barışma duası?

Bu konuyu okuyanlar

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
müslüman olarak yazıyorum

bir arkadaşımla barışmak için önerebileceğiniz dua varmı?

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
Her şeyi dine bağlamak ve dinden istemek yerine harekete geçin bence.Önce kendi eksikliklerinizin farkına varıp düzeltin sonra karşı taraftan özür dileyin ve karşılıklı uzlaşma sağlayın
merak etme,denedim şu 1 yıldır hergün planlar yapıyorum nasıl rushlasam,ne zaman rushlasam,ne söylesem,ya engellerse,ekleyip hemen engeller diye bi metin yazıp onumu göndersem,acaba kabul edermi vs. şeyler hergün aklıma geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her şeyi dine bağlamak ve dinden istemek yerine harekete geçin bence.Önce kendi eksikliklerinizin farkına varıp düzeltin sonra karşı taraftan özür dileyin ve karşılıklı uzlaşma sağlayın
davranışlarımıda elimden geldiğince düzelttim,özür dilemeye çalıştım
hatta heralde çok düzeltmişim,bi arkadaşım beni tanıyamadı dfaafasfd

dine bağlamadan önce yaptıklarım yeterlimi bro

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
merak etme,denedim şu 1 yıldır hergün planlar yapıyorum nasıl rushlasam,ne zaman rushlasam,ne söylesem,ya engellerse,ekleyip hemen engeller diye bi metin yazıp onumu göndersem,acaba kabul edermi vs. şeyler hergün aklıma geliyor

Daha önce tek tek konuştuğunda senden uzaklaştıklarını söylemiştin. Hepsini birlikte toplayıp konuşun. Değiştim diyin, biraz düşünün aranızda diyin, gerçekten pişman olduğunuzu söyleyin. Böyle yapınca kabul etmiyorlarsa artık umudunu kesmen lazım.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686

Kararsızlığı bir kenara bırakıp yazın,gerisi gelir.Hatta şöyle yapın,bir kelime yazıp hemen gönderin ki devamını getirebilesiniz.Çünkü uzun bir cümle yazım göndermeye kalkınca aklınızda hep "acaba göndermesem mı?" Diye bir soru oluşacaktır.Birkaç kelime yazıp hemen gönderin,tereddüt etmeyin.Hatta mesajlaşmayın bile,görüntülü görüşme açıp öyle söyleyin.Bu işler mesaj ortamında farklı bir boyut kazanıyor

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Allahın her duruma karşı kabul ettiği bir dua olduğunu bilmiyorum ama içtenlikle edersen neden olmasın?

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Ne yaptında küstüler ona göre cevap vereyim

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
eskiden bana 50 tl vermişti git bunu oyun hesabıma yatır demişti,yanlışlıkla kendi hesabıma yatırmışım dolandırdın beni diye bağırmaya başladı,parasını geri verdim özür dileştik konu kapandı,konu kapanmasına rağmen aralıkta bir şaka yaptım diye onu sebep olarak görüp küsmüşlerdi asdfsadfadsfsadf

ki sıkıntı şurada,şaka yaptığım kişiden özür dileyip affolmama rağmen küstüler

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
eskiden bana 50 tl vermişti git bunu oyun hesabıma yatır demişti,yanlışlıkla kendi hesabıma yatırmışım dolandırdın beni diye bağırmaya başladı,parasını geri verdim özür dileştik konu kapandı,konu kapanmasına rağmen aralıkta bir şaka yaptım diye onu sebep olarak görüp küsmüşlerdi asdfsadfadsfsadf

ki sıkıntı şurada,şaka yaptığım kişiden özür dileyip affolmama rağmen küstüler
Haklılar. Ben olsam barışmazdım.
Kendini çok düzeltirsen belki affederler.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Allah'tan normal olarak yardım isteyebilirsin (illa bir konu üzerine dua olacak diye bir kaide yok). Ama senin de harekete geçmen lazım. Sen tedbirini al, gerisini Allah'a emanet et (tevekkül yani).

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
Haklılar. Ben olsam barışmazdım.
Kendini çok düzeltirsen belki affederler.
...
dalgınlığıma gelmiş istediği şeyi satın alırken yanlışlıkla kendi hesabıma almışım.

yani gelipte "hıaaa seni dolandırdım enayi herif seni" diyerek bilerek harcamadım parayı

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
...
dalgınlığıma gelmiş istediği şeyi satın alırken yanlışlıkla kendi hesabıma almışım.

yani gelipte "hıaaa seni dolandırdım enayi herif seni" diyerek bilerek harcamadım parayı
İnanmadım şahsen. Bana yapılsa senle değil barışmak direkt engellerdim her yerden. Hem yanlışlıkla diyorsun hem de şaka diyorsun.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
İnanmadım şahsen. Bana yapılsa senle değil barışmak direkt engellerdim her yerden. Hem yanlışlıkla diyorsun hem de şaka diyorsun.
şaka olarak dediğimi kim söylemiş

o başka konu,o olaydan sonra olan bi konu o şaka olayı

sen yanlış anlamışsın,şaka yaptığım şey başka birşey ve çok gereksiz birşeye şaka yapmıştım

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
şaka olarak dediğimi kim söylemiş

o başka konu,o olaydan sonra olan bi konu o şaka olayı

sen yanlış anlamışsın,şaka yaptığım şey başka birşey ve çok gereksiz birşeye şaka yapmıştım
Olsun bir kere güven sarsmışsın.
Benden biri 50 tl mi alıp kendine kullansa onunla ilişkimi kesme noltasına gelirim. Bir kere daha saçma bir şey yaparsa asla konuşmazdım.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
Olsun bir kere güven sarsmışsın.
Benden biri 50 tl mi alıp kendine kullansa onunla ilişkimi kesme noltasına gelirim. Bir kere daha saçma bir şey yaparsa asla konuşmazdım.
burada onlar sütten çıkmış ak kaşık gibi konuşuyorsun,onlarda banaa yapmıştı öyle şeyler
sanırım gerçekten peşini bırakmam gerek

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Konuşmak istemiyorlarsa zorlama, 80 milyonu aşkınlık ülkede 2 kişiye takılmaya gerek yok. Bugün onlar gider yarın başkası gelir.