Bacaklarını topla !

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Toplu taşıma araçlarında erkeklerin oturma şekillerine kadınlar sonunda isyan etti. Sosyal medyada 'yerimi işgal etme' ve 'bacaklarını topla' isimleriyle kampanya başlatıldı.

24076695.jpg

#yerimiişgaletme ve #bacaklarınıtopla hashtag'i ile Twitter'da başlatılan kampanyada erkeklerin metrobüs, otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarında kadınları nasıl rahatsız ettiklerini gösteren fotoğrafları paylaştı. Toplu taşıma araçlarında bacaklarını açarak oturan erkekler yüzünden sıkışan kadınlar çektikleri kareleri o an Twitter'da paylaşıyor.

#yerimiişgaletme ve #bacaklarınıtopla hashtaglerine destek gittikçe artıyor.

Hürriyet

aahmet7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gerçekten saygısızlık ama sağ üst köşedeki harbi abartmış şerefsiz kızı boruya yapıştırmış ırz düşmanı:huh:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Memlekette sapık çok.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Üniversite yıllarında şehirler arası otobüslerde böyle hayvanlardan bazen denk gelirdi. Tek sapıklıktan değil, doğuştan gelen bir ayılıkları var.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Ne ağır sapıklar varmış meğer :scared: ne anlıyor acaba ondan?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
​değince bile haz alan pislikler..

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Otobüste sessiz kalmamalılar, sert bir şekilde uyarsa o anda, hayvanlık yapanlar en azından ürker.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Kız olsam çantayı kafaya yapıştırırım :D

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Bunlari otobüs kullanmaktan Men edeceksin belki o zaman anlar ..lar

BurakCey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hic dikkat etmedim boyle olduğunu, aksine ben yanıma bi bayan oldugunda resmen iki büklum oluyorum ki rahatsız olmasın diye.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
aptallar işte
Allah'ın ayıları...
toplu taşıma adı üstünde... sen o aracı şahsi malın gibi kullanamazsın.
başkalarını rahatsız edemezsin.

bi şehri geliştirilmeden önce o şehirdeki insanların beyinleri vicdanları gelişmeli!

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Ayrı tutmalarının acı bir geçmişi vardır belki. :mrgreen:

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
O sağ üstteki ve onun gibileri Allah ıslah etsin. Resmen taciz etmiş.
Bu araçlarda nasıl öyle rahat oturabiliyorlar anlamıyorum sanki babasının aracı, şunlardaki hale bak hayvan gibi yayılıp oturmuşlar.
Bunların hayvanlığı yanındakinin bayan olmasından kaynaklı anlaşılan. Twitterda yanlış tag kullanmışlar.

mustang435

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunu yapma nedenleri vardır belki yargılanmadan vermişssiniz cezayı :D genital bölge belki pişikdir ne bilim siz düşünün hepiniz erkeksiniz bu bölgeler terleme yapışma felan oluyo belki o sebepden dolayı böyle yapıyorlardıR :D

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Bunlar kadın-erkek ilişkilerine tamamen hayvani güdülerle baktıkları için doğadan ilham alıyorlar.Doğadaki hayvanlarda da erkeklerin dişileri tavlama tekniği, dişilerin üzerlerinde güç kullanarak hakimiyetleri altına almaktan geçiyor.Burda da bu hayvani güdülerine karşı koyamayan insan-hayvanlar bu hakimiyet altına alma-dişiyi ezme tekniğini toplu taşıma araçlarında toplum içinde sergileyebiliyorlar.Daha ahlaksızcalarınada denk geldim.Aile eğitimi büyük önem taşıyor bu konularda.Anne babalar erkek evlatları için "büyüyünce kızlarla olcak, kızları avlıcak, tavlıcak, hovardalık yapacak, erkek adam olup kızları öpücek" diye o yaşlarda erkek çocukların beynine kazıyorlar.Çocukların kafasında "kızlar avlanıp, tavlanıp, öpülür, seve seve değilse zorla" diye erkek çocuklarda "ALGI OPERASYONU" yapılıyor :D Ama hiçbir ana babayı görmedim ki ben "kızım büyüyünce erkekleri tavlıcak, erkeklerle öpüşücek, takılcak, gezcek tozcak, çapkınlık yapacak" desin

Reaksiyon puanı
16,118
maymundan insana insandan öküze evrim oluyor gibi...
24076695.jpg

sağ üst köşedeki özellikle.

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
kendimi gördüm resmen:D
böyle oturmuyorum diyen nasil oturuyor açep:D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
böyle bacağını açan biri yanıma oturduğunda aynen bende yayıp geri itiyorum ayaklarını
henüz sesini çıkaran görmedim

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
resmen görgüsüzlük :thumbdown:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bayanı erkeği geçtim...
Otobüsü, metroyu geçtim...
Bir insan halka açık bir ortamda yalnız bile olsa, ailesinden Türk örf ve adetleri çerçevesinde ahlak ve terbiye almışsa bu şekilde hayvan gibi oturmaz.

Bir insan bulunduğu ortamda omuz genişliğinden daha fazla yer kaplıyorsa, başka insanların alanlarını işgal ediyordur.

Bu sonradan öğrenilmez, aileden ve ailenin "genlerinden" gelir.
Bakmayın bu ülkede bir çok soysuz var kendini adam sanan...

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
O terleme işi tamamen saçmalık, hangi devirde yaşıyoruz da temizlik yapıp duş alamıyor.
Bal gibi hayvanlığından yapıyor.
Yanıma bayan oturacağı zaman arabayla bütünleşiyorum resmen.
Bunlara karşı yapılacak en güzel şey sapık var diye bağırmak olur ama bizim millet pişkinliğinden şu tipe bak veya sana mı sapıklık yapacam felan der, üste çıkmaya çalışır.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bi erkek tanımadığı bi bayanın yanında öküz gibi yayılıyorsa Allah belasını versin ne diyeyim ki başka
resimleri gördükçe sinirlerim bozuluyor yav

şu sağ üst köşedeki beyinsizin karakteri bozuk!!! o kesin...

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
rahat oturmak varken elpençe neden oturiyim biri oturmama şuana kadar karişmadi
yani rahatsiz olan uyarirdi demeki zararirim yokmuş benim ben suçsuzum:D

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Beden dili diye kitap var alın okuyun..Resimler normal..Yaratılıştan gelen fıtri bir özellik..Kitaptaki şu manadaydı erkek etkin rolde kendini sergilemek ister, kadın annelik içgüsüsüne sahiptir kendini ve yavrusunu koruma amaçlı bir davranıştır bacakları kapamak..İllada yanlış arıyorsanız; kadın ile erkeğin nerede olursa olsun o şekilde yanyana oturması kainatın yaratıcısı tarafından kesinlikle men edilmiştir..Bunu da eleştirecek olanlara peşin cevap: biraz okuyun, yada anne veya ablanızı yabancı bir erkekle o şekilde yolculuk yaptırır mıydınız..