Bakan Şahin' in Samimiyet Testi

Bu konuyu okuyanlar

barttao

Asistan
Reaksiyon puanı
0
MHP’lilere ‘Oğuzların Kayı boyundan geliyorum. Ben Türküm arkadaşlar, benim Türklüğüme kimse hakaret edemez. Ettiği halde cezasız kalmaz’ diye posta koyan Adalet Bakanı Şahin
‘soykırımı vardır’ iftirası atan Ermeni Araf için ne yapacak?

Bİlgİ Üniversitesi’nin Dolapdere yerleşkesinde, 24 Nisan’da “1915’te ne oldu?” konulu konferans yapılacak. Toplantıya, sözde tarihçi Ara Sarafian da katılacak.

Koru bakalım Türklüğü...
Ermeni Araf, daha gelmeden “Ermeni soykırımı tezini savunuyorum” dedi. Hadi bakalım Sayın Şahin, “Türklüğü” korumanın tam sırası. Yetki sende göster kendini.

Haydi, göster Türklüğünü
Sözde Ermeni soykırımı yalanını savunan Sarafian’ın sözlerini hatırlatan vatandaşlar Bakan Şahin’e, “Türklüğü korumanın tam sırası“ çağrısı.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Türklüğüne hiç kimsenin hakaret edemeyeceğini söylerken, “Ermeni soykırımı tezini savunuyorum” diyen Ermeni Ara Sarafian hakkında ne yapılacağı ise merak ediliyor. Daha Türkiye’ye adım atmadan, “Ermeni soykırımı tezini savunuyorum” diyen Sarafian’ın sözlerini hatırlatan vatandaşlar, Bakan Şahin’e çağrıda bulunarak, “Türklüğü” korumanın tam sırası “ dedi. Türklüğe hakarete ceza öngören TCK’nın 301. maddesinde yapılacak değişikliğin ele alındığı TBMM Adalet Komisyonunda Türklük tartışması yaşandı.

Hakaret cezasız kalamaz
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ”Hodri meydan, Türklük ibaresi kalsın diğer maddelerde ne yapıyorsanız yapın “ dedi. MHP Adana Milletvekili Yılmaz Tankut ise ” Bu teklifle Türkiye’yi Hıristiyan Haçlı zihniyetine meze yapıyorsunuz “ diyerek eleştirdi. Eleştirilere cevap veren Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, şunları söyledi: ” Ben, Oğuzlar’ın Kayı boyundan geliyorum. Ben Türküm arkadaşlar. Benim Türklüğüme kimse hakaret edemez. Ettiği halde bunun cezası var, cezasız kalamaz. Benim soyum itibariyle, Türk soyundan gelmem itibariyle bana biri hakaret ettiğinde bunun cezası başka maddelerde var. n Selda Öztürk KAY

TBB: Dengeyi iyi korumalıyız
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, Türkiye’de 301 ile ilgili yapılan tartışmaların, temelinde yatan uygulamalardan kaynaklandığını söyledi. Özok, “Değerli savcılarımız dava açarken çok daha detaylı ve ayrıntılı bir inceleme yapmalı. Fikir ve düşünce özgürlüğü ile kutsal değerleri iyi dengelemek lazım” diye konuştu.

ERMENİCİLER İSTANBUL’DA, BÖLÜCÜLER DİYARBAKIR’DA TOPLANIYOR

ŞER İTTİFAK

Dolapdere’de ikinci
ihanet konferansı
Bilgi Üniversitesi, Türklere ağır hakaretlerin edildiği 2005’deki Ermeni konferansının bir
benzerine eve sahipliği yapacak.

Haber: Ceyhun BOZKURT
İstanbul Bilgi Üniversitesi, ikinci kez bir ihanet konferansına ev sahipliği yapacak. Diasporanın yoğun lobi faaliyetleri sonucu dünyanın birçok ülkesinde sözde “Ermeni Soykırımını Anma Günü” olarak kabul edilen 24 Nisan’da Türkiye’de de benzer bir şer konferansı düzenlenecek. Bilgi Üniversitesi’nin Dolapdere Kampüsü’ndeki “İstanbul’da 24 Nisan 1915’te ne oldu” konulu toplantıda, Ermeni yalanları bir kez daha dile getirilecek. İHD’nin organize ettiği bu toplantıya, yayınladığı Ermeni tehcirini konu alan “Gerçek Bizi Özgür Kılacak” adlı kitap nedeniyle 301. maddeden yargılanan Belge Yayıncılığın sahibi Ragıp Zarakolu, İHD eski Genel Başkan Yardımcısı Avukat Eren Keskin ve Londra’daki Gomidas Enstitüsü yöneticisi tarihçi Ara Sarafian katılacak.

Soykırımı iftirası!
AB ve Soros tarafından fonlandığı öne sürülen ve Türkiye’de devletin kurumlarını hedef alan yayınlarıyla dikkat çeken Taraf’a konuşan Sarafian, Türkiye’ye iki yıl önce İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen “Türk Ermeni İlişkilerinde Yeni Yaklaşımlar” konulu konferans için geldiğini hatırlattı. Sarafian, bu tür toplantıların Türkiye ile diaspora arasında karşılıklı anlayışa ve görüş ayrılıklarının çözümüne hizmet edeceğini öne sürerek, “Böyle bir başlangıç için toplantı son derece gerekli” dedi. Ermeni yalanlarını Türk toplumunun da desteklemesinin ihtiyaç olduğunu söylemekten kaçınmayan Sarafian, “Ben Ermeni Soykırımı tezini savunuyorum ama bu görüşlerimi eleştiriye açmaktan çekinmiyorum. Zaten görüşlerimin gücü de eleştirel düşünceyle sınanmış olmalarından geliyor” diye konuştu.

Lağım patlamıştı
Eylül 2005’te yine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Dolapdere Yerleşkesi’nde düzenlenen konferans büyük tepki çekmişti. Boğaziçi Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nin ortaklaşa tezgâhıyla sahnelenen “İmparatorluğun Son Döneminde Osmanlı Ermenileri: Bilimsel Sorumluluk ve Demokrasi Sorunları” konulu ihanet konferansında Türklere ağıza alınmayacak hakaretler edilmişti. Konferansa, Yeniçağ muhabiri alınmamıştı.

Perinçek’i İsviçre’de yargılamışlardı
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 2005 yılında İsviçre’nin Winterthur kentinde düzenlenen bir konferans sırasında, “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” dediği için, İsviçre’de Ermeni iddialarını “inkar” yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle 2007 yılında Lozan’da yargılanmıştı. Lozan Mahkemesi, 6 ve 7 Martta yaptığı duruşmalar sonunda Perinçek’i 90 gün hapis cezası karşılığında, her günü 100 İsviçre Frangı olmak üzere 9 bin İsviçre Frangı para cezasına çarptırmış ve bu cezayı iki yıl tecil etmişti.

Engizisyon hükmü
Mahkeme, ayrıca 3 bin frank para cezası verdiği Perinçek’in, sembolik olarak bu ülkedeki Ermeni cemaatine 1000 frank, davayı açan Ermeni cemaati lideri Sarkis Şahinyan’a da 10 bin frank ödemesini öngörmüştü. Perinçek’in karara yaptığı itirazı reddeden İsviçre Federal Mahkemesi, Lozan Mahkemesinin kararını 19 Aralık’ta onamıştı. Perinçek, kararın bir “Engizisyon” hükmü olduğunu belirterek, “Kararın gerekçesinde, bilimsel kanaat ve düşünce hürriyetini ayaklar altına almıştır” diye konuşmuştu.

+++++

Hedefleri üniter
yapıyı çökertmek!

Soros destekli TESEV’in Diyarbakır’da düzenlediği Kürt konferansında, Türk Cumhuriyeti’nin temel değerlerine dil uzatılacak

Haber: Fatih ERBOZ
Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı (TESEV) Diyarbakır’da “Kürt Sorununa demokratik çözüm arayışları” konulu bir konferans düzenleyecek. Uzmanlar, Soros destekli konferansın, üniter yapıya zarar verecek oluşumlara destek amacıyla yapıldığına dikkat çektiler. Türkiye Ulusal Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi (TÜSAM) Başkanvekili Ali Kulebi, Soros destekli kuruluşların bu tür toplantılarla ülkenin üniter bütünlüğünü hedef aldığını belirterek, şunları söyledi:

Kürt oluşumları destekliyorlar
“Bunlar kendilerine göre bir strateji belirlemişler. Bu kuruluşların Türkiye’deki çizgileri belli. Kendilerinin ortaya koymak istedikleri, yaratmak istedikleri ’Kürt sorunu’ gibi adlandırdıkları, ortaya attıkları konularda toplantılar düzenliyorlar. Türkiye’nin üniter kimliğini bozmaya yönelik, birlik ve bütünlüğünü hedef alan toplantı. Daha önce de yaptıkları çalışmalarla ortaya koydukları gibi, amaç uzun vadede üniter yapıya zarar verecek, parçalanmalara neden olacak Kürt oluşumlarını desteklemek, önünü açmaktır” diye konuştu.TESEV’in Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren konularda yaptığı çalışmalara dikkat çeken Prof. Dr. Anıl Çeçen, “Genelkurmay Başkanı’nın açıkça karşısına aldığı TESEV’in Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren konularda yaptığı çalışmalarda daha dikkatli olması gerekiyor. Güneydoğu ve Kürt sorunu gibi hassas konularda toplantı yerinin Diyarbakır olarak seçilmesi Başkent Ankara’nın dışlanması gibi sonuçlara neden olabilir” dedi.

Siyasi öneriler tartışılacak
TESEV tarafından yapılan açıklamada konferansta, Kürt sorununun zorunlu göç, sosyo-ekonomik kalkınma ve anayasal haklar boyutları irdelenecek. İki gün sürecek konferansın ilk oturumunda, “Zorunlu Göç ile Yüzleşmek: Türkiye’de Ülke İçinde Yerinden Edilme Sonrası Vatandaşlığın İnşası ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Sosyal ve Ekonomik Öncelikler” adlı kitabın yazarlarının tespit ettikleri sorunlar ele alınacak. Konferansın son oturumunda siyasi parti temsilcilerinin ve milletvekillerinin de katılacağı yuvarlak masa toplantısı yapılacak ve geleceğe dönük siyasi öneriler konuşulacak.

Soros’un fonladığını
itiraf etmişti

TESEV’in arkasındaki gücün, ünlü Yahudi finans spekülatörü George Soros olduğu ortaya çıkmıştı. Diyarbakır’da Kürt konferansı düzenleyen TESEV’in Başkanı Can Paker, 13 Mart 2008 tarihinde Sabah gazetesine yaptığı açıklamada, Soros’un Türkiye’ye her yıl 2 milyon dolar gönderdiğini söyledi. Aynı zamanda Soros’un kurduğu Açık Toplum Enstitüsü’nün de Danışma Kurulu Başkanı olan Paker, Soros’a övgüler yağdırdığı açıklamasında şunları söylemişti:

Hobi için veriyor!
“Soros’un iki yanı var; biri işadamı ve spekülatör olması. İkincisi ise ’Açık Toplum’dünya görüşüne çok inanmış biri ve bu iddialarını gerçekleştirmek için para harcıyor.. Soros, Bush’un iktidardan inmesi için 15 milyon dolar harcadı. Soros, ’Açık Toplum’ fikri için dünyada yılda 600-700 milyon dolar harcıyor. Yarısından çoğunu açık toplum olmadığını düşündüğü Amerika’da harcıyor. Türkiye’de harcadığı para yılda 2 milyon dolar civarında. Soros bu parayı ’hobileri’ uğruna Türkiye’ye gönderiyor. Tabii insanları, bu adamın bu parayı hobi ve ideal olarak harcadığına ikna etmek zor. Adamın 12 milyar dolar serveti var. Bunun 600 milyon dolarını her yıl bu işe harcıyor. ’Niye harcıyor, mutlaka menfaati vardır’deniliyor. Ama Soros 75 yaşına gelmiş; yatı, uçağı sevmiyor. Bu onu mutlu ediyor.”

Trilyonlarını
ABD için harcıyor

ABD’nin, demokrasi adı altında, yabancı ülkelerde sivil kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirdiği sivil operasyonlar, George Soros’un adıyla özdeşleşmişti.1979’da Açık Toplum Enstitüsü’nü kuran, Amerika’nın dış politikasını yöneten CFR örgütünün en aktif üyesi olan Soros, ABD derin devletinin dış ülkelerde; özellikle de Türk cumhuriyetlerindeki “örtülü” ve “gizli” operasyonlarının simge ismi. Trilyonlarını ABD için harcayan Yahudi spekülatör, Sabancı Üniversitesi’nde verdiği konferansta, “Türkiye’nin ihraç etmesi gereken şey ordusudur” diyerek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne dil uzatmıştı.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/haberdetay.php?hit=6692

Son mesajlar