Bankalar geliri 5000TL'nin altında olanlara 6 ay geri ödemesiz kredi veriyor!

Bu konuyu okuyanlar

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
sdn-bankalardan-6ay-geri-odemesiz-kredi.png

Bankalar, hane geliri 5000TL'nin altında olanlara, 36 aya kadar vadeli 10000TL'ye kadar 6 ay geri ödemesiz kredi veriyor.

Kredi veren bankaların web adresleri:
:: Bankaların hane gelirleri 5000TL'nin altında olanlara 6 ay geri ödemesiz 10000TL kredi vermesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Son düzenleme:

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hiç mantıklı bulmuyorum. Çözüm bu olmamalıydı. Vatanımıza hayırlı olsun.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Halkın bağış yaptığı bir ülkede devletten alacağımız parayı faizi ile ödeyeceğimizi tahmin etmemiz gerekirdi.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Eğer faiz işlemeyecek ise başta yapılmalıydı diyorum fakat 6 ay olmamalı, tamamen geri ödemesiz olmalı.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Eğer faiz işlemeyecek ise başta yapılmalıydı diyorum fakat 6 ay olmamalı, tamamen geri ödemesiz olmalı.
Şaka mı bu? Hem faiz olmayacak hem geri ödemesiz olacak hemde banka verecek. Güldürmeyin hocam. Evet bunu bizde çok isteriz ama bu ülkeyi geçtim kimse bunu yapmaz. Fazla iyimser düşünüyorsunuz.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Şaka mı bu? Hem faiz olmayacak hem geri ödemesiz olacak hemde banka verecek. Güldürmeyin hocam. Evet bunu bizde çok isteriz ama bu ülkeyi geçtim kimse bunu yapmaz. Fazla iyimser düşünüyorsunuz.
Hayır fazla iyimser düşünmüyorum aslında, dikkat çekmek isterim ki bu bankalar devlet bankaları ve bu kararı devlet alıyor, burada demeye çalıştığım devlet kendi cebinden halkına destek olabilirdi, işin ucuna bankalar olduğunu katarsak 6 ay sonra %300 (!) faiz işler, ben bu bankaların devlete ait oluşunu ve bunun da hükümet istekli bir karar olduğunu düşünerek yorumda bulundum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir nevi devlet yardımı diyeceğim de baştan iptal oluyor bu fikrim, devletin geçinemeyen halkına ne kadar yardım eli uzattığını görüyoruz :( Yine halk birbirine sahip çıkıyor.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Hayır fazla iyimser düşünmüyorum aslında, dikkat çekmek isterim ki bu bankalar devlet bankaları ve bu kararı devlet alıyor, burada demeye çalıştığım devlet kendi cebinden halkına destek olabilirdi, işin ucuna bankalar olduğunu katarsak 6 ay sonra %300 faiz işler, ben bu bankaların devlete ait oluşunu ve bunun da hükümet istekli bir karar olduğunu düşünerek yorumda bulundum.

Bir nevi devlet yardımı diyeceğim de baştan iptal oluyor bu fikrim, devletin geçinemeyen halkına ne kadar yardım eli uzattığını görüyoruz :( Yine halk birbirine sahip çıkıyor.
Saray diyim ben size

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Hayır fazla iyimser düşünmüyorum aslında, dikkat çekmek isterim ki bu bankalar devlet bankaları ve bu kararı devlet alıyor, burada demeye çalıştığım devlet kendi cebinden halkına destek olabilirdi, işin ucuna bankalar olduğunu katarsak 6 ay sonra %300 faiz işler, ben bu bankaların devlete ait oluşunu ve bunun da hükümet istekli bir karar olduğunu düşünerek yorumda bulundum.

%300 falan yok. İşte Halkbank kredisi. Resmen faizsiz gibi bir şey:

IMG_20200403_222932.jpg

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Aslında burada kendi siteminize yorum yapmışsınız. Ben faizsiz bir şekilde 6 ay sonra ödeme kabul etmesine de okeyim ama devlet bankası da olsa (yanlış hatırlamıyorsam) 10bin tl için 6 ay ödemeye başlayarak 13bin geri ödeme yapıyor. 3 bin lira bankanın yada devletin artık kim bu zor günde bille hakkımı yemeye çalışıyorsa onun cebine gidecek demek oluyor. Hayrını görsün ne diyim.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Aslında burada kendi siteminize yorum yapmışsınız. Ben faizsiz bir şekilde 6 ay sonra ödeme kabul etmesine de okeyim ama devlet bankası da olsa (yanlış hatırlamıyorsam) 10bin tl için 6 ay ödemeye başlayarak 13bin geri ödeme yapıyor. 3 bin lira bankanın yada devletin artık kim bu zor günde bille hakkımı yemeye çalışıyorsa onun cebine gidecek demek oluyor. Hayrını görsün ne diyim.
10.000₺'ye 36 ayın sonunda 11.327₺ ödemiş oluyor. 1.327₺ fazla ödüyor ki ona fazla ödeme demem. Çünkü yakında enflasyonun anası ağlayacak.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
10.000₺'ye 36 ayın sonunda 11.327₺ ödemiş oluyor. 1.327₺ fazla ödüyor ki ona fazla ödeme demem. Çünkü yakında enflasyonun anası ağlayacak.
Yani enflasyon ağlayacaksa ortalama 3bin tl maaş alan evin direği tek çalışan abimiz nasıl 6 ay sonra bunu ödeyecek?

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Nasıl yani hibe mi anlamadım ki

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Yani enflasyon ağlayacaksa ortalama 3bin tl maaş alan evin direği tek çalışan abimiz nasıl 6 ay sonra bunu ödeyecek?
Zaten bu krediyi alsa da almasa da enflasyon çıkacak. Bence krediyi alan çok avantajlı konuma geçecek.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Zaten bu krediyi alsa da almasa da enflasyon çıkacak. Bence krediyi alan çok avantajlı konuma geçecek.
Bence tek avantajlı olanlar her zamanki gibi kul hakkı ile zengin olanlar olacak, bir nevi zuppeler olacak.

Zararlı olan da köyümdeki masum gariban :(

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Yok, hibe değil. 10.000₺ 36 ay vadeli kredi çekecek. İlk 6 ay ödeme yapmayıp 7. aydan itibaren ödemeye başlayacak. 36 ayın sonunda bankaya 11.327₺ ödemiş olacak.
Bütün bankalar mı böyle ben çekiyim ya araba alcam

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bütün bankalar mı böyle ben çekiyim ya araba alcam
Yok, sadece 3 devlet bankası böyle. Maksimum 10.000₺ kredi çekilebiliyor. Aylık hane gelirinin 5.000₺ altında olması şartı var.
Bir de başvururken tüketici kredisi alt kredi türünü seçerken kampanyalı söz konusu krediyi seçmek gerekiyor. Tüm kredi türlerinde geçerli değil.

Bugün bir akrabam Halkbank'a başvurdu mesaj ile. Emekliydi. İnternet bankacılığından da oluyordu Halkbank'ta. Başvuru onaylanırsa mesajla dönüş yapacaklarmış. Anında onay gelmiyor.

Son düzenleme:

micheal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Halen Kredi değerlendiriyor diyor alan varmı

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu krediyi çekmek için belirtilen bankaların müşterisi olmamız gerekiyor mu?