Barzani'ye giden gizli silahlara el koyuldu

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
İngiltere'den Kuzey Irak'taki Bölgesel Yönetim için gönderildiği iddia edilen mayına dayanıklı MRAP marka 18 adet zırhlı askeri araca, güvenlik güçleri tarafında Habur Sınır Kapısı'nda el konuldu.

İngiltere'den, Kuzey Irak Bölgesel Yönetim'in kontrolünü sağlayan peşmerge gruplarına gönderildiği iddia edilen zırhlı araçlar, 25 Kasım'dan bu yana Habur Sınır Kapısı'nda bekletiliyor. Irak'ın başkenti Bağdat'ta Olıve Group'a teslim edileceği belirtilen mayına dayanıklı zırhlı personel taşıyıcı araçlar, İngiltere'den yük gemisi ile Bursa'nın Gemlik Limanı'na getirilmişti. Kapalı kamyonlara gizlice yüklendikten sonra yola çıkan MRAP marka askeri araçlar, 25 Kasım tarihinde Irak'a geçmek üzere Habur Sınır Kapısı'na getirilmişti.

Kaynak Ve Daha Ayrıntılı Bilgi:http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Actuel&id=A17120F0&date=17Aralik2007

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bide bizim sınırımızdan sokacaklarmıs adamlara bakarmısın :S

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
E hakkaten bunu yaptılarına göre neden rahatlar.Tahminen şimdiye kadar da geçiyodu.Şimdide geçer demişlerdir büyük ihtimalle.Demekki neler geçti biz ayıkana kadar...

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
**Ekolojik denge hesabı olmuş o ona yardım ediyor o ona aaa ne dedim yardım vay be söz bulamıyorum...**

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
düşmanımın düşmanı benim dostumdur ...

Arbalot

Asistan
Reaksiyon puanı
10
İngiltere gene yıllar öncesinde olduğu gibi şerefsizliğini yapıyor.Şu anda Amerika bizim yanımızda görünüyor ama 1. dünya savaşında ingilterenin yanında savaşa girmişti.Şimdi ise bizim yanımız da İngilitere ise karışımızda olduğuna ilişkin ilk kozunu koydu ortaya...

Bakalım bundan sonra ne olacak?

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yaşadığım yere gelmiş bee :D Vay anasını :D

Son mesajlar