Bu sisteme hangi ekran kartı ? Cevabınızı bekliyorum.

Bu konuyu okuyanlar

ywzyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba bir sistem toplamaya çalıştım fakat ekran kartında sorun yaşadım ve geri gönderdim. Şimdi yeni bir ekran kartı alacağım fakat bir kaç sorum var.

Sistem özellikleri :
Anakart : Msi c45-870 am3 socket ddr3(4slot)
İşlemci : Amd sempron2 x4 855 3,2 ghz 8mb ön bellek
Ram(işte sorun burda) : 4+4+2+2 ddr 1333 mhz
Sabit disk : 240 gb hp ssd

Bu sisteme Sapphire hd6870 1gb 256 bit gddr 5 ekran kartı takmıştım. Arızalı çıktı geri gönderdim. Neyse elimde Palit gf9400 1gb 128 bit ekran kartı vardı onu taktım. Bir sorun yok gibiydi. Sürücüler falan hepsi tamamdı. Fakat video vs açtığımda Grafik sürücüsü yanıt vermeyi kesti şeklinde uyarı aldım bir kaç kere. Sonra sistem derecelendirmesi yaparken windows medya kod çözücüsü ayarlanırken ekran gidip geliyor ve Grafik sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatasını aldım. Sonra biraz araştırdım dar boğaz diye birşey okudum sistem özellikleri arasında uçurum varsa. Bu hatalar normalmiş. Bende çalışan eski kasamdan buna aktardığım 2+2 rami söktüm sorun ortadan kalktı.

Şimdi sormak istediğim şu ramlari diğer anakartta test ediyorum sorun yok. Dar boğaz sorunu olduğunu düşünüyorum. Eğer öyleyse bu sisteme ekran kartı olarak 2 gb 256 bit ddr5 ekran kartı takmayı düşünüyorum. Sizce yeterli olur mu ?

Yada sorunun kaynağının başka olduğunu düşünen var mı ?

Ardaaaaq

Asistan
Reaksiyon puanı
91
4+4+2+2 deyince aklıma hoca geldi 6+6+6+6+6+6+6+=40 ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gtx 1050 alabilirsiniz yeterli olur

Ramleri toparlasan biraz ?

Yeni fark ettim ramlerin MHz 1333 hem toparlarsın hem daha iyisini alırsın

Son düzenleme:

ywzyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
4+4+2+2 deyince aklıma hoca geldi 6+6+6+6+6+6+6+=40 ?

Gtx 1050 alabilirsiniz yeterli olur

Ramleri toparlasan biraz ?

:D:D:D
Üstad aslında ben 4+4 rami yeni aldım. 2+2 olan eski kasadan söktüğüm ramler. Hepsi 1333 mhz bir sorun olacağını düşünmemiştim. Anakartın desteği en yüksek 16 gb zaten. O yüzden çok para harcamadan orta düzey bir kasa toplayayım dedim. Ramlari toparlamak derken 2 tane daha 4 gb mi alayım ?