Bakalım Hangisi kazanacak :)

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar bu tür denemeleri '' Sanal Bilgisayar'' üzerinde gerçekleştirin, gerçek sisteminiz üzerinde ciddi kayıplar yaşayabilirsiniz.
Rar dosyasına 2 kere tıklanmadığı sürece ve dosyaları çıkartılmadığı sürece ve yazılmadığı sürece tehlike yok :))
Kesinlikle ama kesinlikle çıkartılmaması gerekir

Biz zaten bir zamanlar H4CK3Rduk :D acı macı bize işlemez hacı :D zamanında özel bir timde çalışmızlığımız var ama şimdi bıraktım çok amele kaynıyo biliyon mu
kendi işinin patronu ol üstad :D

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Rar dosyasına 2 kere tıklanmadığı sürece ve dosyaları çıkartılmadığı sürece ve yazılmadığı sürece tehlike yok :))
Kesinlikle ama kesinlikle çıkartılmaması gerekir

kendi işinin patronu ol üstad :D

Aynen öyle :D

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Hayır bu imkansız şahsen ben denedim bizzat Rar dosyasını açmadan kesinlikle buluşamaz virüsler sendeki virüs fazlalığı başka yerden bulaşmış dosyadır, eğer rardan çıkartırsanız 6000 virüs 20000 lere kadar çıkartır kendini kopyalar ve içerisinde arka kapı ve keylogger tarzı virüslerde var güvenliğinizi komple kaybetmiş olursun ,ben interneti olamyan başka bir Pcde dosyaları çıkartırdım bilgisayar çökme durumunua geldi Norton ile tarattırdım 18000'e yaKIN Virüs tespit etti.Rar dosyasını kendi PC'me indirdim ve Antivirüs ile taratırmadan sildim ,Sonra antivirüsümü taraytırdım virüs bulmadı derinsel sezgi ile tarattırdım hemde,onun için Rar dosyasını çıkarmadığınız sürece Virüs bulaşması kesinlikle olmaz.

demekki 2 dosya çeşidi virüs bulunmadı :), bulanmayan virüslerde Bilgisayarınızı HOPLATACAK KADAR YETER :) ama şuan için tehlike yok çünkü rar içerisinde ama bu sisteminde 2 tane bulunmayan 2 virüs rar dosyası değilde net üzerinden Pc'ne sızarsa işler kötü :)

bilgisayarım 5 dk da açılıyor :D
bu gün formatlıcam.
demekki anti virüs tararken birşeyler oldu

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
5kppfk.png

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Öneriler:
Zipi sakın açmayın
Zipin içindekileri çıkarmayın
Zipin içindekilerini sakın çalıştırmayın
Eğer çalıştırırsanız ilk işiniz hard format olsun bütün diskleri biçimlendirin
Zipi tarattıktan sonra mutlaka silin
Risk budur katlananlar işi yapsın sorumluluk kimseye ait değildir.Herkes kendi yaptığından sorumludur.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
kaspersky internet security 2013 sürümüyle tarama yaptım yaklaşık 2000 vürüsü vürüs olarak görmedi diğerlerinin hepsini temziledi

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlarım 6000 virüsün içnde her Anvivirüsün bulucağı tarzdan virüs var bazı virüsleri koaly ve hemen tespit edilebilmesidir içinde illa kolay virüs bulur ve Rar dosyasını inmesini önler -Burada önemli olan Rar dosyasını indirip 6000 virüs içinden nekadar bulunduğudur :)

Norton
Nortonda ise 210 demesinin sebebi dosya ve klasör çeşidir olarak bulundu demektir Karantinaya bakıldığında 6000'e yakın virüsün bulunduğunu görürsün :) yoksa 210 tane virüs bulmuyor :)

Arkadaş nasıl taratmış anlamadım. Norton kurduğumdan beri ne indirsem önce ona bakıyor. Bilgisayarda ne tarz ilaç vs. varsa sildi hepsini. Herhangi tartışmalı bir dosya indirsem anında uçuruyor. Bu dosya için de aynısı olmuştu. Bu kadar korumacı olması çok hoşuma gitmese de mantıklı çalışıyor. :D

frkn06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
advanced system care antivürüs hemen temizledi güzel program tavsiye ederim

taranan nesneler : 5891 Algınan Virüsler: 5741

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Banka işi filan yapıyoruz bilgisayarda. Yoksa McAfee sonuçlarını paylaşırdım :)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=257487]itsarmani[/MENTION]

onu bunu bırakta 6000virüsü nerden buldun :)

frkn06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ASC napmış öyle.Bitdefender bile 5571 tane buldu.

zaten asc bitdefender motoru ve kendi programı olan ıobit malvera kullanıyo , performans,tarama,virüs bulma konusunda gerçekten şuan çok iyi durumda ayırca işlemci tüketmiyo ve ram çok az kullanıyo + olarak bide bakım programı olunca hemen geçtim

şuan tek eksiği internet koruması yok o da olsa tadıntan yenmez inş çıkarırlar :)

Detected

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zaten asc bitdefender motoru ve kendi programı olan ıobit malvera kullanıyo , performans,tarama,virüs bulma konusunda gerçekten şuan çok iyi durumda ayırca işlemci tüketmiyo ve ram çok az kullanıyo + olarak bide bakım programı olunca hemen geçtim

şuan tek eksiği internet koruması yok o da olsa tadıntan yenmez inş çıkarırlar :)

Aslında testlere alsalar olur.2013'ten itibaren ASC ve Comodo katılırsa iyi olur görüşündeyim.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Sorun sende varmış demekki yoksa açtınmı yanlışlıkla. Ben indirdim tarattım sildim hiç bir sorun yok. :D
sorunun bende olması imkansız :D rarı açmadım. sadece microsoft essential security temizlerken dondu . kapatıp rarı sildim fakat çok ağır işlemeye başladı bilgisayar.
format attım, rahatladı pc.
sorun microsoft essential security'de sanırım. temizlerken yanıt vermedi :D

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
virüsler arşivli olsa bile bilgisayara zarar verebiliyor mu?

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
virüsler arşivli olsa bile bilgisayara zarar verebiliyor mu?
Virüsler arşivli dosya halindeyken Bilgisayara hiç bir zarar veremezler .İnternet üzerindeki bir virüs kendini herhangi bir programa kopyaladıysa ve bu program arşivli halde internet'te ise ,bu progamı net üzerinden indirdiğmizde virüs bulaşamaz ama programı arşivden çıkarttığımızda program ile aynı anda virüs bilgisayara kendini kopyalar ve virüsün çeşidine göre zarar verir ,Antivirüslerdeki Karantinada böyledir yani şöyle Antivirüsünüz bir virüs algıladığında onu bilgisayarınızdan sildiğinde ve temizliğinde aynı virüsü kopyalar ve arşiv olarak sıkıştırır ve bir dosyaya saklar karantina dediği budur arşivlenen virüs kullanıcı gerektirmediği taktirde kesinlikle zarar veremez.Tabiki günümüzde bazı professionel virüs yazarları arşivlenen dosyaların kendi kendine kullanıcının haberi olmadan arka planda açılmasını sağlayan yazılımlarda yazarlar bunlarada dikkat etmemiz gerekir.bu verdiğim 6000 bin virüs programcıkları rar ile sıkıştırılmıştır,Kesinlikle Güvenliğiniz için açılmaması ,içinde ne var diye bakılmaması ,yada başka bir yere arşiv yazılmaması gerekir,Sadece test amaçlı kullanılmalıdır.

sorunun bende olması imkansız :D rarı açmadım. sadece microsoft essential security temizlerken dondu . kapatıp rarı sildim fakat çok ağır işlemeye başladı bilgisayar.
format attım, rahatladı pc.
sorun microsoft essential security'de sanırım. temizlerken yanıt vermedi :D
Temizlerken yanıt vermesi gerekir ,Microsoft essential security tam taraması yada hızlı taraması herkesin bildiği gibi yavaş moturu olması sebebiyle çok uzun zaman beklememiz gerekir.sen tarama yaparken Virüs olmadı halde bir Pcde Microsoft essential securutiy çok uzun sürüyor ve sen 6000'li bir rar dosyasını taradın o geçici olarak cpu yu aşırı yüklenmiş ve geçici olarak kitlenmiş ç.ünkü virüs temizleme işlemindeydi sen ne olursa olsun beklemeliydin Kullannı müdalesi yaptın ve antivirüsü kapattın ve bir çok neden sorun ile karşılaştın sorun oradan kaynaklanmış durup dururken arşiv dosyasında virüsler bilsayara ZARAR VEREMEZLER ! ne ise geçmiş olsun :D

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Aslında testlere alsalar olur.2013'ten itibaren ASC ve Comodo katılırsa iyi olur görüşündeyim.
Ben Comodo'nun testlere girdi diye biliyordum ICSA.LABS PC.MAG.COM ,checkMark,matousec.com testleri gibi onlardan tam puan aldı diye biliyordum ama :D

Reaksiyon puanı
4
akıl işi. değil. durup dururken mail adreslerımın facebook şifremi falan çaldıramam.kaldıkı bazı virüsler ön yükleme bölümüne girerek format atılsa bıle gitmiyor.siz yiyin bi sality virüsü ben sizi görürüm halinizi.perişan olursunuz

kara_kutu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bencede ne olursa olsun uzak durun 6000 virüsten bahsediliyor 6000 virüs ne demek yahu.

Detected

Asistan
Reaksiyon puanı
0
akıl işi. değil. durup dururken mail adreslerımın facebook şifremi falan çaldıramam.kaldıkı bazı virüsler ön yükleme bölümüne girerek format atılsa bıle gitmiyor.siz yiyin bi sality virüsü ben sizi görürüm halinizi.perişan olursunuz

Bana bir bulaştı,illallah dedim.Nasıl bir virüstür o öyle.Kaç günümü çaldı hatırlamıyorum.Avira Free kuruluydu o zamanlar.D'ye falan bütün disklere bulaşmıştı.Avira temizlemişti ama emin olamadım.Komple format attım.Şu anda yok herhalde bir yerlere saklanmadıysa.

Reaksiyon puanı
31
Bana bir bulaştı,illallah dedim.Nasıl bir virüstür o öyle.Kaç günümü çaldı hatırlamıyorum.Avira Free kuruluydu o zamanlar.D'ye falan bütün disklere bulaşmıştı.Avira temizlemişti ama emin olamadım.Komple format attım.Şu anda yok herhalde bir yerlere saklanmadıysa.
Sonunu düşünen kahraman olamaz derler açacaksın rar dosyasını adrenalin son seviyede:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Detected

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sonunu düşünen kahraman olamaz derler açacaksın rar dosyasını adrenalin son seviyede:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Sonu belli değil mi sence? :laugh: Ama şöyle düşünüyorum: 6000 virüs,bir Sality virüsünden iyidir.Tabi 6000 virüsün içinde ne var onu da bilmemiz gerek.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Kaspersky anamı ağlattı, virüsleri buluyor ama 2 saattir tarama bitmedi, silemiyor da... Dosyayı sildim ama hala virüs buluyor.. :D

Kaspersky'i kapattım dosyayı sildim.. Sonra yeniden açtım Kaspersky'i düzeldi yine de tam bilgisayar taraması yapıyorum şimdi :D

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Arkadaşlar lütfen açmayın rar dosyasını ,hala bazı arkdaşlar israrla açıyorlar ,Kesinlikle açılmaması gerekiyor dosya,yoksa güvenliğiniz kalmaz bu rar dosyası sıkıştırılmış ve güvenli biçimde bulaşmamaktadır dosyayı açmadan taratın 6000bin vürüs içerisinde rar olarak ne kadar silindiğini önemlidir,Kendimi suçlu gibi hissediyorum format atan kaç kişi arkadaş var Okadar uyarmama rağmen hala israrla adrenelin yaşayalım risk alıcam deyip dosyayı açan arkadaşlar var lütfen bununu yapmayın ,İçerisinde Çernobil virüs tarzıda var,ve bazı virüsler hemen kendini göstermez anakarta kendini entegre eder ve orada bekler belirli hafta yada ay sonra kendini güncellerse eğer Yazılım olarak demiyorum işletim sisteminizinizide değil! bakın DONANIM OLARAK BOZULUR PC'NİZ!Kesinlikle açmayın dosyayı.Çernobil virüsü aşırı sistem çalıştırması ile Anakartınızı ekran kartınızı yakar ! ve içerisindeki diğer trojanlar var ve benim büyük bir hayran kaldığım bu çernobil diğer virüslerden farklı
.exe uzantılı program dosyalarınıza bulaşır. Virüslü program çalıştırıldığında virüs belleğe yerleşir ve diğer çalıştırılan ya da kopyalanan programlara bulaşmaya başlar. Kendilerini bu dosyaların içindeki boş alanlara bulaştırdıklarından, çernobil bir dosyada parça parça bulunabilir ve buda Antivirüslerin korkulu rüyası olur
onun için içerisindeki virüsler çok tehlikeli özellikle Çernobil virüsü donanım yapısı girdiğinde kendisine izin veriyorsa güncellediyse kendini ana kartın BIOS programını da silerek bilgisayarın tamamıyla çalışamaz hale gelmesini sağlar. Bu özelliği ile de dünyanın donanıma zarar veren ilk virüsü olan çernobil'dir ne olursa olsun Dosya açılmaması gerekir!

Kaspersky anamı ağlattı, virüsleri buluyor ama 2 saattir tarama bitmedi, silemiyor da... Dosyayı sildim ama hala virüs buluyor.. :D

Kaspersky'i kapattım dosyayı sildim.. Sonra yeniden açtım Kaspersky'i düzeldi yine de tam bilgisayar taraması yapıyorum şimdi :D
tam taramasından sonra tekrar virüs bulucaktır o :D yendiden başlattıktan sonra dosya silinecektir diyecek sana yeniden başlattıktan sonra güvenlik çözüldü diyecek tekrar tam tarama yaptığında yine aynı virüsü bulucak aynı dosyada aynı klasörde :D

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
tam taramasından sonra tekrar virüs bulucaktır o

yanlış anladınız, rar'ı açmadım :) daha inerken kaspersky uyarı vermeye başladı ve onlarca virüs uyarısı çıktı.. tarama 20-30 dk sürecekti bekleseydim, kapattım kaspersky'i. 6000virüs.rar dosyasını sildim.. sonra açtım kaspersky'i sorun kalmadı..

şimdi tam tarama yaptım temiz çıktı :)

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yanlış anladınız, rar'ı açmadım :) daha inerken kaspersky uyarı vermeye başladı ve onlarca virüs uyarısı çıktı.. tarama 20-30 dk sürecekti bekleseydim, kapattım kaspersky'i. 6000virüs.rar dosyasını sildim.. sonra açtım kaspersky'i sorun kalmadı..

şimdi tam tarama yaptım temiz çıktı :)
yok ben sana rarı açtın demedim :D ama test yapamadın işte ,ilk önce şunu bil rar dosyasını ellemediğin sürece virüs bulaşmaz kaspersky korumasını kapat neden dersen zaten test içiinn indirdiğin rar dosyasının içinde binlerce virüs var kasper sky bunu otomatik bulur ve temizler bunu yapmaması için korumayı devre dışı bırak son güncelleme ile inen dosyayı tarattır sonuçlara bak işlem bittikten sonra dosyayı sil korumayı aç ve tam isstem taratması yap :)

OS X'den selamlar :D Virüs mü o da ne ki :D
evet :D sorma :D rahatsın sen , arkadaşlarla uğraşıyorum meraklılarda bazıları açıyorlar dosyaları gümbürteye gidiyorlar :D şimdi :D belki 100 kere söylemiişimdir açmayın diye bir antivirüs bile bukadar benim kadar uyarmaz :D

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hiçbiri hepsini bulamamış ama işin kötüsü o :) bu 6000 virüsün tarihi ne zaman ki?yeni bir arşiv mi yoksa eski mi?