Başıma gelen windows 7 boot hatası

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
C de bulunan 'bootsqm.dat' dosyasını sildim,neden sildin derseniz ,C de görüntü kirliliği yapıyordu o yüzden sildim:mrgreen:

neyse sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve bilgisayar tam boot edecekken aynen şöyle diyordu 'bootsqm missing' diye hata veriyordu ve windows 7 açılmıyordu..neyse sonra içinde windows7 olan 4 gb lık usbyi taktım ve hata onarıldı bilgisayar tekrar boot etti ve pc açıldı...bu olaydan almış olduğum dersi sizlere haber vermek istedim...

bu arada bu kadar önemli bir dosya neden C de anlamsız bir yerde duruyor

capturewh.jpg

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Konu dışıyla ne alakası var bu konunun?

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Anlamsız bir yer değil çokta doğru ancak o dosya gizli olmalıydı sen kesinlikle sitemle oynayan herhangi bir program kurdun.Bunların başıda Windows 7 Crackleri:D normalde o dosya gizli olur:D

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Anlamsız bir yer değil çokta doğru ancak o dosya gizli olmalıydı sen kesinlikle sitemle oynayan herhangi bir program kurdun.Bunların başıda Windows 7 Crackleri:D normalde o dosya gizli olur:D

2 hafta öncesine kadar elimde çalışan 3 tane retail MSDN keylerinin hepsi blocklanınca ben de crack kullanmak zorunda kaldım..doğru diyorsun :laugh:

peki sakıncası var mı bu dosyanın C de olmasının ?

Reaksiyon puanı
188
Dosyayı gizle gitsin. Sonuçta görüntü kirliliği diyorsan eğer gizlemen sana çözüm olacaktır...

ilica18

Asistan
Reaksiyon puanı
2
neyse paçayı yırtmışın herkeş senin kada şanslı olmayabilii :D

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
C de bulunan 'bootsqm.dat' dosyasını sildim,neden sildin derseniz ,C de görüntü kirliliği yapıyordu o yüzden sildim:mrgreen:

neyse sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve bilgisayar tam boot edecekken aynen şöyle diyordu 'bootsqm missing' diye hata veriyordu ve windows 7 açılmıyordu..neyse sonra içinde windows7 olan 4 gb lık usbyi taktım ve hata onarıldı bilgisayar tekrar boot etti ve pc açıldı...bu olaydan almış olduğum dersi sizlere haber vermek istedim...

bu arada bu kadar önemli bir dosya neden C de anlamsız bir yerde duruyor

Bende öyle bir dosya yok,gizli dosya seçeneğini de açtım yine yok.Crackın cilveleri işte:D

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Bende öyle bir dosya yok,gizli dosya seçeneğini de açtım yine yok.Crackın cilveleri işte:D

senin 7 cracksız mı ? :mrgreen: geçen haftaya kadar benim windows 7 MSDN keyi ile online aktifleştirilmişdi,key blocklanınca crack kullanmak zorunda kaldım..

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
senin 7 cracksız mı ? :mrgreen: geçen haftaya kadar benim windows 7 MSDN keyi ile online aktifleştirilmişdi,key blocklanınca crack kullanmak zorunda kaldım..

Evet, craksız ,serialimi girdim etkinleştirdim,o kadar:D Yanlış yapmışsın imajını alsaydın serialli,hala win 7 için doğrulama aracı updateye koymadı Ms şimdi orjinal (gibi) kullanırdın:D

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
2 hafta öncesine kadar elimde çalışan 3 tane retail MSDN keylerinin hepsi blocklanınca ben de crack kullanmak zorunda kaldım..doğru diyorsun :laugh:

peki sakıncası var mı bu dosyanın C de olmasının ?

O dosya her crackte görünmez görünmesininde önemi yok sadece önlem olsun diye gizleyebilirsin ve yazmaya karşı korumalı hale getir ki silinmesin.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Bende de o dosya yok. Geçenlerde ben de arkadaşla aynı sıkıntıdan C'deki gereksizleri sildim ama boot hatası falan almadım. Loader tarzı bir activator'dan kaynaklanan bir sorun olabilir diye yorumluyorum. Bios mod yapın kurtulun yahu.:)