Bakirelik...

hellish

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Artık zaman o kadar değişti ki. Eskiden "bakirelik" diye bir kavram vardı ama artık günümüzde bu kavram sanırım değerini kaybetti. Okuduklarımız ve insanlardan gördüklerimiz sayesinde bakirelik denen şeyin o kadar önemi kalmamış gibi geliyor. Bunu çoğu kişi farklı görüyor. Kimisi bakireliği önemsiyorken, kimisi önemsemiyor. Ve sanırım insanların bu tutumu yüzünden günümüzde hamile kalanlar, kızlığından olanlar gittikçe çoğalıyor. Yaptıkları şeyin hata olup olmadığını vakit çok geç olduğunda anlıyorlar ve bir hesaplaşma içine giriyorlar. Kimisi ailesine bu olayı anlatamıyor ve içinde yaşıyor. Bu da kişileri depresyona götürüyor ve ölümle bile sonuçlanabiliyor. Kimisi de bu olayı hiç umursamıyor. Sanırım bu da ailenin tutumundan kaynaklanıyor. Zamanın hızla akıp gitmesi insanlarımızı değiştirmeye devam ediyor. Değişmeyen tek şeyin değişim olduğu gerçeği tokat gibi yüzlerimize çarparken, ahlak anlayışımıza dair konularda biz Türk toplumu üzerinde daha yüksek sesle konuşulur hale geldi. Artık sokaktaki herkes daha cesur ve daha özgürce seslerini yükseltiyor. Giyim kuşam, yaşam biçimi, eğlence kültürümüz ve hayata bakışımız tamamen değişiyor.
Sorum şu evleneceğiniz kişinin bakire veya bakir olup olmaması sizin için ne kadar önemli ve bekaret bir ömür boyu mutluluğu getiriyor mu...

Gorkem

Profesör
Reaksiyon puanı
1
valla çok tehlikeli piyasa

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
hellish dedi ki:
Sorum şu evleneceğiniz kişinin bakire veya bakir olup olmaması sizin için ne kadar önemli ve bekaret bir ömür boyu mutluluğu getiriyor mu...

Çok önemli...

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Kişiye göre göreceli bir konu.
bence önemli olan bu kişiyle evlenenin bundan haberi olup olmaması.

Blue.Silk

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bizim kültürümüzde çok önemli bir konu bence.
bazı erkekler " benm için önemli degil" deselerde bu ilerde bunu karsısındaki insanın yüzüne vurmayacagı anlamına gelmiyo.
böyle bi durumda kalmakta herseyi mahvedebiliyor.

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Blue.Silk dedi ki:
bizim kültürümüzde çok önemli bir konu bence.
bazı erkekler " benm için önemli degil" deselerde bu ilerde bunu karsısındaki insanın yüzüne vurmayacagı anlamına gelmiyo.
böyle bi durumda kalmakta herseyi mahvedebiliyor.
Bunun için hiç bir kimseye gereğinden fazla değer vermemek lazım ve kendine hakim olmak lazım 1saniye için 1 ömrü karartmamak lazım.

Eline Sağlık hellish Abla

Saygılar...

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Kesinlikle çok önemli....

eskiden ne kadar önemliyse şimdide o derece önemli bence
ama şu var eskiden herşey böyle göz önünde değildi bugün yaşanan olaylar eskidende yaşanıyordu...

Denizhan Dakılır

Profesör
Reaksiyon puanı
23
1.FlooD yapma bence kurallara aykırı
2.üyecik rütbesinin tartışma yeri bura değil
3.Şarkıyla süper renklendirmişsin souris46 :D
4.Nerden anlıcaz bakire olduğunu tam nikah kıyarken dur ben bı raporlaramı bakıyım dıcez :)

Helitron

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim için birlikte olduğum bir kızın bakire olup olmaması hiçbir anlam ifade etmiyor...

mehmet

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Değerli arkadaşlar;

Önce erkek veya bayan herkes kendi vicdanına sormalı.

Ortada bir aşk meşk yok ise mutlaka ama mutlaka vicdanı sükut etmemeiş her kimse eşinin ilk göz ağrısı olmasını isteyecektir.
Bu onun en doğal hakkıdır.

Hal böyle olunca herhalde evlenmeden önce adaylar arasındaki ilk kriter ilk aşkları kendileri olsun isterler.

Ama yanlışlık yapıp farklı yollara düşen insanlar da elbette olacaktır.
Onlar da karşısındakinden böyle bir şey beklemeye biraz olsun hakları yok gibidir.

Çünkü Blue.silk arkadaşımızın dediği ileride başa kalkma mevzuu olma ihtimalini şeytan veya şeytanlaşmış insanlar değerlendireceklerdir.

Saygılarımla

mehmet

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
47

Eğer yalan söylerse ilk günden,ilk dakikadan,ilk andan itibaren evliliğini yalan üzere bina etmiş olur.

En ufak bir rüzgara dayanamaz,yıkılır.

Saygılar

Denizhan Dakılır

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Mehmet abi çok güzel söylüyorsunda ya bu yalan soyledıgını anlamazsak?

Ya ömür boyu bizi kandırırsa...

Yada ilerki zamanında yuvayı dağıtarak başkasıyla evlenirse...

Gerçek bu sorular çok akılımı karıştırıyor.

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ben burada gireyim devreye bir hikaye anlatayım her insan hayatında kusursuz işler yapacak diye bir şey yok bakış açısı önemli tabi bu hususta bir hikaye var yalan üzerine belki bira çağrışım yapar sizede bilmiyorum bana ilgili geldi
Kıza bir partide rastlamıştı.. Harika bir şeydi. O gün peşinde o kadar delikanlı vardı ki.. Partinin sonunda kızı kahve içmeye davet etti. Kız parti boyu dikkatini çekmeyen oğlanın davetine şaşırdı, ama tam bir kibarlık gösterisi yaparak kabul etti. Hemen köşedeki şirin kafeye oturdular. Delikanlı öyle heyecanlıydı ki, kalbinin çarpmasından konuşamıyordu. Onun bu hali kızın da huzurunu kaçırdı...
"Ben artık gideyim" demeye hazırlanırken, delikanlı birden garsonu çağırdı...
"Bana biraz tuz getirir misiniz" dedi.. "Kahveme koymak için.."
Yan masalardan bile şaşkın yüzler delikanlıya baktı... Kahveye tuz!.. Delikanlı kıpkırmızı oldu utançtan, ama tuzu kahvesine döktü ve içmeye başladı. Kız, merakla "Garip bir ağız tadınız var" dedi..
Delikanlı anlattı:
"Çocukken deniz kenarında yaşardık. Hep deniz kenarında ve denizde oynardım. Denizin tuzlu suyunun tadı ağzımdan hiç eksilmedi. Bu tatla büyüdüm ben.. Bu tadı çok sevdim. Kahveme tuz koymam bundan. Ne zaman o tuzlu tadı dilimde hissetsem, çocukluğumu, deniz kenarındaki evimizi ve mutlu ailemi hatırlıyorum. . Annemle babam hala o deniz kenarında oturuyorlar... Onları ve evimi öyle özlüyorum ki.."
Bunları söylerken gözleri nemlenmişti delikanlının... Kız dinlediklerinden çok duygulanmıştı. İçini bu kadar samimi döken, evini, ailesini bu kadar özleyen bir adam, evi, aileyi seven biri olmalıydı. Evini düşünen, evini arayan, evini sakınan biri... Ev duyusu olan biri... Kız da konuşmaya başladı... Onun da evi uzaklardaydı.. Çocukluğu gibi... O da ailesini anlattı. Çok şirin bir sohbet olmuştu... Tatlı ve sıcak...
Ve de bu sohbet öykümüzün harikulade güzel başlangıcı olmuştu tabii... Buluşmaya devam ettiler ve her güzel öyküde olduğu gibi, prenses, prensle evlendi. Ve de sonuna kadar çok mutlu yaşadılar. Prenses ne zaman kahve yapsa prensine içine bir kaşık tuz koydu, hayat boyu... Onun böyle sevdiğini biliyordu çünkü...
40 yıl sonra, adam dünyaya veda etti. "Ölümümden sonra aç" diye bir mektup bırakmıştı sevgili karısına... Şöyle diyordu, satırlarında...
"Sevgilim, bir tanem... Lütfen beni affet. Bütün hayatımızı bir yalan üzerine kurduğum için beni affet. Sana hayatımda bir tek kere yalan söyledim... Tuzlu kahvede... İlk buluştuğumuz günü hatırlıyor musun?.Öyle heyecanlı ve gergindim ki, şeker diyecekken 'Tuz' çıktı ağzımdan... Sen ve herkes bana bakarken, değiştirmeye o kadar utandım ki, yalanla devam ettim. Bu yalanın bizim ilişkimizin temeli olacağı hiç aklıma gelmemişti. Sana gerçeği anlatmayı defalarca düşündüm. Ama her defasında korkudan vazgeçtim. Şimdi ölüyorum ve artık korkmam için hiçbir sebep yok...
İşte gerçek... Ben tuzlu kahve sevmem. O garip ve rezil bir tat.. Ama seni tanıdığım andan itibaren bu rezil kahveyi içtim. Hem de zerre pişmanlık duymadan. Seninle olmak hayatımın en büyük mutluluğu idi ve ben bu mutluluğu tuzlu kahveye borçluydum.
Dünyaya bir daha gelsem, her şeyi yeniden yaşamak, seni yeniden tanımak ve bütün hayatımı yeniden seninle geçirmek isterim, ikinci bir hayat boyu daha tuzlu kahve içmek zorunda kalsam da.."
Yaşlı kadının gözyaşları mektubu sırılsıklam ıslattı. Lafı açıldığında birgün biri, kadına "Tuzlu kahve nasıl bir şey" diye soracak oldu...
Gözleri nemlendi kadının...
"Çok tatlı!..." dedi...

bazen beyaz yalanlar kandırmak için değil hakikaten ona olan sevgisi onu kaybetme korkusundan olabilir benim fikrim tabi siz ne düşünürsünüz bilemem

Blue.Silk

Profesör
Reaksiyon puanı
2
kimse ömür boyu bi yalanı sürdüremez cnm merak etme ;)

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
Denizhan Dakılır dedi ki:
Mehmet abi çok güzel söylüyorsunda ya bu yalan soyledıgını anlamazsak?

Ya ömür boyu bizi kandırırsa...

Yada ilerki zamanında yuvayı dağıtarak başkasıyla evlenirse...

Gerçek bu sorular çok akılımı karıştırıyor.
insana bir yalan söylenir inanılır.. iki olur inanılır.. ama fazla yalanı yutmakta bence yalan söyleyenden fazla inananın suçu var diye düşünüyorum..

Denizhan Dakılır

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Düşünsenize bir arkadaşınız soğuk kanlı ve 14 defadır sızı ayakta uyutuyor.

Peki nerden anlayacaksınızki suçlu olacaksınız demi RadoN

mehmet

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Denizhan kardeşim;
İlk olarak ihtimaller üzerinde hareket etmemiz doğru olmaz.

Arkadaşlarında dediği gibi o kimse bize layık değildir.
Merak etme Allah birgün ummadığı bir tarzda yalanına karşınıza çıkartır.

Eğer ileriki zamanlarda yuvamızı yıkarsa yine suç bizim değil ki.

Allah hakkımızda böyle hayırlı görmüş ve o kimse bizim gibi dürüst ve samimi insanlarla yaşamaya hak kazanamış ki;Allah onu ailemizde defetti diye sabır içinde şükredip tevekkül ederek hayatımıza devam ettirmemizden başka bir alternatifimiz var mı?

Saygılarımla

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Nasıl bir eş istiyorsam bende öyle olmalıyım mantığıyla düşünüyorum.

Benim için önemli, başkasını bilmem! :)

freenet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok önemli, Allah boşuna o fizyolojide yaratmamış kadını, Erkeğin namusuda vardır, zaten kadınlara karşı kendini tutamayan erkek, kadınlar tarafından sürekli kullanılabilir bence.

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
hayatta herşey karşılıklı eğer ısrarcı şekilde illa sevdiğim kişini bakire olmasını isterim diyen bir kişinin kendi tarafınada bakması gerekiyor ya senin birlikte oldukların yani sen ilişkide bulununca güzel zevkli ama karşındaki bayan ilişkiye girince kötü niye çünkü ataerkil bir toplumumuz var kadına yasak erkeğe kaçamak değil mi oh ne ala

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
souris46 dedi ki:
hayatta herşey karşılıklı eğer ısrarcı şekilde illa sevdiğim kişini bakire olmasını isterim diyen bir kişinin kendi tarafınada bakması gerekiyor ya senin birlikte oldukların yani sen ilişkide bulununca güzel zevkli ama karşındaki bayan ilişkiye girince kötü niye çünkü ataerkil bir toplumumuz var kadına yasak erkeğe kaçamak değil mi oh ne ala

Haklısın, kendi iradesine sahip çıkamayıp bir de önemli diyenleri anlamak zor doğrusu!

serkanaltay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türk toplumu avrupa derken batı derken kendini kaybetti artık.avrupadaki yaşam tarzını özeniyoruz.
ve ailelerinde suçu büyük.çocukları doğuruyorlar ve salıyorlar sokağa.ne olacak bunlara düşünmezler.ondan sonrada hayat gençleri nereye sürerse giderler...

bu arada bakirelik kesinlikle ve kesinlikle önemlidir.

jener_81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bakirelik tabiki önemli;...ama isin su yanida var ben gercekten seviyorsam,bence önemini yitirir.tabiki bu söylediklerimi gercekten sevenler anlar...