Bağlantı hızı sorunu

cihaankurt

Üyecik
Yav şimdi benim internetim 8mb e kadar speedtest ve hizinitestet gibi sitelerde test yaptıgımda 6 7 civarı cıkıyor.Ancak birşey indirdigimde 90 kb/sn la falan iniyor.Youtubeda video bile izleyemiyorum sizce sorun ne olabilir?

deatmania

Rektör
Yerinde olsam başka bir bilgisayardan da indirim yapardım, acaba sorun modem de mi? Bilgisayar da mı?

Bana bilgisayar da gibi geliyor, çünkü testler modeme gelen değerin sonucu verir.

arsenik

Rektör
Nasıl indiriyorsun?

Torrent la internet download manager ile falan mı?

Bunlara indirme sınırı koymuş olabilirmisin?

cihaankurt

Üyecik
Ya indirme değil ki sadece dediğim gibi 7 mb gösteriyor hız testı youtubedan 240 da video ızleyemıyorum

deatmania

Rektör
Senin modemde de sorun olabilir hocam.

Kendisine gelen bağlantıyı tam olarak karşıya vermiyordur.Aklıma böyle bir şey geldi.

cihaankurt

Üyecik
Bu arada dosyayı internet dowload menagerla indirmeye calıstım burda aktarım hızı 66 kb/sn :(

Ya aslında modem yeni ben yalın internete geçtim telefona bağlandım modemi daha dün getirdiler.

WebNick

Profesör
Arkadaşım güvenlik duvarı kullanıyorsan kapatıp indirme hızını bu şekilde kontrol eder misin?

hysteria

Üyecik
Yalin internetse yalinlarda yavaslama sorunu oldugunu duymustum,daha once forumlarda sikayetler vardi ama cozumu konusunda bi fikre sahip deilim malasef.

Son mesajlar