Altılı Masaya Koalisyon, 11 Ay Dayanmaz Diyenlerin Kendilerinden Haberleri Var mı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,171
Dostlar bugüne kadar neredeyse tüm konularda anlaşmış, ve anlaşamadığı konularda da ortak noktada buluşmak adına onlarca toplantı yapmış altılı masaya, bunlar anlaşamaz dağılır diyenler cumhur ittifakının ne durumda olduğunu farkında mı?

Hüda partisi
Kürtçe ikinci resmi dil olarak kabul edilmeli, Kürtçe eğitim dili olmalıdır.
‘Ne Mutlu Türküm Diyene' gibi yazılar silinmeli, ‘Bir Türk dünyaya bedeldir' şeklindeki ırkçı söylemlere son verilmelidir.
Anayasa ve sistemin bütün resmi literatürüne hakim olan Türklük esaslı ayrımcı söylem terk edilmelidir.
Said-i Nursi, Şeyh Said ve Seyyid Rıza gibi Kürt alimlerine zulmedildiği resmen kabul edilmeli ve özür dilenmelidir.”
Ayrıca;
HÜDA-PAR lideri Zekeriya Yapıcıoğlu: "Türkiye Cumhuriyeti'ne göre Hizbullah terör örgütü olabilir ama bana göre bir terör örgütü değil."
Hüda partisi Türkiye Hizbullah’ının uzantısı... Siyasi kanadıdır.
Zamanında PKK’ya alternatif olarak ortaya çıkmıştı, militanların çoğu da PKK’lıydı üstelik ve PKK’nın en güçlü zamanlarında da destekçileriydi...
ideoloji: Kürt-İslam sentezi

Vatan partisi
PKK’ya evet demekle HÜDA PAR’a evet demek arasında hiçbir fark yok.
'TÜRKİYE NATO'DAN ÇIKACAK, AMERİKAN ÜSLERİ KAPATILACAK'

BBP
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici,
ideoloji: Türk-İslam sentezi
"Lübnan'da olan bir Hizbullah var. Geçmiş dönemde, bu tür özellikle Allah'ın ismini anarak, İslami dinimize ait birtakım ya da daha önce Ergenekon'da olduğu gibi kültürümüze ait değerleri koyarak, bunun üzerinden terör örgütü gibi anılmayı, terör eylemleri gerçekleştirmeyi doğru bulmam. Geçmişte bu eylemler oldu. Biz lanetledik. Terör kimden gelirse gelsin, şiddetin terörün karşısındayız. Terörün, terör örgütlerinin ve terör destekçilerinin karşısında olmaya devam edeceğiz."

Yeniden Refah Partisi
Ahlak ve Maneviyat öncelikli eğitim sistemi inşa edilmesi
6284 kalkması

MHP
HDP kapatılsın.

AKP
Biliyorsunuz zaten.

Şu partilerden gelen, bu ülkeyi zor günlerden çıkaracak bir öneri söyleyin. Söyleyemezsiniz çünkü gelmedi. Kendileri bir dünya yaratmışlar, bilim dışı, dünya dışı, çalıp oynuyorlar. Biri bana bu insanların nasıl anlaşacağını açıklayabilir mi? Dahada önemlisi biri bana bu insanların pozitif bilimle ne zaman tanışacaklarını söyleyebilir mi? Resmen pakistana dönüşüp dönüşmeme arasında sınav veriyoruz.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Altılı masanın ülke yönetmek değil ülkeyi bölüşmek için toplandığını ve pazarlık masası olduğu Meral Akşener bizzat söyledi. Küçük hesaplar masası dedi yenile yenile büyüyen hesaplar pazarlıklar var dedi.

Aralarında farkı anlayabilecek seviyede olduğunu düşünüyorum. Bu tarafta hiç biri Erdoğan bize sormadan adım atamaz. Erdoğan biz ne dersek yapacak demiyor diyemiyor. Ayrıca Erdoğan bize 1-2 bakanlık veya Cumhurbaşkanı yardımcılığı verecek diye dayatan yok. 1000 de 1 bile oyu olmayan partiye eşit söz hakkı verme gibi bir şey yok bu tarafta. Ülkeyi bölüşüp her parti bir şeyler kapma derdinde altılı masada.
Ayrıca basına sızan CHP listelerinden 54 vekil istiyor 4 parti. Bu tarafta olsa olsa 3-5 bilemedin 10 vekil alır bu ufak partiler toplamda. Ama diğer tarafta sömürüyorlar resmen.

Not: Son olarak burada partiler masaya AKP'nin ve MHP'nin şartlarını kabul ederek oturuyor. Diğer tarafta herkes bir şey dayatarak şunuda yapacan bunuda yapacan diyerek oturuyor. En son bakalım HDP'nin isteklerinide kabul edecekler mi görecez.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Cahiller tek adam devletine o kadar alışmış ki parlementodan bi haberler.
Max turco

Reaksiyon puanı
968
O yüzden zaten Muharrem İnce diyorum ya biri siyah biri beyaz çünkü.
Bize renk lazım.Ülke ne siyah olsun ne beyaz.
İlk defa 3. Seçeneğimiz var sırf oy bölünmesin diye saçma bir birleşime oy atacaksınız.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Altılı masanın ülke yönetmek değil ülkeyi bölüşmek için toplandığını ve pazarlık masası olduğu Meral Akşener bizzat söyledi. Küçük hesaplar masası dedi yenile yenile büyüyen hesaplar pazarlıklar var dedi.

Aralarında farkı anlayabilecek seviyede olduğunu düşünüyorum. Bu tarafta hiç biri Erdoğan bize sormadan adım atamaz. Erdoğan biz ne dersek yapacak demiyor diyemiyor. Ayrıca Erdoğan bize 1-2 bakanlık veya Cumhurbaşkanı yardımcılığı verecek diye dayatan yok. 1000 de 1 bile oyu olmayan partiye eşit söz hakkı verme gibi bir şey yok bu tarafta. Ülkeyi bölüşüp her parti bir şeyler kapma derdinde altılı masada.
Ayrıca basına sızan CHP listelerinden 54 vekil istiyor 4 parti. Bu tarafta olsa olsa 3-5 bilemedin 10 vekil alır bu ufak partiler toplamda. Ama diğer tarafta sömürüyorlar resmen.

Not: Son olarak burada partiler masaya AKP'nin ve MHP'nin şartlarını kabul ederek oturuyor. Diğer tarafta herkes bir şey dayatarak şunuda yapacan bunuda yapacan diyerek oturuyor. En son bakalım HDP'nin isteklerinide kabul edecekler mi görecez.
Güzel açıklamışsınız hocam. ??

Son mesajlar