bir kukla devlet gibi gösterilmesini ister mi ?

Oyunda Çin Devlet yönetimine savaş açmış bir generali engellemeye çalışıyorsunuz.
Amerikalı bir grup Çin Devlet'inin yapamadığını yapacak.

Koskoca Türkiye'nin yapamadığını gelip 3-5 kişilik bir Amerikalı grubun yaptığını gösteren,empoze eden bir oyun olsa sizin de itiraz etmeniz gerekir.

Oyun da,film de olsa milyonlarca insanın ortak değerinin küçük düşürülmesi kabul edilemez.
O halde bu oyun çıkmadan itirazını edersin. Oyunun DLC si bile belliydi çıkmadan. Gidip diyecekti ki arkadaş ne oluyor benim hakkımda saçma sapan şeyler yapmışsın... Oyun da çıkmayacaktı. Üstünden bunca zaman geçtikten sonra alınganlık yapmak abes... Çin halkı oynamayınca ne değişiyor ayrıca, en ağır şekilde dava etmesi gerekirdi... Bu da senaryo yazanları iki kere düşünmeye sevk ederdi...

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
O halde bu oyun çıkmadan itirazını edersin. Oyunun DLC si bile belliydi çıkmadan. Gidip diyecekti ki arkadaş ne oluyor benim hakkımda saçma sapan şeyler yapmışsın... Oyun da çıkmayacaktı. Üstünden bunca zaman geçtikten sonra alınganlık yapmak abes... Çin halkı oynamayınca ne değişiyor ayrıca, en ağır şekilde dava etmesi gerekirdi... Bu da senaryo yazanları iki kere düşünmeye sevk ederdi...

Çin medyasını,hükümetini takip etmiyorum.
Çin meclisinde herhangi bir yasa nasıl çıkartılır hangi aşamalardan geçer bilmiyorum.
Ama 1 milyar'dan fazla insanın yaşadığı bir ülkede iki dakikada yasa çıkartılabileceğini de düşünmüyorum açıkçası.

Oyun çıkalı yıllar geçmedi sadece 2 ay geçti.
Oyunun Çin'de geçeceği Temmuz'da belli oldu.Ama detay yoktu.
Biz'de bile bir yasa çıkartmak için aylarca uğraşılır ki küçük bir araştırma yapmama rağmen Çin meclisinin bizimkinden daha karmaşık olduğu aşikar.

Uluslararası kurumlara yaptırım uygulamak hiç bir ülke için kolay değil.
Kaldı ki bir devletin önceliği kendi içinde ülkesinin kültürel varlıklarını korumaktır.
Uluslararası arena daha sonraki aşamadır.Gelecek aşamalarda bir yaptırım uygulayıp uygulamayacağı Çin'in işi.
Bir oyuna yaptırım uygulamak için uluslararası mahkemelerde uğraşırlar mı bilemem.

İnsanların saygı anlayışı farklıdır.Sizin için sıradan bir cümle bir başkası için hakaret olarak algılanabilir.
Biz rahatsız olmadık diye Çinliler de rahatsız olmayacak değil.
Ortada bir rahatsızlık var ki yasaklandı.
Bizim oyun hakkındaki düşüncelerimiz, Çinli birinin düşünceleriyle eş değere sahip olamaz.

Ülkende ülkeni aşağılayan filmin,oyunun serbestçe satılmasına müsaade eder misin ?

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Başka ülkelerin manevi değerlerine yaşam anlayışına saygı duymayan bir ülke olduğumuz için onlara herşey müstehak gibi bakıyoruz yani ben sen yada bu forum öyle olmayabilir ama ama toplumun büyük çoğunluğu öyle o yüzden öyle şeyler normal geliyor başkalarına yapılınca bize yapılınca veryansın eden bir milletiz