Bannerlord rezilliği

Bu konuyu okuyanlar

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Ben ne yaparsam yapıyım bu oyuna yeni bir mount and blade oyunu gibi bakamıyorum bu oyunun benim için adı mount and blade warband remastered çünkü 10 yılda aynı oyunu yapmışlar sadece farklar şu grafik yeni arayüz daha çeşitli karakter yaratma bitti yani bence bu oyun sadece bir remastered çünkü remastered oyunlarındada bunu yapmıyorlarmı yani bence oyunu yapanlar 9 yıl yatmış son yıl yapmşlar oyunu bu nedir ya Talewords 10 yıl insanları bekletip aynı oyunu yapman senin karına olur ama biz oynayanların nefretleride var bunu unutma bu oyun değil remastered arkadaşlar ulan hadi yaptın fiyat niye 60 dolar aynı oyun bu 40 30 dolar yap bari
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haksız mıyım

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
10 yıl içinde yaşananlardan bi haber bir şekilde böyle bir yorum yapmak tutarsız.
Oyun geliştirmek kolay bir iş değil.
Oyunu beğenmemiş olabilirsiniz ki çoğu eleştirilerinizde haklısınız da fakat bu şekilde Talewordsu değerlendirmek pek de mümkün değil.

Oyun henüz tam anlamıyla gelişim aşamasını tamamlamış değil. Çoğu şey temel anlamda oyuna eklenmiş daha sonra gelecek updateler ile neler yapabilecekleri hakkında maalesef bir bilgimizde yok.
Umalım da gelecek güncellemeler olumlu yönde olsun.

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
10 yıl içinde yaşananlardan bi haber bir şekilde böyle bir yorum yapmak tutarsız.
Oyun geliştirmek kolay bir iş değil.
Oyunu beğenmemiş olabilirsiniz ki çoğu eleştirilerinizde haklısınız da fakat bu şekilde Talewordsu değerlendirmek pek de mümkün değil.

Oyun henüz tam anlamıyla gelişim aşamasını tamamlamış değil. Çoğu şey temel anlamda oyuna eklenmiş daha sonra gelecek updateler ile neler yapabilecekleri hakkında maalesef bir bilgimizde yok.
Umalım da gelecek güncellemeler olumlu yönde olsun.

Kardeşim oyun yapmak kolay değil ama 10 yıl ne demek her yıl oyun çıkaran electronic arts ubisoft gibi markalar var hatta minecraftın ilk sürümü sadece 6 günde yapılmış ve tek başına bir kişinin yaptığı fps oyunu bright memory var yani bu sürede böyle oyun yapılamaz ve oyunu bende oynuyorum ve oyunda bir sürü bag yaşadım ki sinirden her defasında oyunu kaydetmeden çıktım ve o kadar emeğim gitti düşün bunları
l.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
1593521887796.png
1593521901160.png
1593521925074.png

Umarım dikkat çekmek istediğim noktayı anlamışsınızdır.
Talewords'u UBISOFT ya da EA ile kıyaslayamazsınız.
Bu 2 dev oyun şirketinin bile bir çok fiyaskosu var :)

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
yaa ben onları kıyaslamıyorum sürelere bak

rockstarda 10 yılda bir apıyor ama efsane yapıyor

bagla uğraştırmıyor bizi

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
yaa ben onları kıyaslamıyorum sürelere bak
Vakit nakittir bende bunu ifade etmeye çalışıyorum.
Diğer oyun firmalarının bir çok alt kuruluşu, adam çalıştıracak yüklü sermayesi varken Talewords'den de aynı şeyi bekleyemeyiz.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Aslında arkadaş haklı. O kadar insanları bekletipte böyle bir oyun çıkartmaları çok kötü olmuş hele ki o kadar bekletiyorlar ama hala beta aşamasında oyun yani tam sürüm bile değil. Optimizasyon sorunu çok. Pintipanda diye yayıncı var adamın sistemi çok sağlam ama savaşırken falan ağaçlık alanlara ve ormana girmiyordu oyun kasıyor yoksa diyordu düşünün yani en sağlam sistemi bile tam olarak kullanmıyor oyun. Bence Warband'ın remastered sürümü.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
bagla uğraştırmıyor bizi
BUG'lar abartıldığı kadar önemli sorunlar değil. Dediğim gibi oyun tam anlamıyla çıkış yapmadı. Tüm bunlar düzeltilecektir.

Aslında arkadaş haklı. O kadar insanları bekletipte böyle bir oyun çıkartmaları çok kötü olmuş hele ki o kadar bekletiyorlar ama hala beta aşamasında oyun yani tam sürüm bile değil. Optimizasyon sorunu çok. Pintipanda diye yayıncı var adamın sistemi çok sağlam ama savaşırken falan ağaçlık alanlara ve ormana girmiyordu oyun kasıyor yoksa diyordu düşünün yani en sağlam sistemi bile tam olarak kullanmıyor oyun. Bence Warband'ın remastered sürümü.
Bu konuda hem fikiriz zaten :)
Oyundan beklentimiz çok yüksekti. Fakat diğer oyun firmaları ile kıyaslanacak boyutta değil Talewords.
Geçmiş konularda da bunları devamlı olarak ile getirdik zaten.

Reaksiyon puanı
769
Warband remastered falan değil adamlar motor ile oyunu aynı anda geliştirmek zorunda kaldılar bu nedenle oyun gecikti birde oyunun grafiklerini beğenmeyenler için bir daha grafik yenilenmesi gerekti.

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
yaa siz beni anlamıyormusunuz talewords en değerli türkiye firmalarından adamlar warband ile paraya para demedi siz taleword u savunuyorsunuz aynı kefeye koymak yanlış diyorsunuz bir gidin Allah aşkına

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
yaa siz beni anlamıyormusunuz talewords en değerli türkiye firmalarından adamlar warband ile paraya para demedi siz taleword u savunuyorsunuz aynı kefeye koymak yanlış diyorsunuz bir gidin Allah aşkına
Bu 10 yıllık süreç içerisinde projenin içinde bulunsaydınız mevzunun sadece oyunu geliştirmek olmadığını rahatlıkla anlardınız :)

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Daha fazlada Talewordsu savunmayın Allah aşkına ya

Bu 10 yıllık süreç içerisinde projenin içinde bulunsaydınız mevzunun sadece oyunu geliştirmek olmadığını rahatlıkla anlardınız :)

Yaa havle velaa vallahi konuyu açtığıma pişman oldum

Ulan hadi ea ile ubisoft u aynı kefeye koymayayım 1 dolar parası olmayan adam minecraftı 6 günde yaptı yine ibr kişi tek başına gram parası olmadan çokta iyi bir oyun olan bright memory var

yani Talewordsu boşuna savunmayın

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bak sen hala Talewordsu savunduğumu falan zannediyosun.
Bir başka oyun firması olsa ve geliştirdikleri oyunun yapım sürecinde yaşadıkları sıkıntılar hakkında bilgi sahibi olsam yine aynı şeyleri söylerdim.

Muzdarip olduğun konuların zaten farkındalar. Bu adamlar PC başına oturup tırı vırı programlar ile projeler geliştirmiyor. Perde arkasında bilmediğin ve bilmediğimiz çok fazla etken var. Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Özetle oyunu beğenmediysen, eksiklikleri hakkında firma ile mail yoluyla iletişim kurabilirsin.
Aylar öncesinde konuşulup tartışılmış konular bunlar.

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bak sen hala Talewordsu savunduğumu falan zannediyosun.
Bir başka oyun firması olsa ve geliştirdikleri oyunun yapım sürecinde yaşadıkları sıkıntılar hakkında bilgi sahibi olsam yine aynı şeyleri söylerdim.

Muzdarip olduğun konuların zaten farkındalar. Bu adamlar PC başına oturup tırı vırı programlar ile projeler geliştirmiyor. Perde arkasında bilmediğin ve bilmediğimiz çok fazla etken var. Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Özetle oyunu beğenmediysen, eksiklikleri hakkında firma ile mail yoluyla iletişim kurabilirsin.
Aylar öncesinde konuşulup tartışılmış konular bunlar.

Kardeşim bak ulan 6 günde minecraft lar sadece tek başına yapılan bright memoryler bunları da gör lütfem

Hem ben oyunda bir şey eksis demiyorum oyunu severek oynuyorum ama 10 yılda yapıldığına inanamıoyorum 1 yılda hatta 6 ay da yapılacak birşey bu

çünkü oyun warband ile aynı

neyse sıkıldım z bannerlord oyniyim:):):)

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Forum kurallarını okumayı ihmal etmeyin :)

Minecraft ya da Bright Memory'i öne sürüyosunuz.
Öncelikle Minecraft türünün tek örneği bir oyundu.
Survival oyunların başını çeker diyebilecek bir oyun kendisi.
Ve sıra dışı temasıyla dikkatleri de üzerine çekmiş bir yapım.

Bright Memory'e gelecek olursak oyun hangi platform üzerinde hangi motorlar ile geliştirilmiş?
Bu oyunu geliştiren kişi modellemeleri nereden edinmiş.

Tür farklı alan farklı geliştirme aşamaları farklı. Birbiri ile kıyaslanamayacak projeler bunlar.

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106

Bright Memory'e gelecek olursak oyun hangi platform üzerinde hangi motorlar ile geliştirilmiş?

Tür farklı alan farklı geliştirme aşamaları farklı. Birbiri ile kıyaslanamayacak projeler bunlar.

YAv biliyorum biliyourm

Ama bir oyun motoru seslendirme gibi unsurlar 10 yılda değil taş çatlasa 4 yılda yapılı

Yav biliyorum bir sürü orta çağ saaş temalı oyun var bak hangisi 10 yılda yapılmış

bu arada kardeş küçük baglar demişsin benim sırf o baglar yüzünden emeklerim gitti herşeyi baştan yaptım anlasana

Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
10 yılda bu oyun yapılmadı hocam. 10 yılda bir kez oyun baştan yaratıldı. Şu an oynadıgınız oyun muhtemelen 1-2 yıl falan ugraşılan oyundur. Taleworlds gibi içimizden çıkan küçük bir firma AAA oyunlara kafa tutabilecek bir oyun yaptı, eksiği gediği vardır orası ayrı fakat taşlamak yerine destekleyelim ki bu memleketten Bannerlorddan çok daha iyi oyunlar görebilelim. Beğenmediğiniz oyun dünya genelinde Steam Spy verilerine göre 5-10 Milyon satış yapmış bir oyundur. Öylesine büyük bir dünyada grafik olarak bundan iyisini beklemek yanlış olur. Sonuçta EA ya da Ubisoft yapmıyor bu oyunu bütçesi belli şirketin boyutu belli. Oynanış olarak yeni bir şey katmadı eleştirisine katılıyorum fakat oyun henüz betada. Resmi çıkışını yapana kadar bu tarz eleştirileri yapmak doğru olmaz diye düşünüyorum. Oyunun ilk çıktığı günden bu yana sürekli olarak yamalarla destek alıyor, hata düzeltiyor, zaman zaman içerik ekliyor olması da bunun en güzel örneği zaten.
Son olarak ne yazacaksanız saygı kuralları içinde yazın. Konuşma dilini forumda kullanmak doğru değildir.

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
10 yılda bu oyun yapılmadı hocam. 10 yılda bir kez oyun baştan yaratıldı. Şu an oynadıgınız oyun muhtemelen 1-2 yıl falan ugraşılan oyundur. Taleworlds gibi içimizden çıkan küçük bir firma AAA oyunlara kafa tutabilecek bir oyun yaptı, eksiği gediği vardır orası ayrı fakat taşlamak yerine destekleyelim ki bu memleketten Bannerlorddan çok daha iyi oyunlar görebilelim. Beğenmediğiniz oyun dünya genelinde Steam Spy verilerine göre 5-10 Milyon satış yapmış bir oyundur. Öylesine büyük bir dünyada grafik olarak bundan iyisini beklemek yanlış olur. Sonuçta EA ya da Ubisoft yapmıyor bu oyunu bütçesi belli şirketin boyutu belli. Oynanış olarak yeni bir şey katmadı eleştirisine katılıyorum fakat oyun henüz betada. Resmi çıkışını yapana kadar bu tarz eleştirileri yapmak doğru olmaz diye düşünüyorum. Oyunun ilk çıktığı günden bu yana sürekli olarak yamalarla destek alıyor, hata düzeltiyor, zaman zaman içerik ekliyor olması da bunun en güzel örneği zaten.
Son olarak ne yazacaksanız saygı kuralları içinde yazın. Konuşma dilini forumda kullanmak doğru değildir.

lan tamam lan bannerlord 5 10 milyon satmış da millet dediki 10 yıl geçmiş heraklde efsane bir oyun bu ondan 5 10 milyon sattı beklenti yüzünden

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Kardeşim beğenmediğin yerler varsa git mail at adamlara yardımcı ol. Beni ilgilendirmez diyorsan tepkini daha düzgün bir üslupla göster.

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Arkadaşın uslübu iyi değil. Ama 10 yıl bekletilen bir oyunda daha fazla beklenirdi.

ECELLLLL

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Hey beni engelleyenler bu ikinci hesabım intikam alacağım sizden şaka şaka sadece bir şey diyip forumdan ayrılacağım madem beni formdan engellediniz bende çıkıp gidiyorum formdan ayrılıyorum hepinizede görüşürüz iyi günler Allah'a emanet olun görüşürüz

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Hey beni engelleyenler bu ikinci hesabım intikam alacağım sizden şaka şaka sadece bir şey diyip forumdan ayrılacağım madem beni formdan engellediniz bende çıkıp gidiyorum formdan ayrılıyorum hepinizede görüşürüz iyi günler Allah'a emanet olun görüşürüz
bide multi yedin geçmiş olsun :D
sana bunu veriyorum :)
1593549268260.png