Gerçekse kıyamet kopacak

Bu konuyu okuyanlar

Pupilla

Dekan
Katılım
17 Haziran 2009
Mesajlar
8,724
Reaksiyon puanı
136
Puanları
63
Gerçekse kıyamet kopacak

271020101710157488946_2.jpg


YouTube’da yayınlanan Biden'ın sözleri gündeme bomba gibi düştü.


Dün akşam saatlerinde video paylaşım sitesi YouTube’da yayınlanan bir video gündeme bomba gibi düştü. Videoda ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, kendisiyle görüşmeye gelen Ermeni lobisi temsilcilerine, Ermenistan Cumhurbaşkanı’nın kendisini arayarak ‘Ermeni soykırımı’nı tanımamalarını istediğini söylüyor. Eğer, bu video montaj değil de gerçekse, büyük tartışmalara yol açacak.

Üzerinde ne zaman ya da nerede çekildiği konusunda bir bilgi olmayan ancak cep telefonu ya da el kamerası gibi bir cihazla çekilmiş gibi görünen videoda, Başkan Yardımcısı Biden kendisini ziyarete gelen Ermeni toplumu temsilcileriyle konuşuyor.

YouTube'da videoyu ekleyen "marty8465" isimli kullanıcı hakkındaki kayıtlara girildiğinde, siteye dün üye olduğu, ve sadece söz konusu Biden videosunu yüklediği görülüyor. Kullanıcı hakkındaki bilgilerde 40 yaşında olduğu ve ABD'de yaşadığı yer alıyor.
Videoda resmi bir konuşma sonrası yanına yaklaşıp kendisine soru sormaya çalışıyor gibi görünen Ermeni Amerikalılara, “Türkler gerçeğin ne olduğunu anlamak zorunda” diyen Biden, Ermenistan Cumhurbaşkanı’nın kendisini arayarak Beyaz Saray’dan, Türkiye’yle Ermenistan arasında bir yol haritası oluşturulması döneminde ve Başkan’ın 24 Nisan konuşması öncesinde ‘Ermeni soykırımı’nı tanımaktan kaçınmasını istediğini söylüyor.

"GERÇEK ORTAYA ÇIKAR"

Planet'in haberine göre; Biden’la Ermeni toplumu temsilcileri arasındaki diyalog şöyle:
Soru: Ben bir Ermeni’yim ve size Senato’da yaptıklarınız için teşekkür etmek istiyorum. Bir sorum var. Ben ABD’deki Ermeni toplumunun en aktif üyelerinden biriyim ve bildiğiniz gibi biz…

Biden: Evet, biliyorum.

Soru: … biz çok, çok acılar çektik. Size toplumumuza nasıl bir mesaj vermemiz gerektiğini sormak istiyorum

Biden: Toplumunuza iletmeniz gereken mesaj bizim geri adım atmadığımızdır. Türkler gerçeğin ne olduğunu anlamak zorunda. Bizim de yapmamız gereken, biliyorsunuz, uzlaşma süreci bir süredir devam ediyor ve süreç üzerinde bir süredir emek harcanıyor. Onlara Ermenistan Cumhurbaşkanı’nın beni aradığını ve “Bakın, müzakere sürecinde olduğumuz bir dönemde, bu konuyu şu anda fazla zorlamayın” dediğini söyleyin. Biz pas geçtik. Bu olay şimdi geçmişte kaldı. Neyse, gerçekler bir şekilde ortaya çıkar.

SEÇİM YATIRIMI MI?

Videonun gerçek olduğu varsayılırsa, diyalogun sonundaki “Bu olay geçmişte kaldı, gerçekler bir şekilde ortaya çıkar” kısmı özellikle dikkat çekici.
Başkan Yardımcısı’nın bu sözlerinin ABD’nin yakın dönemde “soykırım”ı tanıyan bir karar alacağı ve Başkan Obama’nın bu yılki 24 Nisan konuşmasında bu yönde bir ifade kullanacağına mı işaret ettiği merak konusu.

Ancak Obama, Biden ve Hillary Clinton’ın 2008 seçimleri öncesinde “soykırım”ı tanıyacakları yönünde açıklamalar yapmaları, 2 Kasım seçimlerinde Senato ve Temsilciler Meclisi’ndeki sandalyeleri tehlike altında olan Demokratlar’ın yine aynı stratejiyi uygulayıp uygulamadığı sorusuna da yol açtı.

kaynak
 

turancen

Profesör
Katılım
14 Mayıs 2008
Mesajlar
2,570
Reaksiyon puanı
78
Puanları
48
Yaş
38
E ikiside aynı domuz, ne beklenirdiki
 
Üst