Haber Battlefield 2042 oyuncuları paralarını geri istiyor!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3,027
Geçen yıl büyük vaatlerle duyurulan Battlefied 2042, pek çok noktasıyla bir hayal kırıklığı olmuştu. 2021 yılı zaten oyuncular için iyi geçmiş değilken efsane serinin ‘eksik’ oyunu da hayal kırıklığımıza bir darbeydi. Fütüristik atmosferin Battlefield ortamına gelmesini beklerken bizi buglarla ve hatta mantık hatalarıyla buluşturan oyun, Batlefield franchise’ının en kötüsü.

Metacritic’te ortalama 68 puanı gören oyun çıkalı yaklaşık iki ay oluyor ve görünüşe göre oyunu alanlar, aldıklarına pişman.

Battlefield 2042 iade talepleri ile rekora koşuyor​

Battlefield 2042’nin geliştiricisi DICE dahi, oyunun beklentileri karşılamadığını açıklamıştı. Oyuna eklenmesi planlanan güncellemeler de yayıncının açıklamasıyla birlikte ertelenmiş, mevcut oyundaki hataların çözümüne odaklanılmıştı. Geçen yaz hakkında ilk söylentiler çıktığında sonunda farklı bir Battlefield geleceğini düşünerek beklediğimiz oyunun böyle bir çıkış yapması, çoğu kişi için kabul edilemez. Dolayısıyla iade sayılarının 60.000’i aştığı açıklandı.

battlefield-2042-oynayanlar-paralarini-geri-istiyor-3.jpg

Diğer detaylar için:

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
Yapacakları tek şey oyunu adam gibi güncelleyip ücretsiz yapacaklar. Artık yoksa bu oyundan bir şey beklemesinler. Koskoca milyar dolarlık şirket bu kadar kötü bir iş nasıl yapabiliyor şaka gibi.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
EA Pro üzerinde 20 saat kadar oynamıştım. Şahsen oyunu beğendim ancak çok can sıkıcı hatalar var. Hatayı en aza indirerek piyasaya sunabilselerdi güzel kitlelere hitap edebilirdi.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Battlefield 4'ün devamını beklerken bunu yapmışlar.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Yapacakları tek şey oyunu adam gibi güncelleyip ücretsiz yapacaklar. Artık yoksa bu oyundan bir şey beklemesinler. Koskoca milyar dolarlık şirket bu kadar kötü bir iş nasıl yapabiliyor şaka gibi.
Nedense bu tarz normalde hikayeli oyunlar yapan şirketler son zamanlarda yaptıkları oyunları sanki hiç emek vermiyorlarmış gibi yapıyorlar. Call of duty serisi battlefield serisi cyberpunk vb. oyunlar çok büyük yapımlar ama yeni oyunları yaptıkları zaman mesela hikaye yapıyorlarsa ya önceki serilerle alakası olmuyor ya da hikaye kısa veya saçma oluyor. Ben çoğu oyunu hikayesi için oynarım yakın zamanda borderlands 3 ve black ops 3 bitirdim. Black ops 3 nedense hiç black ops gibi gelmedi oyun çok güzeldi ama hiç eski oyunlar gibi değildi nedense.