Bakalım Hangisi kazanacak :)

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Şimdi vereceğim Download indirme linkinde Antivürüsler için test olarak sıkıştırılmış bir Rar dosyasında 6000 virüs bulunmaktadır,
İndirdiğiniz Rar dosyasını KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE AÇMAYIN
Forumda herkes birbirlerine Antivirüs öneriyorlar peki acaba hangisi Gerçekten mükemmel !
NOT:İnen rar dosyası açılmadığı sürece Bilgisayarınıza virüs bulaşmaz ,
En son derinsel algılama ve son güncelleştirmeniz ile dosyayı tarayın.
taradığınızda hangi Antivürüs ne kadar buldu ve temizledi ekran görüntüsü ile paylaşın tekrardan söylüyorum ama ne olursa olsun Rar dosyasını
AÇMAYIN

VİRÜSLÜ RAR DOSYASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yok yok risk yok ben kendim indirdim denedim bişey olmuyor ama açılmadığı sürece kesinlikle Rar dosyasından çıkartılmamalı !
inen Rar dosyası üzerinden taranmalıdır
ASIL RİSK NEDİR BİLİYORMUSUN ?
o kişiler varya ayh işte benim Esedim daha iyi,diğeri beninm Kasperskyım daha iyi diğeri yok yok Benim Norton hepsini geçer
Şimdi görücez bakalım aslı olan hangisi iyimiş görücez! Rar dosyasını açmayın arkadaşlar tekrardan söylüyorum sadece taratın üzerinden. :)

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
6000 virüs çok fazla değilmi 100-200 tane verseydin keşke

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
c7h9v.png

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
rar dosyasını açmasanız bile virüsler bulaşıyor :)
tecrübe ile sabit :p

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Norton inen dosyayı kontrol edip güvenli değil dedi ve sildi. Ne 6000'i kaldı ne virüsü.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Antivirüs dediğin o inen dosyayı anında silmesi lazım. Taratmaya gerek kalmadan :)

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eset Smart Security var indirdim ama indiremedim:p Dosyayı kaydedeceği sırada tamamen sildi.Ne dosya kaldı ne virüs :)

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
ESET bile silebiliyorsa derken neden ESET kötüler manada tavır aldınız ? Lisanslı ESET kullanıcısı olup virus mü bulaştı sisteminize ?

Wexar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ESET bile silebiliyorsa derken neden ESET kötüler manada tavır aldınız ? Lisanslı ESET kullanıcısı olup virus mü bulaştı sisteminize ?

4-5 yıl önce bulaşmıştı, zaten o zamandan beri yanına bile yaklaşmam.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Kullandığın antivirüs programı herhalde şu an piyasada tanımadığı virüs, spam.. vs yok demekki. Söyle de bizde kullanalım.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
4-5 yıl önce bulaşmıştı, zaten o zamandan beri yanına bile yaklaşmam.

O zamanki ESET 2.5 veya 2.7 sürümüdür ki ESET efsanesinin doğduğu zamanlardır, şimdiki 5 sürümü gerçekten iyi koruma sağlıyor, 3 ve 4 sürümleri ile istenilen seviyede değildi ama şimdi çok geliştirdiler NOD32 iyi koruma sağlıyor.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
siz antivirüslerin gerçekden koruma sağladığınımı düşünüyorsunuz.günümüzde hackerlar artık antivirüs şirketlerine saldırıyorlar.başarılıda olanlarda var.yani siz çantada keklisiniz.ben antivirüs kullanmıyorum.zaten legal olarak izleniyoruz.illegal olarak'ta izlenelim ne olacak.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Ben açtım hiç bir problem yok. Makinada ne antivirus var ne de antispy.
Linux kullandığım dan mı acaba :p
Linux kullanın kardeşim.

Reaksiyon puanı
31
Test Sonucu:
Avast internet security rar dosyasını 1 mb bile indirmeden durdurdu sayfayı yenilediğimde sunucuyla bağlatıyı engellemiş :)

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Norton inen dosyayı kontrol edip güvenli değil dedi ve sildi. Ne 6000'i kaldı ne virüsü.
Antivirüs dediğin o inen dosyayı anında silmesi lazım. Taratmaya gerek kalmadan :)
arkadaşlarım 6000 virüsün içnde her Anvivirüsün bulucağı tarzdan virüs var bazı virüsleri koaly ve hemen tespit edilebilmesidir içinde illa kolay virüs bulur ve Rar dosyasını inmesini önler -Burada önemli olan Rar dosyasını indirip 6000 virüs içinden nekadar bulunduğudur :)

Norton
Nortonda ise 210 demesinin sebebi dosya ve klasör çeşidir olarak bulundu demektir Karantinaya bakıldığında 6000'e yakın virüsün bulunduğunu görürsün :) yoksa 210 tane virüs bulmuyor :)

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Lisanlı F-secure,

255 dosyada 253 tane buldu (bütün dosyanın tamamlanmasını beklemedim)

Ve hepsini sildi.

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
rar dosyasını açmasanız bile virüsler bulaşıyor :)
tecrübe ile sabit :p
Hayır bu imkansız şahsen ben denedim bizzat Rar dosyasını açmadan kesinlikle buluşamaz virüsler sendeki virüs fazlalığı başka yerden bulaşmış dosyadır, eğer rardan çıkartırsanız 6000 virüs 20000 lere kadar çıkartır kendini kopyalar ve içerisinde arka kapı ve keylogger tarzı virüslerde var güvenliğinizi komple kaybetmiş olursun ,ben interneti olamyan başka bir Pcde dosyaları çıkartırdım bilgisayar çökme durumunua geldi Norton ile tarattırdım 18000'e yaKIN Virüs tespit etti.Rar dosyasını kendi PC'me indirdim ve Antivirüs ile taratırmadan sildim ,Sonra antivirüsümü taraytırdım virüs bulmadı derinsel sezgi ile tarattırdım hemde,onun için Rar dosyasını çıkarmadığınız sürece Virüs bulaşması kesinlikle olmaz.

Lisanlı F-secure,

255 dosyada 253 tane buldu (bütün dosyanın tamamlanmasını beklemedim)

Ve hepsini sildi.
demekki 2 dosya çeşidi virüs bulunmadı :), bulanmayan virüslerde Bilgisayarınızı HOPLATACAK KADAR YETER :) ama şuan için tehlike yok çünkü rar içerisinde ama bu sisteminde 2 tane bulunmayan 2 virüs rar dosyası değilde net üzerinden Pc'ne sızarsa işler kötü :)

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Heyecan olsun diye rar'dan çıkarıp çoğunu teker teker tıkladım ve hala buradayım :D :D :D

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Test Sonucu:
Avast internet security rar dosyasını 1 mb bile indirmeden durdurdu sayfayı yenilediğimde sunucuyla bağlatıyı engellemiş :)
bunu sadece AVAST değil diğer Antivirüslerde yapar önemli olan burada indirip 6000 üzerinden nekadar bulunmasıdır,6000 virüs içinde basit trojanlarda var onun için hemen bulup engeller, interner korumasını devre dışı bakıp dosyayı indir sağ tıkla tarattır avast ne kadar bulucak.

Heyecan olsun diye rar'dan çıkarıp çoğunu teker teker tıkladım ve hala buradayım :D :D :D
Her virüs demek Pcyi çökermek anlamında değildir.sen bir kaç gün bekle,Noluyor görürürsün ne sosyal medya şifrelerin kalır nede başka bişey benden sana öneri o virüsleri sil derim yoksa işin kötü :) O virüsler kendini güncellesin bak noluyor sistemin ;) ve içerisinde ÇERNOBİL virüsü var belirli tarihde güncelelr kendini ve anakartına yerleşir format atsan bile bu virüsten kurtalamazsın ne özelin kalır nede donanımın kalır ;)

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Her virüs demek Pcyi çökermek anlamında değildir.sen bir kaç gün bekle,Noluyor görürürsün ne sosyal medya şifrelerin kalır nede başka bişey benden sana öneri o virüsleri sil derim yoksa işin kötü :) O virüsler kendini güncellesin bak noluyor sistemin ;)
:blink::blink::blink:

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar bu tür denemeleri '' Sanal Bilgisayar'' üzerinde gerçekleştirin, gerçek sisteminiz üzerinde ciddi kayıplar yaşayabilirsiniz.

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bu tür denemeleri '' Sanal Bilgisayar'' üzerinde gerçekleştirin, gerçek sisteminiz üzerinde ciddi kayıplar yaşayabilirsiniz.
Biz zaten bir zamanlar H4CK3Rduk :D acı macı bize işlemez hacı :D zamanında özel bir timde çalışmızlığımız var ama şimdi bıraktım çok amele kaynıyo biliyon mu