Başıma Gelenler..

Sizce hangisi?

• Telefonum dinleniyor

Kullanılan: 16 35.6%
  • Telefonuma virüs bulaştı

Kullanılan: 29 64.4%

• Kullanılan toplam oy
    45

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
5,146
O VPN'yi de yıllardır kullanıyorum ve bu zamana kadar bir absürt olay görmedin düne kadar. Zaten de kaldırdım.

Zaten virüs filan bulaştıysa VPN'den bulaşmıştır. Çünkü telefonda öyle başka garip bir uygulama ya da dosya mevcut değil.
tamamdır reis bende vpn'den oldu sandım bende yaklaşık 6 aydır kullanıyorum

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
İlkte 3 harflilerdir derken okudukça 5 harflilerin (insan) işi gibi geldi ?
Bence de 5 harfli ama pazartesi bir hocaya kendimi ve telefonumu bir üfürteceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Stranger Things'de yanlışlıkla rusların gizli kodlarını duyduğu gibi mi?

Bende eskiden bir ara telefonda bir mp3 bulmuştum o zaman da ve şuan da olmakla birlikte pc bozuk olmadığı sürece telefondan şarkı dinlemem ama şarkıyı açtığımda mesela atıyorum gündemde olan tüm şarkıların remixi gibiydi ama bir yandan da ürperticiydi sonra sildim ama whatsapptan da gelmiş olabilir.
Sonucunuzu merakla bekliyorum. İnsan ister istemez ürperiyor ve sizi düşünemiyorum bile.
Ürpermemek elde değil bir de gecenin bir vakti yani.

Gelişmeleri aktaracağım.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Bu da video. Gelen müzik ve klavye sesi çok net anlaşılıyor.
Allah'ım bu kadar olucağını tahmin edememiştim, her ses duyuluyor ama normalde de bu düzeyde ve sürekli geliyorsa insanın psikolojisi bile bozulur yani.
Ayrıca o vpn'yi bende kullanıyorum uzun bir süredir bir problem yaşamadım. Belki siteden belki vpn'den -ama sanmıyorum- ya da hack gibi bir olay ama sonuçta zarar gören sizsiniz yine de...

Reaksiyon puanı
10,560
Bence de 5 harfli ama pazartesi bir hocaya kendimi ve telefonumu bir üfürteceğim.

Ürpermemek elde değil bir de gecenin bir vakti yani.

Gelişmeleri aktaracağım.
Sabahınada S20 doğar belki ?

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
Korkacak bir şey yok, en fazla o küçük metal parçası kapşonlu bi abimiz tarafından heçklenmiştir.

Şimdi ne yapacaksın söyleyeyim, modemi kapat başka bir ağ varsa ona bağlan, telefonu da kapat ve bataryayı çıkar.
Bunları yaparsan o kapşonlu ve havalı abimiz hiçbir cacık yapamaz.

Zamzung'dan mesaj gelince dedikleri şeyi yaparsın artık.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Işte çok güncelleme almakta iyi değil bence varya yeni işletim sistemleri bu sende ki 10 mu 11 mi başkan

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Baya kötü bir durummuş. Geçmiş olsun. VPN hakkında önceden internet üzerinde virüs kapma gibi durumlar söz konusu mu? İncelediniz mi acaba?

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Işte çok güncelleme almakta iyi değil bence varya yeni işletim sistemleri bu sende ki 10 mu 11 mi başkan
Güncelleme almazsan daha beter aslında bu. Ben 11 kullanıyorum.

Korkacak bir şey yok, en fazla o küçük metal parçası kapşonlu bi abimiz tarafından heçklenmiştir.

Şimdi ne yapacaksın söyleyeyim, modemi kapat başka bir ağ varsa ona bağlan, telefonu da kapat ve bataryayı çıkar.
Bunları yaparsan o kapşonlu ve havalı abimiz hiçbir cacık yapamaz.

Zamzung'dan mesaj gelince dedikleri şeyi yaparsın artık.
Bataryayı mı çıkar? Sen hangi devirden geliyorsun arkadaşım? :) S10 bu çıksa neyse de.

Baya kötü bir durummuş. Geçmiş olsun. VPN hakkında önceden internet üzerinde virüs kapma gibi durumlar söz konusu mu? İncelediniz mi acaba?
Sağ ol. Bazı VPN'lerde olabiliyormuş ama öyle pek bir inceleme yapmadım açıkçası.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
1619273378366.png

@grbzz
Alıntı

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Yeni cikmis işletim sistemine sızmak daha kolay olmalı ama?
Tam tersi. Her yeni sürümle güvenlik daha da artıyor. Ben S6 kullanıyorken (6.0 idi galiba) cihazda reklam çıkıyordu hem uygulamalarda filan değil yani ayarlarda, mesajlarda ya da ana ekranda.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Bence arka planda çalışan reklam videosu var tarayıcı ayarlarının verilerini silmeyi deneyin tarayıcı bzen bu kalıntı reklamları görmüyor olabilr tarayıcı arka planda android olduğu için çalısmaya devam ettiğinden reklam içeriğini oynatıyor olabilir bir taryıcı verilerini uygulamalardan temizleyin derim

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Bence arka planda çalışan reklam videosu var tarayıcı ayarlarının verilerini silmeyi deneyin tarayıcı bzen bu kalıntı reklamları görmüyor olabilr tarayıcı arka planda android olduğu için çalısmaya devam ediyor olabilir bir taryıcı verilerini uygulamalardan temizleyin
Umarım o tarz bir şeydir ama reklam gibi bir ihtimali pek düşünmüyorum artık. Hadi reklam desek o klavye sesleri ne iş, bilemiyorum. Verisini filan silip devre dışı bıraktım zaten. Bundan sonra da Chrome kullanmayı düşünüyorum.

Direk formatı bas bence.
Şarj oluyor şimdi dolsun hemen yapacağım.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Geliştirici seçeneklerinde çalışan hizmetleri kontrol etmekte fayda var.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Umarım o tarz bir şeydir ama reklam gibi bir ihtimali pek düşünmüyorum artık. Hadi reklam desek o klavye sesleri ne iş, bilemiyorum. Verisini filan silip devre dışı bıraktım zaten. Bundan sonra da Chrome kullanmayı düşünüyorum.

Şarj oluyor şimdi dolsun hemen yapacağım.
Hocam bnce chrome kullanmayın en berbatı chrome ne reklam engelliyor nede arkadaki çalısan reklam içeriklerini gizliliğe önem veriosanız firefox kurup eklentiler kısmından ublock origini etkinlestirin gelismiş gizlilik koruması var bence bn hala o arkada çalısan reklamdan kaynaklandığını düşünüyorum

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
@grbzz,
Ekli dosyayı görüntüle 149327

?
ProtonVPN kullanmanızı tavsiye ediyorum. ?
Muhtemelen arlarında ben de varım... Yok bundan sonra hiç kullanamayacağım. Kullanırsam da dediğinize bakarım.

Bir gelişme varmı?
Şimdi yedek aldım, wipe data yapacağım.

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
Güncelleme almazsan daha beter aslında bu. Ben 11 kullanıyorum.

Bataryayı mı çıkar? Sen hangi devirden geliyorsun arkadaşım? :) S10 bu çıksa neyse de.

Sağ ol. Bazı VPN'lerde olabiliyormuş ama öyle pek bir inceleme yapmadım açıkçası.
Telefonun elektriğini tamamen kesmenin başka yolu var mı peki? O telefonun içinde elektrik akımı olduğu sürece bir heçk olayı varsa devam etmesi muhtemeldir.

Son düzenleme:

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar