Bağlama önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bir Anadolu Rock sevdalısı olarak, bağlama öğrenmek istiyorum. Elektro gitar ve bas gitar çok pahalı malum. Ben de bağlama öğrenmeyi seçtim. Bağlama öneriniz var mıdır? Bütçe 400 TL ama 500'e kadar esneyebilir.

Başka bir öneriniz varsa, yazabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
5,172
İlginç bir bakış açısı? yanlız bağlama oryantal akorkara sahip olduğu için elektro ile çalınanın parçaların sadece benzerlerini çalabilirsin. Aynısı tam tersi içinde geçerli.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
İkinci el al elektro gitar al. Temiz bulursun ucuza.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bende kafaya koymuştum bir ara durumum müsait olursa alacağım bir tane kendim öğrenmek çalmak istiyorum. Şu iki videoyu da izledikten sonra iyice bağlama sevgim arttı desem yeridir.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bende kafaya koymuştum bir ara durumum müsait olursa alacağım bir tane kendim öğrenmek çalmak istiyorum. Şu iki videoyu da izledikten sonra iyice bağlama sevgim arttı desem yeridir.

Daha efsanesi var :D

İkinci el al elektro gitar al. Temiz bulursun ucuza.
Bilgim olmadığı için kazıklanma ihtimalim yüksek. Hem Amfi falan gerekiyor üstüne. Şimdilik alamam maalesef.

İlginç bir bakış açısı? yanlız bağlama oryantal akorkara sahip olduğu için elektro ile çalınanın parçaların sadece benzerlerini çalabilirsin. Aynısı tam tersi içinde geçerli.
Altın Gün grubunda, Erdinç Ecevit Yıldız çalıyor. Ondan gördüm ve "ben neden çalmayayım" dedim. Sonuçta o da Anadolu Rock yapıyor.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Daha efsanesi var :D

Bilgim olmadığı için kazıklanma ihtimalim yüksek. Hem Amfi falan gerekiyor üstüne. Şimdilik alamam maalesef.

Altın Gün grubunda, Erdinç Ecevit Yıldız çalıyor. Ondan gördüm ve "ben neden çalmayayım" dedim. Sonuçta o da Anadolu Rock yapıyor.
Ben elektro gitarımı, akustik gitarımı ve amfimi 2.el aldım.
Yıllardır kullanıyorum ve sapasağlamlar.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ben elektro gitarımı, akustik gitarımı ve amfimi 2.el aldım.
Yıllardır kullanıyorum ve sapasağlamlar.
Düzgün çıkmazsa, sıkıntı çekerim diye tahmin ediyorum. Sonuçta pek anlamam. Kolayca kandırılabilirim ama bir araştıracağım 2. el işini. Çünkü sıfırına göre baya ucuz geldi.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Düzgün çıkmazsa, sıkıntı çekerim diye tahmin ediyorum. Sonuçta pek anlamam. Kolayca kandırılabilirim ama bir araştıracağım 2. el işini. Çünkü sıfırına göre baya ucuz geldi.
Test edeceksin ve alacaksın. Git bir ensturman satan yere. Kontrol et güzelce al.
Bak mesela 10 Watt amfiler 700-800 TL'ye satıyorlardı eskiden ama ses çıkmıyor onlardan. Ben gittim 400 TL'ye 40 watt bir şey buldum. Mahalleyi ayağı kaldırıyor. O kadar güçlü ve bence güzel ses çıkartıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Örnek vidyo.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Test edeceksin ve alacaksın. Git bir ensturman satan yere. Kontrol et güzelce al.
Bak mesela 10 Watt amfiler 700-800 TL'ye satıyorlardı eskiden ama ses çıkmıyor onlardan. Ben gittim 400 TL'ye 40 watt bir şey buldum. Mahalleyi ayağı kaldırıyor. O kadar güçlü ve bence güzel ses çıkartıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Örnek vidyo.
Çok sese ihtiyacım yok aslında. Bir laptop kadar ses çıkarsa, yeter. Apartmanda yaşıyorum sonuç olarak.

Test edeceksin diyorsun da, nasıl test edildiğini bilmiyorum ki.