Haber Bahçeli'nin danışmanı Cem Yılmaz'ı hedef aldı: Seni kurtaran olmayacak

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
DUVAR - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, tutuklu iş insanı Osman Kavala ve Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın durumuyla ilgili eleştiride bulunan Cem Yılmaz'ı hedef aldı.

Çiçek, Cem Yılmaz'ın sözleri üzerine partisinin yayın organı TürkGün'de "Cem Yılmaz PKK'yı kınayan bir cümle kurabilir misin?" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Cem Yılmaz'a yönelik "CHP sana “Demirtaş ve Osman Kavala’nın suçu yok, suçsuz yere hapiste yatıyor” dedi. Sen de bunu yedin öyle mi?" ifadesini kullanan Çiçek, Cem Yılmaz'a 'ahmak' diye hakaret etti.

Çiçek'in yazısından bir bölüm şöyle:

Terörist Demirtaş ve Osman Kavala adına propaganda şeytanlığı için geçmişte birçok sanatçıyı kullananlar geçtiğimiz günlerde Cem Yılmaz’ı kullandı.

90’larda “beyninizi tokatlayan program” söylemiyle televizyonlarda programlar yapan, şimdilerde youtube kanalında konuk ağırlayan Rüstem Batum’un “Bir vatandaş olarak, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna “Kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın böyle gizemli bir suçu varmış gibi gösterilmesini biz oturduğumuz evden anlayamıyoruz” cevabını vererek “evrensel standartlar” çağrısıyla tutuklu olmalarını sorgulayarak onlara destek vermişti.

“Kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen” diye tarif ettiği kişilerin ortak özelliği PKK terör örgütüne mensup olması ve bu terör örgütünü desteklemesi… Terörist Demirtaş’ın Hendek-Çukur-Kobani olaylarındaki azmettirici rolünü, terör örgütü PKK’yı en radikal bir şekilde öven açıklamalarını görerek mi söylüyor acaba bunları?

Ya da Osman Kavala’nın terör örgütü PKK’nın kapatılan televizyonu IMC TV’de “PKK’nın silah bırakmasına gerek yok” şeklindeki konuşmalarını dinleyerek mi yapmıştır bunları?

Cem Yılmaz’ın oturduğu ev tüm bilgilere kapalı mı ki, hala “gizemli suç” geyikleri yapmaktadır?
CHP sana “Demirtaş ve Osman Kavala’nın suçu yok, suçsuz yere hapiste yatıyor” dedi. Sen de bunu yedin öyle mi?

Sen geç içeri geç, biz sana anlatalım her şeyi Cem Yılmaz…

Geçtiğimiz gün terörist Demirtaş’ın ve Osman Kavala’nın tüm terör suçlarını ve ilişkilerini özetledik. Cem Yılmaz hiçbirine cevap veremez.

Cem Yılmaz gelen tepkilerden bunalınca “Yine canı isteyen mekanizma beni insanları kışkırtma aygıtı olarak kullanmaya çalışıyor. Ne nezaketle söylerseniz söyleyin dediğinizin hiç bir anlamı olmayan lincin içine sokulmaktan artık yıldım. Yahu az biraz siyasetle uğraşsam yahu tamam diyeceğim. Çok sıkıldım bu oyundan.” açıklamasını yaptı. Sana kim dedi çık PKK’lı teröristleri savun, etki ajanlarını savun diye?

“PKK’yı terör örgütü olarak değil, silahlı halk hareketi olarak görüyoruz” diyen terörist Demirtaş’ı savunacak kadar ahmak olursan elbette tepki görürsün Cem Yılmaz…

Cem Yılmaz köşeye sıkıştığını anlayınca bu sefer de geçmişte şehit çocuklarının eğitimine katkı için sahne almasını hatırlatarak “Mehmetçik Vakfı yararına düzenlediğim geceyi duyurduğumda altına “askerimizin senin parana mı ihtiyacı var ulan “ diye yazdırılıyor . Vakfın başkanı siz üzülmeyin demişti ! Nesine üzülmeyeyim arkadaş. Hak nerede hak, oyun gibi oynuyorlar insanlarla!” açıklamasını yapmış…

O şehit çocuklarının babalarının katili olan terörist Demirtaş’a, o şehit çocuklarının ana ve babasının katili terör örgütü PKK’ya her atmosferde destek olan Osman Kavala’ya sahip çıkıyorsan, sana söylenecek tek söz “O paran, o katkın yerin dibine batsın” olur…

Ya şehit çocuklarına
bunu yapmayacaksın ya da baba ve analarının katillerine sahip çıkmayacaksın. İkisini beraber yapıyorsan sana insan denmez Cem Yılmaz. Ya ileri derecede ahmaksın ya da hainliğini şehit çocuklarını istismar ederek kapatmaya çalışıyorsun?

Cem Yılmaz senden bir isteğimiz var. Terör örgütü PKK’ya ağız dolusu hakaret edebilir misin?

Terör örgütü PKK ve uzantılarını kınayabilir misin?

Terörist Demirtaş’ın ve Osman Kavala’nın terör örgütü PKK’yı destekleyen açıklamalarına ait videoları evinde oturup izleyip, gizemi çözüp-çözmediğine dair tekrar bir açıklama yapar mısın?

Aksi halde “Kasımpaşa’dan Apaçi Selim’in selamı var” desen bile senin bu ihanete destek kampanyasındaki rolün asla unutulmayacak ve seni kurtaran olmayacak Cem Yılmaz…

NE OLMUŞTU?​

Cem Yılmaz, geçtiğimiz hafta katıldığı "Rüstem Batum Sohbetleri” isimli Youtube programında Osman Kavala ve Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın durumu hakkında ne düşündüğü sorusu üzerine "Evrensel standartlarda, bir ülkede böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Başka ne düşüneyim. Çünkü elimde gerçekten dediğin gibi en yalın hali ile, evinde oturan bir vatandaş olarak, kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın böyle gizemli bir suçu varmış gibi gösterilmesini biz oturduğumuz evden anlayamıyoruz" yanıtı vermişti.

Kaynak

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Nasıl geldi girdi meclise bu terörist ?
Sonra
Kim verdi bu hakkı ona önünü KIM açtı ?
Terorist ise bu adam ve partisi
Ve hala faal durumda ise nerede bu devlet ?
Gibi
Devlet görevini yapmıyor zaten? Ben Türkiyede siyasetin olmadığını, sadece menfaat ve çıkarların olduğunu düşünüyorum.Selahattin Demirtaşın kol kola olduğu insanlar benim askerimi öldürenler.Bu adam Terörist değilde ne?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Cem Yılmaz konusuna gelirsek bence biraz abartılmış.

Cem yılmaz direk kendi Sosmal medya hesaplarında Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile iligli bir paylaşım yapsa yanlış olurdu. Sanatçıların bu tarz siyasi davalara karışmasına karşıyım.

Ama kendisine bir soru soruluyor ve oda kencince kısa bir cevap veriyor olay bu kadar. Söylediklerin içinde wooow çok yanlış denilecek bir şey de yok gibi. Sonuç olarak halen mahkeme kararı yok ikisi içinde suçları ney bilinmiyor. ( Toplumda bir yargı veya hüküm olsa bile. Türkiye'de belli bir kesim hariç en yaz yüzde 70'i Selahattin Demirtaş'a masum demiyordur. ). Çıkıp o mülakatta Selahattin Demirtaş suçsuz tertemiz adam Serbest kalmalı Osman Kavala kesin suçsuzdur flan deseydi yanlış olurdu.

Ama bu söylemi yok Sellahattin Demirtaş'ı savundu yok bu adam Osman Kavalacı flana getirmek biraz uçuk olur bence.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Valahi bildiğim tek bir şey var birisi var ki bu ülkede izni olmadan kuş uçmaz.. Bir sıkıyönetim bir askeri denetim bitirir herşeyi ama bilmiyorum ben hala çözebilmiş de değilim anlamış da..

Gerçekten hiç bilmiyorsun ama :( Öyle böyle değil hemde... Yazdıklarını azcık irdeleyelim sende göreceksin.

-Seçimle girdi. Adli bir suçu olmayan her insan gibi Milletvekilliğine aday olabilir ve belli bir miktarın üstünde oy alırsa meclise girebilir. Ne yapacan kurbanlık koç seçer gibi sen gir sen girme diye ayıracan mı ? Veya kavun mu bu insanlar koklayıp hangisi iyi hangisi kötü anlayacan mı ?

Hak verilmez alınır. Adam kendi anayasal haklarını kullanıyor seçme seçilme hakkı gibi !

Terorist ise bu adam ve partisi Ve hala faal durumda ise nerede bu devlet ?

Selahattin Demirtaş içerde işte ! Yakşalık 4 yıldır içerde yargılanıyor. Suça karışan çoğu HDP'li vekil veya belediye başkanı gibi. Ve şuan aktif partili değil. HDP konusunda da kapatma davası devam ediyor. Bunlar hemen oldu bitti denilecek işler değil. Anayasal olarak dokunulmazlıkları var siyasilerin. Ve parti kapatmanın dünya basınında yankıları var.

Valahi bildiğim tek bir şey var birisi var ki bu ülkede izni olmadan kuş uçmaz..

Uçuyor işte :) Cumhurbaşkanını gözünde çok büyütüyon...

Bir sıkıyönetim bir askeri denetim bitirir herşeyi

Yaşın ufak büyük ihtimal bilmiyorsun. 1990 larda yıllarca 2003 lere kadar o bölgede sıkı yönetim vardı OHAL vadı askeri kontroller vardı. Terör bitti mi ? En kanlı yıllarıydı hatta o zaman. İnsanları sıkarak boğarak tepelerine çökerek hiç bir şey elde edemezsin.

Not: Gerçekten bilmeden konuşuyorsun. Bu arada Selahattin Demirtaş suçsuz ve serbest bırakın diye sürekli konuşan kişi kim mesela ! Her hafta söylüyor bu sözü.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Gerçekten hiç bilmiyorsun ama :( Öyle böyle değil hemde... Yazdıklarını azcık irdeleyelim sende göreceksin.

-Seçimle girdi. Adli bir suçu olmayan her insan gibi Milletvekilliğine aday olabilir ve belli bir miktarın üstünde oy alırsa meclise girebilir. Ne yapacan kurbanlık koç seçer gibi sen gir sen girme diye ayıracan mı ? Veya kavun mu bu insanlar koklayıp hangisi iyi hangisi kötü anlayacan mı ?
Hımm o zaman abdo öcalan da gireydi girebilirdi değil mi.. ben arkasında ki kürt seçmen gücünden bahsetmiyorum özkan hocam bırak yüzeysel güzel meşru cevapları.. adamın gençlik resimleri var peşmergeli fln.. Bunu google de ben bulabiyorum da koca T.C nın MIT i mi bulamıyor..

Hak verilmez alınır. Adam kendi anayasal haklarını kullanıyor seçme seçilme hakkı gibi !

Bunun cevabını yukarıda verdiğimi düşünüyorum!
Terorist ise bu adam ve partisi Ve hala faal durumda ise nerede bu devlet ?

Selahattin Demirtaş içerde işte ! Yakşalık 4 yıldır içerde yargılanıyor. Suça karışan çoğu HDP'li vekil veya belediye başkanı gibi. Ve şuan aktif partili değil. HDP konusunda da kapatma davası devam ediyor. Bunlar hemen oldu bitti denilecek işler değil. Anayasal olarak dokunulmazlıkları var siyasilerin. Ve parti kapatmanın dünya basınında yankıları var.

Hocam Hdp de aktif partili demedim iyi oku. Hdp aktif faal bir parti dedim. Hala grup toplantısı yapar organize mitinglerde bulunur vs gibi ve bay yezid in canı isteyince çok şeyde anayasa tanımadığını biliyoruz. Artık bunun yani ardına sığınmak pek bi samimiyetsiz

Valahi bildiğim tek bir şey var birisi var ki bu ülkede izni olmadan kuş uçmaz..

Uçuyor işte :) Cumhurbaşkanını gözünde çok büyütüyon...

O zaman açıkça itiraf ediyorsun ki bu adam ve kabinesi yönetemiyor..

Bir sıkıyönetim bir askeri denetim bitirir herşeyi

Yaşın ufak büyük ihtimal bilmiyorsun. 1990 larda yıllarca 2003 lere kadar o bölgede sıkı yönetim vardı OHAL vadı askeri kontroller vardı. Terör bitti mi ? En kanlı yıllarıydı hatta o zaman. İnsanları sıkarak boğarak tepelerine çökerek hiç bir şey elde edemezsin.

Not: Gerçekten bilmeden konuşuyorsun. Bu arada Selahattin Demirtaş suçsuz ve serbest bırakın diye sürekli konuşan kişi kim mesela ! Her hafta söylüyor bu sözü.

Bir bu konuda birşey soyleyemecegim çünkü ben 90 liyim..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hımm o zaman abdo öcalan da gireydi girebilirdi değil mi.. ben arkasında ki kürt seçmen gücünden bahsetmiyorum özkan hocam bırak yüzeysel güzel meşru cevapları.. adamın gençlik resimleri var peşmergeli fln.. Bunu google de ben bulabiyorum da koca T.C nın MIT i mi bulamıyor..

Bunun cevabını yukarıda verdiğimi düşünüyorum!

Hocam Hdp de aktif partili demedim iyi oku. Hdp aktif faal bir parti dedim. Hala grup toplantısı yapar organize mitinglerde bulunur vs gibi ve bay yezid in canı isteyince çok şeyde anayasa tanımadığını biliyoruz. Artık bunun yani ardına sığınmak pek bi samimiyetsiz

O zaman açıkça itiraf ediyorsun ki bu adam ve kabinesi yönetemiyor..

Bir bu konuda birşey soyleyemecegim çünkü ben 90 liyim..

Cevap vermeyecem neyse :( Bİlmiyon Çünkü. Bilmeden konuşuyon.

Çünkü bilmeyen adamla uğraşılmaz... Anayasal olarak hakkında kesinleşmiş MAHKEME KARARI OLMAYAN HERKES SEÇİMLERE GİREBİLİR ÇÜNKÜ. ( Selahattin Demirtaş AĞırlaştırılmış Ömürboyu hapis ile yargılanırken terör örgütü üyeliği ile yargılanırken bile Cumhurbaşkanlığına aday oldu çünkü hakkında kesinleşmiş mahkeme kararı YOK. Anayasal Hak bu sen tuturmuşun anayasa çiğnensin flan gibi saçma şeyler söylüyorsun. Parti dediğinde öyle çat diye kapanmaz yargı süreçleri var savunmalar alınacak mahkeme oluşturulacak flan. O iddianamese 500 isime siyasi yasak verilmesi gündemde ince elenip sık dokunmalı.

Not: Mecliste HDP kapatılmasın HDP'li vekillerin dokunulmazlığı kaldırılmasın hatta Kayyum atanan HDP'li belediyeler geri verilsin diye sabah akşam konuşan hatta bu konularda vaad veren isimler kim onlara bak yetecek .

Not2: Anayasa tanımama ne alaka ayrıca ! Nerde Anayasa çiğnendi ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hımm o zaman abdo öcalan da gireydi girebilirdi değil mi.

Sana Abdullah Öcalan ile ilgili 1-2 bilgi vereyim. Abdullah Öcalanın çocukluk hayalinin asker olmak olduğunu biliyormuydun ? Ayrıca Muhafazakar bir insan olduğunu namazında niyazında olduğunu.
Hatta bunun için askeri lise sınavlarına hazırlanıyor ama kazanamıyor.

Ayrıca Liseyi bitirdikten sonra 2 yıl boyunca Devlet memurluğu yaptığını Diyarbakır Tapu kadastroda memur olduğunu biliyon mu ?

Daha sonra İstanbul'a tayini çıkıyor Orada hukuk fakültesini kazanıyor flan ordan kominizme merak sarıyor Marksizm - Leninizm Üniveriste ortamı flan derken adam Türkiye'nin en kanlı örgütünün lideri oluyor. 35-40 yaşına kadar Vekilliğe aday olsa olurdu. Ama hakkında mahkeme kararı olduktan sonra OLAMAZ. Ancak o kararın sildirilmesi gerekir.

Yani demek istediğim hakkında bir mahkeme kararı yoksa tabii olabilirdi. Ama şuan olamaz artık. Mesela artık Selahattin Demirtaşta Milletvekili adayı olmaz çünkü adına kesinleşmiş bir hapis cezası aldı 3-4 yılda olsa artık siyasi hayatı bitti...

Not: Şu notuda düşeyim mesela Pablo Escobar'ı bilirsin ? O da Kolombiyada vekillik yapmış biridir o kadar kirli işi olmasına rağmen mahkeme kararı olmadıkça vekil seçilebiliyorsun yani.