Başbakan İyice Köşeye Sıkıştı!!!

_megavisor_

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Alman polis şefi, "Deniz Feneri'nin kuryesi Mehmet Gürhan ile Başbakan arasında bağlantı var" dedi.

Deniz Feneri Davası'nda soruşturmayı yürüten polis şefinden şok açıklama geldi. Poli şefi, "Başbakan Erdoğan ile Deniz Feneri'nin kuryesi Mehmet Gürhan arasında bağlantı var"

Almanya'nın Frankfurt kentinde görülen ve gurbetçilerden toplanan milyonlarca Euro'nun banka aracılığı dışında elden Türkiye'ye götürülmesiyle ilgili davada bugün soruşturmayı yürüten polis şefi tanık kürsüsüne çıktı.

Bugünkü duruşmaya soruştumayı yürüten polis müdürü Alexander Böhme’nin yaptığı açıklamalar damgasını vurdu.

Deniz Feneri soruşturmasını yürüten polis müdürü Böhme RTüK Başkanı Zahid Akman'ı 'kuryelikle' suçladı. Böhme ayrıca Başbakan Erdoğan ile yargılanan zanlı Euro 7 Genel Müdürü Mehmet Gürhan'ın arasında çok yakın ilişki olduğunu söyledi.

Alman polis şefi ifadesinde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Deniz Feneri'nin gurbetçilerden topladığı yardım paralarını Türkiye'ye götürdüğü ileri sürülen Mehmet Gürhan arasında ilişki olduğunu vurguladı. Polis şefi ayrıca soruşturma sırasında kendisine Türkiye'den olayı açıklamaması için siyasi baskı da yapıldığını iddia etti.

KİLİT İSİM GüRHAN

Böhme, Deniz Feneri Derneği’nin eski başkanı Mehmet Gürhan’ın bütün organizasyonun başındaki kilit isim olarak gösterdi. Gürhan’ın başkanlıktan ayrıldıktan sonra da dönemin başkanı Mehmet Taşkan üzerinden para transferi yaptığına yönelik belgelere ulaştıklarını belirtti. Böhme, yaklaşık 9 milyon Euro’luk bir rakamın Gürhan adına aktarıldığını ifade etti.

FOTOĞRAF KANAL 7’DE çEKİLMİŞ

Böhme, Başbakan Erdoğan ve Mehmet Gürhan’ın birlikte çekilen fotoğrafını da mahkemeye sundu. Gürhan’ın avukatı söz alarak fotoğrafın çekildiği dönemde Erdoğan’ın Başbakan olmadığını ve fotoğrafın Doğan Holding’in Almanya’da yaptığı açılışta çekildiğini söyledi ve ‘Fotoğrafı çeken arkadaş burada’ dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı Müller, fotoğrafın Gürhan’ın Kanal 7’deki ofisinde çekildiğinin tespit edildiğini ve bunu ispatlayan belgeleri olduğunu söyledi.

Böhme, Başbakan Erdoğan ve Zekeriya Karaman’ın akrabalık derecesinde yakın olduğu yönünde bazı bilgileri de mahkemeye iletti.

Böhme’nin duruşmanın ilerleyen saatlerinde Deniz Feneri Derneği’nde bağış olarak toplanan milyonlarca Euro’nun Türkiye’de elden verildiği isimleri açıklayabileceği belirtiliyor.

Yarınki duruşmadaysa sanık avukatları söz alacak. Türkiye’den muhalefet partileri de davayla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. CHP milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile DSP milletvekili Harun öztürk, davayı izlemek üzere Frankfurt’ta bulunuyor.

http://www.haberola.com/habergoster.asp?id=3936

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Dostum yazı şeklini düzeltirmisin. Bu sekilde yasak ;)

*Bayram*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Deniz baykal'da avrupa deniz feneri yöneticileri ile fotoğraf çektirmiş ne var yani bunda

Hiçte köşeye sıkışacak bir durum yok

Hem başbakan ve başbakanlğa böyle bir paranın gelmediği kanıtlandı ve iftira atıldı ortaya çıktı.

Bence bu alman savcı biryerlerden besleniyor ama nereden yakında kokusu cıkar bakalım.bekleyip görelim

turgay_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kimden olacak aydın doğanın almanyadaki medya ortaklarından besleniyordur.

fsaid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sayin bindirilmis kitalar siz koseye SIKISTI diye kendinizi avuutmaya devam edin. cumhuriyet mitingleriniz nerde kaldi. o mitinglerde de biz bu kadariz iste biz varis falan filan diyordunuz gorduk sayinizi. birdahaki donem mecliste temsil bile edilmiycek bir zihniyet olarak bunun hesabini yapin siz.

basbakanin fotogrfi varmis. pehhhh olsun ne olcak. deniz baykalinda ergenekondan icerde bulunan bisuru isimle, yobaz geri kafali darbecilerle resimleri vr ona bakarsan. he basbakanin gulbeddin hikmetyarla da vardi resmi carsaf carsaf verdiniz de oylari mi dustu sanki. ya biraz da adam gibi konularda yakalamaya ugrasin hukumeti.

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
fsaid yazdığın cevaptan senin Atatürk , cumhuriyet , laiklik karşıtı olduğun anlaşılıyor.Bunların hepsi birer iddia neden bu kadar ciddiyete bindiriyorsun . Demek ki senin içinde de biraz şüphe var.Diyelim Erdoğan bu işe karıştı.Sen yine Erdoğan'ı kollayacaksın.

fsaid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
madem iddia ise baykal ve dogan niye cok ciddiye aliyor.
ben ne karsitiyim onu soyleyim bu arada. adalate dayanmayan, haksizlik ve zulum ustune kurulu tum duzenlere karsiim. (ve duzulenlere de aciyorum, duzen degisiyor ama duzulen ayni)

fsaid yazdığın cevaptan senin Atatürk , cumhuriyet , laiklik karşıtı olduğun anlaşılıyor.Bunların hepsi birer iddia neden bu kadar ciddiyete bindiriyorsun . Demek ki senin içinde de biraz şüphe var.Diyelim Erdoğan bu işe karıştı.Sen yine Erdoğan'ı kollayacaksın.

niye bunlari sadece tuncay ozkan kilikli, chp guruhu ve destekleyicileri mi kendisine tapuladi acaba. bunlara karsi olmak benim biseyimi de eksiltmez. aksine fazilettir benim icin.

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1

+1

Dipnot: İddiaları teori, gerçekleri kanun olarak adlandırırsak, bu bir teori, kanıtlanma ihtimali her zaman var, kanun olması yakındır bence. :)

fsaid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bakalim kendinizi avutmaniz ne kadar daha surecek. gozunuzu actiginizda kendinizi degisik bir turkiyede bulacaginiza da eminim ya neyse

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Alman Polis Şefi demiş kime demiş..

Bir başka kaynakta hakimin böyle şeyler söylemediğini ifade olarak çarpıtıldığı söyleniyor..

"Mahkemenin başından itibaren, anlaşma yapıldığı mahkeme başkanı tarafından açıklandı. Zaten kanun gereği de açıklanması gerekiyor.
Şimdi açıklandıktan sonra anlaşma mahkeme işin detayına fazla girmez. Almanya’da usul gereği. Zaten işin detayına girmek zor olunca, ispatlaması imkansızlaşınca bu anlaşma yollarına gidiliyor ceza mahkemelerinde. Dün kararını gerekçelendirirken hakim de söyledi, “Delil toplama yoluna gidilseydi bu davanın daha senelerce süreceğini” gayet açıkça belirtti.
Bu şu anlama geliyor. “Biz delillerle fazla ilgilenmeden, anlaşma gereği elimizde ne varsa sanıkların veya sanıklardan birinin söylediğinden hareketle bu karara vardık.” Bunu söylediler. Zaten ceza hukukundan anlayanlar işin böyle cereyan ettiğini bilir. Bunu niye söylüyorum. Dün hakim gerekçelendirmede böyle söyledi diye bunlar ispatlandı anlamına gelmez. "

diyor başka biri..

---------------------------------------

Ha gayret başaracaksınız..

fsaid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hem aman ya ne yaziyom ki girip buraya
inanan oy vermez. inanmayan da verir herkesin gorusu kendine banane

RadioHead

Asistan
Reaksiyon puanı
4
said foruma şeriat yönetimi getireceğinden şüpheleniyorum:D
(kızma şaka yaptım sadece):innocent:

fsaid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sakani kabul ettim ve anladim da
tek serzenisim su benim. musluman bir hayat tarzi yasamak isteyen insanlar hakkinda niye seriat yonetimini getirecek diye dusunuluyor ki. bu tepeden inme ve dayatmayla olcak birsey degil mesruiyyet diye bir kavram vardir yani getirmeyi duzundugunuz yonetim bicimi ezici bir cogunlukca istenilip onaylanmissa getirirsiniz. yoksa onu getirip despotizme donuturmenin bir anlami yok zulum olur bu. yok kardesim oyle bir niyetim de istegim de yok. bu toplum yapisiyla bu mumkun olmaz bunu da herkes biliyor. hee gun gelir insanlarin yuzde 51i veya fazlasi seriatla yonetilmek istiyoruz der o zaman toplumun cogunun tercihidir ve olur. banane olsun. aslina o bile olmaz. ama cogunluk istedigi halde boyle bir yoneim olacaksa o zaman da kimsenin ses cikarmMASI LAZIM. AMA DEDIGIM GIBI HERSEY mesruiyyet temelinde olmali.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Zaman dediğin nedirki üstadım, öhöm neyse arkadaşlar ben buralardayım ortamı ateşlemeyelim.

fsaid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
forumn yuzde 51i ve fzlasi iterse o da gelir niye olmasin ki, yeter ki mesruiyyet saglansin :)

isteyen
istemeyen
istenmistir hayirli olsun

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
amesfa geliyoooooooorrrrrrrr kaçııııııın :)

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bakalim kendinizi avutmaniz ne kadar daha surecek. gozunuzu actiginizda kendinizi degisik bir turkiyede bulacaginiza da eminim ya neyse

:wassat:

Duygularıma tercüman oldun arkadaşım. Gözümü açtığımda; eteğim dizimden 3 parmak yukarda olduğu ve siyah çorap giymeyip güzel bacaklarımı herkese gösterdiğim, bundan dolayı erkeklerin işlerini yapmalarına engel olup namussuzluk suçu işlediğim için ölüm cezasına çarptırılacağım galiba. Aynen bunu demek istedim. Sen de benden önce davranıp bu gerçeği söylemişsin. :wassat:
Çok teşekkürler sana. O emin olduğun şeyden ben de eminim.

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
madem iddia ise baykal ve dogan niye cok ciddiye aliyor.
ben ne karsitiyim onu soyleyim bu arada. adalate dayanmayan, haksizlik ve zulum ustune kurulu tum duzenlere karsiim. (ve duzulenlere de aciyorum, duzen degisiyor ama duzulen ayni)

niye bunlari sadece tuncay ozkan kilikli, chp guruhu ve destekleyicileri mi kendisine tapuladi acaba. bunlara karsi olmak benim biseyimi de eksiltmez. aksine fazilettir benim icin.

1.Ben Tuncay Özkan ı sevmem sevenini de sevmem.
2.Ben şuan ki Chp ye oy da vermem.
3.Senin gibi kendi kişiliğimi bazılarına satamam.(Ampul Kafalılara xD)
4.Kimin ne olduğu neye karşı olduğu belli.

fsaid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi ya ampul kafalilar yerine bilmem ne popolulara satmissin demekki kisiligini

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
İnsanoğlu çiğ süt emmiştir üstad.

By ames derki seviyeli tartışmadır bize yakışan.

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
:wassat:
Gözümü açtığımda; eteğim dizimden 3 parmak yukarda olduğu ve siyah çorap giymeyip güzel bacaklarımı herkese gösterdiğim, bundan dolayı erkeklerin işlerini yapmalarına engel olup namussuzluk suçu işlediğim için ölüm cezasına çarptırılacağım galiba.

Eteğini 3 parmak yukarıda tutan namussuz ilan edilemeyeceği gibi kapalı bir insanın namuslu olacağını kimse söyleyemez..

Eteğini yukarıda tutmanın bu dünyadaki cezasından bir şey hasıl olmaz.. Günahkar kul olarak öteki tarafta hesabını verirsin..

Neden eteğini yukarıda tutuyorsun? sorusunu sormayacağım zaten kadınlığını ona buna göstermek istediğini yukarıda ifade etmişsin.. Bu seni günahkâr yapar..

Ve emin ol böyle birşey için kimse sana bu ülkede hesap sormaz..

"İran gibi olacağız.."
"Malezya gibi olacağız"

diyerek felaket tellalığı yapan zihniyetin düşüncesini ne güzelde ifade ediyorsun, Asosyal arkadaş..